Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Tajuplná Perzia

24.09. - 03.10.
Vybrať iný termín
Cena
2 207 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
24.9. - 3.10.2018
9 nocí
2 207,08 €
24.9. - 3.10.2018
9 nocí
2 207,08 €
Hamadán • Qom • Kášán • Isfahán • Jazd • Kermán • Bám • Persepolis • Pasargad • Šíráz • Teherán

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Teheránu.
2. deň: prílet do Teheránu, po vybavení vstupných formalít odchod do Hamadánu. Ubytovanie a podľa časových možností krátky odpočinok. Popoludní prehliadka mesta, pri ktorej uvidíte skalné nápisy Gádžnamé, Mauzóleum Avíceny, hrobky Ester a Murdochaje, pamätník Baby Tahera. Večera a nocľah. 
3. deň: raňajky. Prejazd okolo hlavného náboženského centra Qom až do Kašánu, kde si prezriete archeologickú lokalitu Tapeh Sialk s jedným z najstarších chrámov mezopotámskeho typu zikkurat, historickým domom rodiny Borodžerdí a mešity Agha Bozorg. V podvečer príjazd do Isfahánu, večera a nocľah.
4. deň: raňajky. Celodenná prehliadka rozprávkového mesta Isfahán (UNESCO), historické námestie Nakš-i Džahán ( "pol sveta"), palác Ali Kapu, mešita Imáma a šejka Lotfolláha, historické mosty cez rieku Zajandé - most Khaju a Si-o-SEH pol s 33 oblúkmi. Večera a nocľah.
5. deň: raňajky. Odchod do Yazd, cestou zastávka pri karavanseraje v Naine. Prehliadka púštneho mesta Yazd, kde navštívite zoroastriánske Veže ticha (miesto, kde boli pochovávaní príslušníci staroperského zoroastriánského náboženstva), chrám Ataškadeh, kde planie večný oheň a kde sú maľby proroka Zarathustra. Navštívite komplex Bagh-e Doula Abad a Piatkovú mešitu. Večera a nocľah.
6. deň: raňajky. Odchod do Kermanu. Pri návšteve mesta uvidíte komplex Ganz-Alí-Chán s bazárom, hamámom a karavanseraji. Individuálne voľno v bazáre a tiež môžete navštíviť krásnu čajovňu. Večera a nocľah.
7. deň: raňajky. Dnešný deň navštívite hlinené rozprávkové mesto Bám, kde sa v minulosti stretávali rôzne kultúry. Rayen - návšteva pevnosti, cestou späť zastávka pri svätyni Nematolláha Valího v Mahane, ktorá má najkrajšie minarety v celom Iráne. Návrat do hotela, večera a nocľah.
8. deň: raňajky. Cesta do Širázu zaujímavou horskou scenériou s obedom v miestnej reštaurácii. V Sarvestáne si prehliadnete palác, ktorý slúžil ako kráľovská obora, a prejdete okolo slaného jazera Maharlo. Večera a nocľah.
9. deň: po raňajkách výlet do Persepolisu (rozsiahly archeologický areál je na zozname UNESCO). Persepolis založil Dáreios Veľký v roku 522 pred n. l., veľký komplex staroperských pamiatok. Nakš-i-Rostam s hrobkami perzských kráľov achajmenovskej dynastie a reliéfy z doby sásánovskej dynastie. Pasargad s hrobkou Kýra Veľkého a zvyšky palácov a pevností. Návrat do hotela, večera a nocľah.
10. deň: raňajky. Prehliadka Širázu, mesta ospevovaného perzskými básnikmi. Návšteva hrobky obľúbeného perzského básnika Hafeza, záhrady Eram (UNESCO) a citadely Kharima Khana. Navštívite bazár a so Širázom sa rozlúčite pri Koránovej bráne. Transfer na letisko a prelet do Teheránu. Cestou krátka zastávka pri impozantnej veži Slobody Azad. Večera a nocľah v Teheráne.
11. deň: raňajky. Dnes si pozriete hlavné mesto Teherán s návštevou najvýznamnejších pamiatok a múzeí napr.historické Národné múzeum so zbierkou archeologických pokladou, mestké opevnenie, pokladnice, palác Golestán. V prípade pekného počasia výjazd na vyhliadku nad Teheránom, ktorá bude ešte pekným rozlúčením s mestom i celým Iránom. Na úplný záver si vychutnáte folklórny večer s večerou. Po večeri transfer na letisko k vybaveniu predodletových formalít.
12. deň: odlet (spravidla veľmi skoro ráno) do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
CENA ZA ODLET Z VIEDNE NA VYŽIADANIE
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac

Poznámky

k získaniu víza do Iránu je nutné mať cestovný pas s biometrickými údajmi. V cestovnom pase nesmie byť odtlačok pečiatky z izraelských hraničných prechodov. Ženy musia počas zájazdu nosiť šatku a nepriliehavý odev. Vzhľadom k príletu do Teheránu zavčas ráno majú účastníci zájazdu zaistené hotelové izby pre pohodlný odpočinok a hygienu. Keďže ide o dobu kratšiu než bežný nocľah, nie je toto ubytovanie uvedené v cenníku v celkovom počte nocí, ale ako samostatná služba zahrnutá v základnej cene zájazdu.

Vízum Irán (77 EUR, administratívne zabezpečuje CK FIRO-tour, na ambasádu musia ísť klienti osobne).

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR