Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Západné Bengálsko, Sikkim - putovanie po Himalájach

03.10. - 13.10.
Vybrať iný termín
Cena
2 391 € -8%
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
3.10. - 13.10.2018
10 nocí
2 391,08 €
3.10. - 13.10.2018
10 nocí
2 391,08 €
3.10. - 13.10.2018
10 nocí
2 391,08 €
3.10. - 13.10.2018
10 nocí
2 391,08 €
Kalkata • Bagdogra • Darjeeling • Pelling • Gangtok • Bagdogra • Kalkata

Program zájazdu

1.deň
podľa letového poriadku odlet z Prahy do  Kalkaty s prestupom v Dubaji.

2.deň
prílet do Kalkaty, ubytovanie nocľah.

3.deň
prílet do Kalkaty, transfer do hotela a raňajky. Po raňajkách návšteva Pamätníku kráľovej Viktórie postaveného z bieleho mramoru. Pamätník je obklopený krásnymi záhradami a vodnými tokmi a je pýchou Kalkaty. Ďalej uvidíte námestie Dalhousie (nový názov BBD Bagh), ktorý je obchodným a administratívnym centrom Kalkaty. Uprostred námestia je umelá vodná nádrž Lal Dighi. Navštívite gotickú katedrálu sv. Pavla, ktorá je jedným z najdôležitejších indických chrámov. Návrat do hotela a nocľah.

4.deň
po raňajkách návšteva kvetinového trhu. Uvidíte Belur Math, ktorý je pútnické miesto rôznych náboženstiev. Bol založený v roku 1938 Swami Vivekanandem, ktorý jeho stavbou vzdal hold svojmu Guru Sri Ramakrišnovi. Ďalej navštívite chrám Bohyne Kali – Dakšinešvar postavený na brehu rieky Hugli. Pokračovať budete k chrámu Jain, Kalighat a ku knižnému trhu a zveziete sa miestnou električkou. Návrat do hotela, nocľah.

5.deň
po raňajkách transfer na letisko a prelet do Bangdogry. Po pristátí Bangdogre transfer do Darjeelingu. Ubytovanie v hoteli a individuálne voľno. Nocľah.

6.deň
skoro ráno po raňajkách návšteva vyhliadky Tiger Hill a krásny pohľad na Himaláje a kláštor Ghúm pri východe slnka. Podľa možnosti sa môžete zviesť vláčikom  „Toy train“ k najvyššej železničnej stanici v Indií. Ďalej navštívite himalájsky geologický park (tu môžete vidieť snežného leoparda, himálajske čierne medvede, červené pandy a himálajske vtáky), horolezecký inštitút, lanovú dráhu (cesta trvá asi 45 minút). Nocľah v Darjeelingu.

7.deň
po raňajkách opustíte Bengálsko a pôjdete do jedného z najznámejších indických štátov – Sikkim. Ubytovanie v hoteli v mestečku Pelling, voľný večer k odpočinku. Nocľah.

8.deň
po raňajkách návšteva jazera Khecheopalri, ktoré je známe ako jazero želaní. toto neobvykle pokojné jazero je obklopené kvitnúcimi lesmi a je považované za jedno z najposvätnejších jazier štátu Sikkim, a to ako hinduizmu, tak aj budhizmu. Ďalej uvidíte kláštor Pemajangtse (v preklade Dokonalý vznešený lotos), jednu z najdôležitejších gomp (budhistický kláštor) Sikkimu. Tiež navštívite trosky druhého hlavného mesta Sikkimu - Rabdantse. Nocľah.

9.deň
po raňajkách sa vydáte východne ku Gangtoku, modernému hlavnému mestu Sikkimu. Prehliadka kláštora Rumrej, ktorý je veľmi známym kláštorom, hlavne medzi tibetskými budhistami. Pôvodne sa volal Darma Chakra a pozostáva z hlavného chrámu a kláštora pre mníchov. Návrat do hotela, nocľah.

10.deň
po raňajkách si užijete úžasné prírodné scenérie behom dramatickej cesty (krátka vzdialenosť, ale dlhá cesta) k jazeru Tsomgo (3 300 m n. m.), ktoré je sväté a uctievané občanmi Sikkimu. Na pobreží je postavený malý chrám. Hovorí sa, že ak majú vody jazera tmavú farbu, je to predzvesť problémov a nepokojov v stáde na ďalší 1 rok. Návrat do hotela a nocľah.

11.deň
raňajky v hoteli a odjazd do  Bagdogry k preletu späť do Kalkaty. V Kalkate Vás čaká transfer na hotel a nocľah.

12.deň
podľa letového poriadku odchod na letisko a odlet späť do ČR s prestupom v Dubaji.

13.deň
prílet do Prahy.


Zmena programu je vyhradená
Doprava

Doprava

letecky Praha
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

Cena nezahŕňa prepitné a vstupy podľa programu. Vízum do Indie (klient si musí vybaviť vízum osobne na veľvyslanectve v Bratislave)
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR