Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Santorini - XXL víkend

28.09. - 02.10.
Vybrať iný termín
Cena
404 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
28.9. - 2.10.2018
4 noci

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy na Santorini s prestupom v Aténach (pri májovom termíne), priamy let na Santorini pri októbrovom termíne. Po prílete privítanie s delegátom CK Firo-tour na letisku, transfer na ubytovanie v letovisku Kamari alebo Perissa. Ubytovanie je možné v štúdiách bez stravy (Costis, Marc & Joanna, Villa Limnes – bez rozdielu v cene) alebo v hoteli s raňajkami (Kamari Blue, Koralli – bez rozdielu v cene).
2. deň: informačná schôdzka s delegátom, pri ktorej sa budete môcť prihlásiť na fakultatívne výlety uvedené nižšie. Individuálne voľno.
3. deň: individuálne voľno alebo účasť na fakultatívnom výlete.
4. deň: individuálne voľno alebo účasť na fakultatívnom výlete.
5. deň: predodletová schôdzka s delegátom, individuálne voľno, prípadne účasť na fakultatívnom výlete.
6. deň: transfer na letisko k odletu do Prahy s prestupom v Aténach (pri októbrovom termíne), priamy let do Prahy pri májovom termíne.

Kamari
Najživšie stredisko ostrova, centrum spoločenského života a východiskové miesto väčšiny fakultatívnych výletov. Pobrežná promenáda lemovaná reštauráciami, obchodíkmi a barmi sa tiahne pozdĺž peknej tmavej kamienkovo-pieskovej pláže. Transfer z letisko: cca 20 min.

Perissa
Patrí spoločne s Kamari k najživším a najobľúbenejším strediskám ostrova. Obe sú situované na východnom pobreží, oddeľuje ich skalnatý výbežok s vrcholom starobylej Théry. Perissa je známa svojou rozsiahlou plážou s tmavým sopečným pieskom a ponukou dennej a nočnej zábavy. Transfer z letiska: cca 30 min.

Tieto výlety si môžete objednať vopred (nie sú zahrnuté v cene zájazdu):

Západ slnka nad Oiou a tradičná dedinka – poldenný výlet autobusom, cena 29 EUR
Prvá zastávka bude pri najstaršom kostole na ostrove, byzantského Panagia Episkopi z 11. storočia, pokračovanie do Mesa Gonie, „dedinky duchov", a dedinky Pyrgos s pamiatkami kykladskej, byzantskej a benátskej kultúry. Na ceste do dedinky zastávka v Imerovigli s úchvatným výhľadom na kráter a ruiny hradu Skaros. Poslednou zastávkou bude dedinka Oia, lákajúca umelcov, ktorí sa sem schádzajú čerpať inšpiráciu pri povestných západoch slnka. Výlet je s českým sprievodcom.

Santorini za jeden deň – autobusom a loďou, celodenný výlet, cena 44 EUR
Náročný výlet začína pri kláštore proroka Eliáša, vybudovaného na najvyššom bode ostrova v roku 1711 s úchvatným výhľadom na ostrov. Z neďalekej dedinky Pyrgos pokračovanie do prístavu Athinios, nalodenie na loď, plavba k vulkánu, návšteva aktívneho kráteru a pokračovanie loďou k horúcim prameňom – možnosť kúpania sa v zafírovo zelených vodách lagúny. Preplávanie na ostrovček Thirassia, možnosť kúpania sa na pláži alebo návštevy dedinky Manolas – možnosť prechádzky na somárovi. Posledná zastávka pri dedinke Oia na okraji kráteru, s prekrásnym a romantickým západom slnka. Výlet je s českým sprievodcom.

Ranná plavba po krátery – poldenný výlet, cena 33 EUR
Transfer do prístavu Athinios – plavba na ostrovček Nea Kameni, prechádzka chodníkom krátera stále aktívneho vulkánu, pokračovanie plavby na druhý lávový ostrovček Palea Kameni, kde zo zeme vyvierajú horúce pramene – možnosť kúpania sa. Plavba na ostrovček Thirassia – zastávka cca na 2 hodiny, možnosť prieskumu ostrova alebo leňošenie na pobreží.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

10
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

bez stravy
Zobraziť viac

Poznámky

Vziať si dovolenku na celý týždeň je pre vás príliš veľký luxus? Máte radšej pokojné obdobie bez zástupov turistov na promenádach, v reštauráciách a na plážach? Chcete si odpočinúť, ale tiež podniknúť výlety v príjemných teplotách ešte len začínajúceho alebo naopak končiaceho leta?
Potom je pre vás vhodný tento zájazd na ostrov Santorini v Kykladskom súostroví, na ktorom sa na konci mája a začiatkom októbra môžete kúpať a slniť, skrátka príjemne leňošiť, a rovnako tak poznávať jedinečné miesta zaujímavé z historického, kultúrneho a prírodného hľadiska.
Jedinečnosť a krásu tohto vulkanického ostrova asi netreba zdôrazňovať, len upozorňujeme, že okrem organizovaných skupinových zájazdov sa môžete na výlet vydať aj po vlastnej osi. Odporúčame najmä výstup na vrchol skalného hrebeňa Mesa Vuno a prehliadku pozostatkov starovekej Théry (vstupné 2 EUR), odtiaľ je možné pokračovať až ku kláštoru Ilias Profitis. Výstup je možný z letoviska Kamari a Perissa. Hneď za hotelom Antinea v Kamari začína chodník nahor po úpätí Mesa Vuno k malému kostolíku Zodochos Pigi, osviežiť sa tam môžete vodou vyvierajúcou z prameňa v skale. Sami sa tiež môžete vydať autobusom alebo prenajatým autom do Akrotiri, rozsiahleho archeologického parku vypovedajúcom o živote obyvateľov v rovnomennom starovekom meste pred jeho zničením pri sopečnom výbuchu (vstupné 5 EUR). Upozorňujeme, že kapacita miest v najvhodnejšom nadväzujúcom lete Athény – Santorini alebo Santorini – Athény je obmedzená, v prípade neskoršej rezervácie zájazdu je možné, že pred odletom na/zo Santorini bude nutný nocľah v Aténach či dlhé čakanie. Ďalšou možnou variantou je let cez Heraklion, s trajektom medzi ostrovmi.
Pre zabezpečenie najvhodnejšieho letu cez Atény s kratším čakaním medzi letmi, odporúčame čo najskoršiu rezerváciu zájazdu.
Vybrať si môžete ubytovanie z uvedenej ponuky, v každom z hotelov je limitovaný počet izieb. Záleží vám na konkrétnom ubytovacím zariadení, neváhajte s rezerváciou.


Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR