Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Gruzínsko - krajina zasľúbená

Cena od
1 287 € -8%
Žiadne skryté poplatky
23.06. - 30.06.2018
Vybrať iný termín

Tbilisi • Gori • Uplistsikhe • Mstkhety • Gergeti • Signagi • Sheki • Shamakha • Baku Oficiálna stránka

Program zájazdu

1. deň: večer odlet z Prahy do Tbilisi.
2. deň: ráno po prílete transfer do hotela, ubytovanie a odpočinok. Po neskorších raňajkách prehliadka Tbilisi - nádherné hlavné mesto Gruzínska s fascinujúcou históriou. Prehliadka starého mesta, v ktorom dominuje Metekhi - kostol gruzínskych kráľov z 12. st., katedrály Sioni z 5. st. zasvätenej Panne Márii a baziliky Ančischati zo 6. st. Ďalej uvidíte synagógu, početné paláce a nádherné kúpeľné domy zo 17. st. vo štvrti sírnych kúpeľov, ktoré boli po stáročia obľúbeným miestom aj takých hostí, ako bol o.i. Puškin, Tolstoj. Po prechádzke v spleti uličiek s obchodíkmi sa ocitnete na námestí Slobody a navštívite Národné múzeum. Nocľah.
3. deň: raňajky. Výlet do mesta Gori, kde sa narodil Stalin. Navštívite múzeum, ktoré mapuje jeho život od skromných začiatkov až do jeho smrti. Kúsok odtiaľ uvidíte absolútne unikátne jaskynné mesto Uplistsikhe, kadiaľ prechádzala Hodvábna cesta. Celé mesto je komplexom kamenných ulíc, domov, tajuplných tunelov, vodných nádrží a trhov, ale je tu aj najstaršie divadlo v Gruzínsku. Ohromujúca jazda po gruzínskej vojenskej ceste vás privedie najskôr k pevnosti Ananuri a ďalej pozdĺž rieky Aragvi na ubytovanie v Gudauri. Večera a nocľah.
4. deň: raňajky. Dnešný výlet do Kazbegi začnete prejazdom priesmyku Jvari, ktorý je obklopený horskými velikánmi. V prípade priaznivého počasia zahliadnete jeden z najvyšších ľadovcov Kaukazu - Mt. Kazbegi (5 047 m). Fakultatívne možnosť výjazdu autom z Kazbegi cez krásne údolia a lesy ku kostolu Najsvätejšej Trojice v Gergeti, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 2 170 m. Ďalšia zastávka bude v bývalom hlavnom meste Gruzínska - Mstkheta (UNESCO). Uvidíte kláštor Jvari a veľkolepou katedrálu gruzínskej ortodoxnej cirkvi Svetitsk-hoveli, kde uchovávajú cennú relikviu - útržok Kristovho plášťa. Nocľah v Tbilisi.
5. deň: po raňajkách sa vydáte do regiónu Kakheti, ktorý je preslávený pestovaním vínnej révy a najlepšieho vína. Bohatá pôda, spaľujúce slnko a ťažká práca nechali vzniknúť okolo 500 variácií vína. Tunajší kraj je symbolom gruzínskej pohostinnosti, priateľstva, tolerancie a kľúčom k dlhovekosti. Návšteva vínnej pivnice s ochutnávkou vína a obed z domácich produktov. Navštívite kláštor Bodbe s hrobkou sv. Niny. Užijete si dychberúce pohľady na tunajšiu krajinu a zažijete nezvyčajnú charizmu kráľovského mesta Signagi. Prechádzka úzkymi uličkami mestečka, ležiaceho na horskej terase s neobyčajným výhľadom do Alazanského údolia. Dojazd na hranice a prejazd do Azerbajdžanu. Večera a nocľah v Sheki.
6. deň: raňajky. Dopoludnie venujete prehliadke Sheki, kde uvidíte nádherný Chánov palác, ktorý sa nachádza pri značne schátraných hradbách. Sheki je starobylé mesto, ktoré sa preslávilo ako dôležitá zastávka na Hodvábnej ceste na úbočí Kaukazu. Je to naozaj exotické miesto v horách, ktoré vás nesklame. Ďalšia zastávka bude v meste Shamakha, ktoré po stáročia slúžilo ako hlavné mesto západného Azerbajdžanu. Cesta povedie okolo malých dediniek, obklopených strmými horami, svieže údolia sú tu posiate vinicami - krátka zastávka pri zaujímavom kostole v dedine Kiš. Večera a nocľah v Baku.
7. deň: raňajky. Baku je u nás známy skôr ako jedno z najväčších ropných miest na svete, napriek tomu sa jedná o skutočne fascinujúce mesto, nazývané "Parížom Kaukazu" (UNESCO). Za impozantným obranným múrom z 12. st. leží stredoveké mesto - "Ičeri Šeher" s bludiskom úzkych, dláždených uličiek, kde uvidíte Panenskú vežu, obrovský palácový komplex Širvanšáhov, posvätnú mešitu Džuma. Popoludní nahliadnete do múzea kobercov a po obede návšteva svetovo presláveného chrámu večného ohňa Atešgah, kde sa nachádza unikátny prírodný jav horiaceho zemného plynu. Večera a nocľah v Baku.
8. deň: po raňajkách sa vydáte do Gobustanu, kde bolo v jaskyniach nájdených viac ako 6000 zdobených kameňov z doby železnej. Sú na nich cenné maľby a rytiny s výjavmi z lovu a tanečných rituálov, tisíce artefaktov a nástrojov dávnych obyvateľov tejto bizarnej krajiny bahenných sopiek. Transfer na letisko, odlet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu