Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Kráľovský Rajasthan - po stopách maharadžov

19.10. - 31.10.
Vybrať iný termín
Cena
1 765 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
19.10. - 31.10.2018
12 nocí
1 765,48 €
19.10. - 31.10.2018
12 nocí
1 765,48 €
19.10. - 31.10.2018
12 nocí
1 765,48 €
19.10. - 31.10.2018
12 nocí
1 765,48 €
Dillí • Chomu • Bikaner • Jaisalmer • Jodhpur • Udaipur • Pushkar • Jaipur • Agra • Dillí

Program zájazdu

1. deň: podľa letového poriadku odlet z Prahy.

2. deň: prílet do Dillí, po vybavení vstupných formalít a privítaní na letisku transfer do hotela, ubytovanie a raňajky. Čas na odpočinok. V popoludňajších hodinách prehliadka pamiatok Starého a Nového Dillí. Prehliadka Červenej pevnosti a najväčšej indickej mešity Jama Masjid (Piatková mešita, nádvorie pojme až 25000 veriacich), prehliadka Raj Ghatu, miesta, kde bola uskutočnená kremácia otca národov Mahátmu Ghándího. Prejdete sa okolo prezidentského paláca Rashtrapati Havan, pozdĺž kráľovskej cesty Rajpath a Indickou bránou. Ďalej návšteva slávneho Qutub Minar (72,5 m vysoký stĺp zdobený bohatými ornamentmi a kaligrafickými citáciami z koránu). Deň ukončíte prehliadkou Humayunovej hrobky, ktorá pripomína slávny Taj Mahal. Nocľah v Dillí.

3. deň: po raňajkách transfer do hotela Chomu Palace, ktorý je odrazom kráľovských palácov Indie. Jedná sa o 300 rokov starý elegantný opevnený hotel a jedno z najnavštevovanejších miest Rajasthanu. Zobrazuje životný štýl princeznej Rajasthanu a bohatstvo Indie. Jedná sa o autentický historický palác s moderným vybavením, ktorý diskrétne splýva s terajšou architektúrou. Ubytovanie v hoteli Chomu Palace. Popoludní výlet po dedinke Chomu village. Pokiaľ čas a podmienky dovolia, povozenie sa na ťavách. Večer si užijete pravý rajasthanský folklór a tanečné vystúpenie v hoteli. Nocľah.

4. deň: po raňajkách odchod do Bikaneru (298 km). Rušné obchodné stredisko sa pýši peknou pevnosťou a starým mestom. Ubytovanie v hoteli. Popoludní prehliadka Junaghart Fort – pevnosti, ktorá bola vybudovaná za vlády Rajsinha. V nej sa nachádzajú nádherné zdobené interiéry a zaujímavé štuky, chrámy a 37 pavilónov (pevnosť nebola nikdy dobytá). Návrat do hotela, nocľah.

5. deň: po raňajkách transfer do Jaisalmeru (332 km). Leží v púšti Thár v najzápadnejšom cípe Rajasthanu a preslávila ho predovšetkým žltkavá pevnosť, ktorá sa zdvíha z púštnej krajiny ako vidina z rozprávok Tisíc a jednej noci. Zlaté mesto (Golden City) je jedno z najkúzelnejších v celej Indii. Po ceste návšteva chrámu Rat Temple (Karnimata Temple). Po príjazde ubytovanie v hoteli a nocľah.

6. deň: raňajky a návšteva perly púšte – pevnosti Jaisalmer. V pevnosti sa nachádza niekoľko chrámov a maharadžov palác. Prejdete okolo tunajších okúzľujúcich meštianskych domov (havelis). Medové fasády sú kúzelne zdobené mriežkami s kvetinovými motívmi a bohato vypracovanými detailmi. Návšteva múzea. V popoludňajších hodinách individuálne voľno alebo možnosť zúčastniť sa ťavieho safari. Túto atrakciu si tu málokto nechá ujsť. Brázdiť budete vyprahnuté piesky na korábe púšte západným smerom do piesočnatých dún. Nocľah.

7. deň: po raňajkách odchod do Jodhpuru (272 km) na východný okraj púšte Thár. Hovorí sa mu aj Modré mesto (do farby fasády sa pridávalo farbivo indigo). Ide o kráľovské mesto a nájdete tu celú radu pevností a palácov. Ubytovanie v hoteli, voľný čas na odpočinok. Nocľah.

8. deň: po raňajkách prehliadka Mehrangarh Fort, z ktorej je prekrásny výhľad na Staré mesto a kde sa nachádza množstvo okúzľujúcich palácov a múzeum. V popoludňajších hodinách transfer do Udaipuru (255 km). Po ceste prehliadka chrámov Jain v Ranakpure. Príchod do Udaipuru, ubytovanie a nocľah.

9. deň: po raňajkách prehliadka Udaipuru. Mesto je mnohými označované za najromantickejšie a najpestrejšie na celom indickom kontinente. Je zasadené medzi kopcami a na brehu romantického jazera Pičolo. V ňom sa odráža krása rádžputánskeho paláca, bielych stien a špicaté vežičky chrámov. Na západnom brehu jazera zavítate do Mestského paláca (najväčší palácový areál Rajasthanu) a navštívite múzeum. Večerná plavba loďkou bude iste krásnym zážitkom v meste, ktorému niektorí hovoria Benátky Východu (realizácia plavby loďkou bude závisieť na výške hladiny vody jazera). Návrat na hotel a nocľah.

10. deň: raňajky a prejazd do Jaipuru (418 km). Ide o bývalé hlavné mesto štátu Rajasthan a je jedným z najnavštevovanejších indických miest. Cestou zastávka v Pushkaru, kde uvidíte jediný existujúcí chrám lorda Brahmy a jazero Pushkar. Po príchode do Jaipuru sa ubytujete. Voľný čas na odpočinok. Nocľah.

11. deň: po raňajkách návšteva Amber Fort. Výstup do pevnosti môže byť na slonoch (prípadne výjazd jeepom pokiaľ podmienky nedovolia výstup na slonoch). Prehliadka palácového komplexu. Popoludní prehliadka mesta Jaipur, cesta okolo Hawa Mahal (Palác vetrov). Nasleduje návšteva najväčšieho kamenného observatória Jantar Mantar ( 18 astrologických prístrojov, z nich väčšina je stále funkčná). Návšteva kúzelného maharadžovho mestského paláca, obklopeného prekrásnymi záhradami a nádvoriami, ktoré doposiaľ obýva kráľovská rodina a ktorého časť bola premenená na múzeum. Nocľah v Jaipuru.

12. deň: po raňajkách odchod do Agry (238 km) so zastávkou a návštevou priezračného Fatehpur Sikri. Po prehliadke prejazd do Agry. Ubytovanie a nocľah.

13.deň: po raňajkách skoro ráno výprava k slávnemu Taj Mahalu, ktorý si prezriete za úsvitu a budete tak môcť lepšie pozorovať zmeny farieb jeho kúzelnej fasády za postupujúceho svetla. Hra svetiel a tieňov má symbolizovať prítomnosť Alaha a je významným umeleckým prvkom. Najkrajší monument v celej Indii a jeden z najkrajších divov sveta vám učaruje svojou veľkoleposťou a krásou. Symbol čistej oddanosti bol vybudovaný slávnym vládcom Shah Jahanom na dôkaz nekonečnej a nehynúcej lásky k svojej najobľúbenejšej manželke Mumtaz Mahal (skonala pri pôrode jeho 14. dieťaťa). Potom prehliadka slávnej pevnosti Agra Fort, vybudovanej z červeného pieskovca. Okrem palácov a majestátneho opevnenia zahliadnete tiež halu súkromných a verejných audiencií. Popoludní návrat do Dillí (216 km) a transfer na letisko k odletu späť do ČR.

14. deň: skoro ráno odlet späť podľa aktuálneho letového poriadku.


Zmena programu je vyhradná.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

cena nezahŕňa prepitné a vstupy podľa programu (cca 110 USD). Vízum do Indie (klient si musí vybaviť vízum osobne na veľvyslanectve v Bratislave)

Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR