Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Grand tour Indonéziou: Sumatra, Jáva, Bali

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny

Program zájazdu

1. deň:  odlet z Prahy.

2. deň:  prílet do Jakarty, transfer do hotela a ubytovanie.

3. deň:  raňajky, ráno odlet do Medanu. Prehliadka mesta - Sultán palác, mešita, Čínský kláštor. Prejazd do Bohoroku, cestou návšteva krokodílej farmy. Ďalej prejazd do Bukit Lawang so zastávkou na plantážach. Ubytovanie v hoteli.

4. deň:  raňajky, výlet do džungle, pozorovanie orangutanov v prírode. Budete mocť pozorovať orangutany počas kŕmenia uprostred pralesa. Trekking džunglov trvá cca 3 hodiny. Prejazd do hotela v Brastagi, ubytovanie.

5. deň:  raňajky, odjazd do Prapat, návšteva parku Lhumbini s Shwedagon Pagodou, návšteva ovocného trhu a výhľad na sopku Gundaling. Návšteva tradičnej dediny Batak Karo, pozriete sa na tradičné karobatacké domy. Zastavíme pri vodopáde Sipisopiso a nakoniec navštívime dedinu – skanzen kmeňa Pamatang Purba a výhľad na jazero Toba. Prejazd loďou na ostrov Samosir uprostred jazera Toba, ktoré vzniklo po zatopení sopečného kráteru.

6. deň:  raňajky, prechádzka po jazere, prehliadka miestnych dediniek s vyrezávanými malovanými domami, pozriete sa ako tu žijú miestny ľudia – Batakovia, ktorí praktizovali rituální kanibalizmus. Pamiatkou na krvavé rituály sú obetné stoly a poradné kresla. Uvidíte i kamenné hrobky miestnych králov a tanečné vystúpenia Batakov. Miestna dedina Ambarita a Tomok sú ideálne pre nákup suvenírov. Odjazd do Medanu, ubytovanie v hoteli.

7. deň : raňajky, odlet ranným letom z Medanu do Yogyakarty. Transfer do hotela. Prehliadka starého mesta, návšteva sultánského paláca Keraton, ktorý je postavený v tradičnej jávskej architekture, v roku 1755 tu bolo centrum jávskej kultúry, návšteva manufaktúry, ďalej hinduistická svätyňa Prambanan, postavená v 5.-9. storočí. Do jeho stien je vytesaní zaujímavý príbeh „Rámájana“. Večer možnosť návštevy známého obchodného centra Malioboro. Fakultatívne večere s tanečným vystupením Ramayana. Nocľah v hoteli.

8. deň:  raňajky, skoro ráno odjazd do nadmorskej výšky 2 000 m na náhornú plošinu Dieng Plateau s horúcimi prameňmi, gejzíry, mnohofarebným jazerom a zbytky chrámových komplexov z 10. storočia. Cesta povedie cez Magelang, návšteva chrámu Borobudur, najväčšieho buddhistického chrámového komplexu, prehliadka chrámov Candi Mendut a Candi Pawon. Nocľah v Yogyakarte.

9. deň : raňajky, prejazd vlakom do Mojekorta, cesta trvá cca 5 hodín. Cestou výhľady na okolitou krajinou, hory a rieky. Ubytovanie v oblasti Bromo.

 10 . deň: deň začneme veľmi skoro, s jeepom vystúpime na vulkán Mount Bromo a budeme pozorovať východ slnka na hinduistický chrám, vychutnáte si výhľady na vulkán. Prejazd do Ketapang a odchod loďou na Bali. Ubytovanie v oblasti Lovina.

11. deň : po raňajkách návšteva ovocného trhu, jezero Bedugul, výhľady na okolie. Návštěva chrámu Ulun Danu, prejazd  cez horské dedinky k vodopádom Gitgit. Nocľah v oblasti Lovina.

12. deň : skoro ráno výlet na more a pozorovanie delfínov a východu slnka. Návrat na raňajky do hotela. Odjazd do dediny Kintamani, ktorá leží na okraji krátera Penulisan. Výhľad na vulkán Batur a jazero. Fakultatívna jazda na bicykli do dediny Ubud. Návšteva chrámu Tirta, prejazd cez ryžové pole do Ubudu. Nocľah.

13. deň:  raňajky, tradičné trhy a dediny v oblasti Ubud, návšteva manufaktúr, dopoludnia prejazd k chrámu Tanah Loh. Ubytovanie v oblasti Kuta.

14. deň:  celodenné voľno, možnosť odpočinku, kúpanie.

15. deň:  raňajky, podľa letového poriadku transfer na letisku a odlet do Európy.

16. deň:  prílet  do Prahy.

Doprava

Doprava

letecká
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR