Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Zlatý indický trojuholník s návštevou národného parku Ranthambore

  • doprava letecky doprava letecky
Cena od
1 287 € -8%
Žiadne skryté poplatky
20.04. - 28.04.2018
Vybrať iný termín

Dillí • Agra • Fatehpur Sikri • Jaipur • Ranthambore • Dillí

Program zájazdu

1. deň: podľa letového poriadku odlet z Prahy do Dillí.
2. deň: prílet do Dillí, transfer do hotela, ubytovanie a nocľah.
3. deň: po raňajkách sa vydáte na prehliadku Starého a Nového Dillí. Prejdete okolo pôvabnej červenej pevnosti Red Fort, ktorá sa vypína oproti Jama Masjid (najväčšia mešita v Indii). Ďalej prechádzame okolo Kotla Firoze Shah, čo je zrúcanina pevnosti zo 14. storočia. Navštívite Raj Ghat, v ktorom bola prevedená kremácia otca národov – Mahátmu Ghándího. V popoludňajších hodinách pokračujete okolo prezidentského paláca, cez triedu Rajpath, zastávka na fotografovanie pri Indickej bráne. Návšteva Qutub Minar (cca 72 m vysoký minaret postavený na počesť víťazstva v 11. storočí). Ubytovanie, nocľah.
4. deň: po raňajkách príjazd do Agry (203 km/ cca 4 hodiny), po príchode ubytovanie. V popoludňajších hodinách návšteva pevnosti AgraFort, vybudovanej z červeného pieskovca. Pri západe slnka návšteva Taj Mahalu a prehliadka najznámejšieho a najkrajšieho skvostu Indie, mauzólea kráľovnej Mumtaz, dokončeného v roku 1653 (stavba trvala 22 rokov). Návrat do hotela, nocľah.
5. deň: po raňajkách príchod do Jaipuru (240 km/ cca 6 hodín). Po ceste návšteva púštneho mesta Fatehpur Sikri. Medzi najnavštevovanejšie miesta patrí päťdesiatmetrová Buland Darwaza (Brána víťazstva), Piatková mešita (s nádhernou hrobkou šejka Salima Čištiho z bieleho mramoru), komplex starého mesta, palác Jod Bai, Diwan-i-Am (Hala súkromných audiencií), Diwan-i-Khas (Hala verejných audiencí), Panč Mahál (skladá sa z piatich poschodí). Príjazd do Jaipuru a nocľah.
6. deň: po raňajkách prehliadka pevnosti Amber Fort (výstup na slonoch a pokiaľ to bude možné zostup jeepom) v meste Amber. Popoludní preliadka Jaipuru, zastávka na fotografovanie u Hawa Mahal – Palác vetrov, návšteva observatória Jantar Mantar, návšteva mestského paláca, obklopeného nádhernými záhradami a nádvoriami, kde doposiaľ pobýva kráľovská rodina a časť bola premenená na múzeum. Návrat do hotela, nocľah.
7. deň: po raňajkách prejazd do národného parku Rathambore, ubytovanie v rezorte, obed. Popoludní Jungle safari v parku. Večera a nocľah.
8. deň: pred raňajkami výlet Jungle safari, raňajky a obed v rezorte. Voľný deň k odpočinku, či absolvovanie ďalšieho safari. Večera a nocľah.
9. deň: skoro ráno transfer na železničnú stanicu Sawai Madhopur, transfer vlakom do Dillí. Po príchode do Dillí ubytovanie v hoteli a nocľah. Neskoro v noci alebo veľmi skoro ráno transfer na letisko v Dillí.
10. deň: príjazd späť do ČR.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Viedne
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

cena nezahŕňa sprepitné a vstupy. Balíček vstupov cca 55 USD. V rámci balíčka: Dillí Qutab Minar, Redfort. Jaipur Amber Fort, Jantar Mantar, mestský palác. Agra Fatehpur Sikri, Agra Fort, Taj Mahal.
Vízum do Indie (klient si musí vybaviť vízum osobne na veľvyslanectve v Bratislave)
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu