Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Gruzínsko - krajina zasľúbená

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
Tbilisi • Mstkheta • Ananuri • Kazbegi • Gori • Uplistsikhe • Batumi • Bodbe • Signagi • Velistsikhe

Program zájazdu

1. deň: 
odlet z Prahy do Tbilisi.

2. deň: 
po prílete (zvyčajne skoro ráno) transfer do hotela, ubytovanie a odpočinok. Po neskorších raňajkách prehliadka prehliadka bývalého hlavného mesta Gruzínska - Mstkheta (UNESCO) uvidíte kláštor Jvari a veľkolepú katedrálu gruzínskej ortodoxnej cirkvi Svetitsk-hoveli, kde uchovávajú cennú relikviu - útržok Kristovho plášťa. Návrat do Tbilisi a večer v miestnej reštaurácií s predstavením gruzínskeho folklóru. Nocľah.

3. deň: 
doobeda prehliadka Tbilisi - očarujúceho hlavného mesta Gruzínska s fascinujúcou históriou, kde sú všetky zaujímavé miesta veľmi blízko seba. Prehliadku starého mesta začnete u Metekhi - kostol gruzínskych kráľov z 12. st., katedrály Sioni z 5. st. zasvätenej Panne Márii a baziliky Ančischati zo 6. st. Ďalej uvidíte synagógu, početné paláce a nádherné kúpeľné domy zo 17. st. vo štvrti sírnych kúpeľov, ktoré boli po stáročia obľúbeným miestom aj takých hostí, ako bol o.i. Puškin, Tolstoj. Po prechádzke v spleti uličiek s obchodíkmi sa ocitnete na námestí Slobody a navštívite Národné múzeum. Po prehliadke mesta bude nasledovať obed a osobné voľno. Nocľah.

4. deň:
raňajky. Dnešný výlet do Kazbegi začnete prejazdom priesmyku Jvari (2 395 m. n. m.), ktorý je obklopený horskými velikánmi. Zažijete ohromujúcu jazdu po starej vojenskej ceste, ktorá Vás privedie najskôr k pevnosti Ananuri a ďalej pozdĺž rieky Aragvi. V prípade priaznivého počasia zahliadnete jeden z najvyšších ľadovcov Kaukazu - Mt. Kazbegi (5 047 m. n. m.). Cestou môžete ochutnať vynikajúcu minerálnu vodu vyvierajúcu zo skál. Fakultatívne možnosť výjazdu autom z Kazbegi cez krásne údolia a lesy ku kostolu Najsvätejšej Trojice v Gergeti, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 2 170 m. Návrat do Tbilisi. Večera a nocľah.

5. deň: 
po raňajkách výlet do mesta Gori, kde sa v roku 1879 narodil Stalin. Navštívite múzeum, ktoré mapuje jeho život od skromných začiatkov až do jeho smrti. Kúsok odtiaľ uvidíte celkom unikátne jaskynné mesto Uplistsikhe, kadiaľ prechádza Hodvábna cesta. Celé mesto je komplexom kamenných ulíc, domov, tajuplných tunelov, vodných nádrží a trhov, ale je tu aj najstaršie divadlo v Gruzínsku. Odjazd do Batumi. Tu preskúmate bohatú históriu mesta s pôsobivým výhľadom na Čierne more. Večera a nocľah.

6. deň:
raňajky. Voľný deň, ktorý môžete stráviť leňošením na brehu Čierneho mora. Možnosť individuálnej návštevy Etnografického múzea alebo botanickej záhrady. Večera a nocľah.
 
7. deň:
raňajky. Výlet do Prometheovej jaskyne, ktorá má veľké bohatstvo jaskynných javov (stalaktity, stalagmity, skamenené vodopády, jaskynné perly, podzemné rieky a jazerá). Po prehliadke dlhší prejazd do Tbilisi. Večera a nocľah. 

8. deň: 
po raňajkách sa vydáte do regiónu Kakheti, ktorý je preslávený pestovaním vínnej révy a najlepšieho vína. Bohatá pôda, spaľujúce slnko a ťažká práca nechali vzniknúť okolo 500 variácií vína. Tunajší kraj je symbolom gruzínskej pohostinnosti, priateľstva, tolerancie a kľúčom k dlhovekosti. Návšteva vínnej pivnice s ochutnávkou vína a obed z domácich produktov. Navštívite kláštor Bodbe s hrobkou sv. Niny. Užijete si dychberúce pohľady na tunajšiu krajinu a zažijete nezvyčajnú charizmu kráľovského mesta Signagi. Prechádzka úzkymi uličkami mestečka, ležiaceho na horskej terase s neobyčajným výhľadom do Alazanského údolia. Pokračovať budete do Tsinandali, kde môžete navštíviť múzeum z 19. storočia, ktoré vlastní člen gruzínskej kráľovskej rodiny a kde je možné prejsť sa v krásnej záhrade. Na záver dňa zastávka vo Velistsikhe, kde navštívite rodinné vinárstvo, ktoré ponúka veľkú príležitosť pre milovníkov histórie a vína. Ochutnávka vína, ktoré je vyrobené najstaršou metódou na svete vr. obeda. Návrat do hotela a nocľah.

9.deň
transfer na letisko (väčšinou skoro ráno) a odlet do Prahy.


Zmena programu je vyhradená.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky Praha
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

podľa programu
Zobraziť viac

Poznámky

vzhľadom k príletu do Tbilisi skoro ráno majú účastníci zájazdu zabezpečené hotelové izby pre pohodlný oddych a hygienu. Keďže ide o dobu kratšiu ako bežný nocľah, nie je toto ubytovanie uvedené v cenníku v celkovom počte nocí, ale ako samostatná služba zahrnutá v základnej cene zájazdu.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR