Hotel
Informácie

Významné pamiatky Grécka a pobyt na ostrove Lefkada

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Atén. Prílet do Atén, transfer do hotela, večera a nocľah.
2. deň: celodenná prehliadka Atén - okruh hlavným mestom s prehliadkou Národného archeologického múzea, Akropola, striedanie stráží pred budovou parlamentu, Olympijsky štadión. Po prehliadke presun do Delf. Ubytovanie, večera a nocľah.
3. deň: prehliadka areálu starovekých Delf - zasvätených bohu Apolónovi. Zastávka v Termopylách pri pamätníku slávnej bitky medzi spartskými a perzskými vojskami. Pokračovanie do Kalambaka, ubytovanie, večera a nocľah.
4. deň: prehliadka skalných kláštorov v Meteore (väčšinou sa navštevujú 2 až 3 kláštory), druhé najnavštevovanejšie pamätihodnosti Grécka. Zastávka v centre starobylého mesta Metsovo, návšteva bájnej veštiarne Nekromanteio, ktorá bola podľa povestí bránou do podsvetia. Možnosť prechádzky loďkou po rieke Acheron. Pokračovanie do Prevezy a odtiaľ na Lefkádu. Ubytovanie v Ag. Nikitas alebo v Nydri (štúdia Argo a Akti bez stravy, hotel Aspasia s raňajkami).
5. - 7. deň: pobyt na ostrove Lefkada podľa vlastného výberu a s možnosťou využitia ponuky fakultatívnych výletov, prípadne s prenájmom auta na 1 až 3 dni.
8. deň: transfer na letisko v Preveze k odletu do Prahy.


Tento výlet si môžete zakúpiť vopred:
Tradičná Lefkáda - putovanie po ostrove autobusom - Spoznajte históriu Lefkady, jedlo a tradície, krásny kláštor Fenaromeni, ktorý sa ukrýva v píniovom háji. Ďalej tradičné horské dedinky Karya a Eglouvi, kde sa zastavil čas.

Tieto výlety si môžete zakúpiť na mieste u delegáta v prípade priaznivého počasia (ceny sú orientačné):
Mýtická plavba - Návšteva nádherného ostrova Meganissi, kúpanie v jaskyni Papanikoli, zastávka pri ostrovčeku Scorpios. Grilovanie na pláži a veľa zábavy. Obed je v cene. Dospelý 45 EUR.
3 najkrajšie pláže - celodenný lodný výlet za najkrajšími plážami - Plavba pozdĺž ostrova Lefkas, kúpanie na plážach Agiophili beach - Porto Katsiki - Egremni. Dospelý 20 EUR.
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

podľa programu
Zobraziť viac

Poznámky

Odporúčaná čiastka na vstupy: 65 EUR
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR