Hotel
Informácie
Termíny a ceny

To najlepšie z Indie s predĺžením v Dubaji

23.09. - 01.10.
Vybrať iný termín
Cena
1 471 € -8%
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
23.9. - 1.10.2018
8 nocí
1 471,08 €
23.9. - 1.10.2018
8 nocí
1 471,08 €
23.9. - 1.10.2018
8 nocí
1 471,08 €
23.9. - 1.10.2018
8 nocí
1 471,08 €
Dillí • Agra • Jaipur • Dubaj

Program zájazdu

1. deň: podľa letového poriadku odlet z Prahy do Dillí.

2. deň: prílet do Dillí, transfer do hotela, ubytovanie a nocľah.

3. deň: po raňajkách sa vydáte na prehliadku Starého a Nového Dillí. Prejdete okolo pôvabnej červenej pevnosti RedFort, ktorá sa týči naproti Jama Masjid (najväčšia mešita v Indii). Ďalej prejdete okolo Kotla Firoze Shah, čo je zrúcanina pevnosti zo 14. storočia. Navštívite Raj Ghat, v ktorom bola vykonaná kremácia otca národov - Mahátmu Ghándího. V popoludňajších hodinách prejdete okolo prezidentského paláca, cez triedu Rajpath, zastávka na fotografovanie pri Indickej bráne. Návšteva Qutub Minar (cca 72 m vysoký minaret postavený na počesť víťazstva v 11. stor.). Ubytovanie, nocľah.

4. deň: po raňajkách prejazd do Agry (203 km /cca 4 hodiny), po príchode ubytovanie. V popoludňajších hodinách návšteva pevnosti Agra Fort, vybudovanej z červeného pieskovca. Pri západe slnka návšteva Taj Mahalu a prehliadka najznámejšieho a najkrajšieho skvostu Indie, mauzólea kráľovnej Mumtaz, dokončeného v r. 1653 (stavba trvala 22 rokov). Návrat do hotela, nocľah.

5. deň: po raňajkách prejazd do Jaipuru (240 km / cca 6 hodín). Po ceste návšteva púštneho mesta Fatehpur Sikri. Medzi najnavštevovanejšie miesta patrí päťdesiatmetrová Buland Darwaza (Brána víťazstva), Piatková mešita (s nádhernou hrobkou šejka Salima Čištiho z bieleho mramoru), komplex starého mesta, palác Jód Bai, Diwan-i-Am (Hala súkromných audiencií), Diwan-i-Khas (Hala verejných audiencií, Panč Mahál (skladá sa z piatich poschodí). Príchod do Jaipuru a nocľah.

6. deň: po raňajkách prehliadka pevnosti Amber Fort (výstup na slonoch, ak to bude možné a následne zostup jeepom) v meste Amber. Popoludňajšia prehliadka Jaipuru, zastávka na fotografovanie v Hawa Mahal - Palác vetrov, návšteva observatória Jantar Mantar, návšteva mestského paláca, obklopeného nádhernými záhradami a nádvoriami, kde sa doteraz zdržiava kráľovská rodina a ktorého časť bola premenená na múzeum. Návrat do hotela, nocľah.

7. deň: po raňajkách transfer autobusom do Dillí (cca 272km / 4 hod.) na letisko k odletu do Dubaja. Prílet do Dubaja, ubytovanie, nocľah.

8. deň: po raňajkách poldenný okruh Dubajom. Zastávka pri mešite Jumeirah Mosque, prehliadka štvrte Bastakiya a múzeá v pevnosti Al Fahidi Fort. Prejazd lodným taxi "abra" na druhý breh zálivu Creek, návšteva trhu so zlatom a s korením. Návrat do hotela. Neskôr popoludní odchod terénnymi džípmi do púšte. V beduínskom tábore prechádzka na ťavách, ukážka brušného tanca, možnosť vyskúšať vodnú fajku. Po západe slnka tradičná arabská večera barbeque. Návrat do hotela vo večerných hodinách, nocľah.

9. deň: raňajky v hoteli. Individuálne voľno. Možnosť poldenného fakultatívneho výletu "Moderný Dubaj - Burj Khalifa". Výlet zahŕňa okružnú jazdu najmodernejšími časťami Dubaja vrátane umelo vybudovaného palmového ostrova. Návšteva vyhliadkovej terasy najvyššieho mrakodrapu sveta Burj Khalifa (vstup zahrnutý v cene). Nocľah v hoteli v Dubaji.

10. deň: raňajky v hoteli. Osobné voľno. Podľa letového poriadku transfer na letisko v Dubaji, odlet do Prahy.


Zmena programu je vyhradená
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
na vyžiadanie Viedeň
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

cena nezahŕňa prepitné a vstupy podľa programu (cca 55 USD). Vízum do Indie (klient si musí vybaviť vízum osobne na veľvyslanectve v Bratislave)
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR