Hotel
Informácie

Veľká cesta Bretónskom – autokarom

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • doprava autobusom doprava autobusom
Paríž • Vitré • Roche Aux Fées • Rennes • Mont St. Michel • St. Malo • Cairn de Gavrinis • Quimperlé • Concarneau •  Thégonnec • Guimillau • Cap Frehel

Program zájazdu

1. deň: odjazd z ČR v odpoludňajších hodinách (odjazd z ČR viď cenník a informační servis).
2. deň: v dopoludňajších hodinách príchod do Paríža. Prehliadka mesta ( prechádzka so sprievodcom – námestie Svornosti, Tuillerijské záhrady, exteriér Louvre, ostrov Cité a katedrála, voľný program), ubytovanie.
3. deň: raňajky, odchod do Bretónska; Vitré – mesto s najlepšie zachovalým centrom – prehliadka hradieb z 15. storočia, exteriér hradu založeného v 11. storočí a prechádzka uličkami, v ktorých nájdeme mnoho historických domov, medzi nimi i palác slávneho markíza de Sévigné; Roche aux Fées - zastávka pri jednej z najkrajších a najväčších megalitických pamiatok zostavených zo 42 kamenných blokov, z ktorých niektoré vážia cez 40 ton; Rennes, dnes hlavné mesto kraja Bretagne, prehliadka historického centra (hrázdené domčeky, katedrála sv. Petra), odchod do hotela.
4. deň: raňajky, odchod na severné pobrežie, prehliadka „zázraku západu“ Mont St. Michel, zastávka pri jednom z najväčších stojacích menhirov (9,4 m) na Champ Dolent; prejazd do hradeného korzárskeho mesta St. Malo, (prehliadka hradieb a „ville close“, prechádzka po plážach); prejazd okolo svetového unikátu - elektrárne, ktorá spracováva energiu prílivu. Návrat do hotela.
5. deň: raňajky, prejazd na južné pobrežie; Cairn de Gavrinis, najvzácnejšia megalitická pamiatka mesta Bretagne - pohrebný monument, ktorý má 50 m v priemere, s dokonale zachovalým monumentom /dolmen/ v centre, ktorý sa nachádza na ostrove v Morbihanskom zálive; Carnac, menhirove /kamenné/ rady; Vannes (hradby, „Cohue“ - stará tržnica, katedrála St. Pierre), odjazd k ubytovaniu.
6. deň: raňajky, dolné Bretónsko - zvláštnu atmosféru južnej časti dolného Bretónsko si zamilovali umelci francúzskej avantgardy 19. storočia a my ju zažijeme maľbami na stenách starobylých miest Quimperlé, Concarneau (prehliadka „La ville close“ opevneného ostrova strážiaceho prístup do prístavu) alebo v malebnej dedinke Pont Aven (kúzelné miesto pri rieke Aven, kde na sklonku 19. storočia vznikla tzv. pont-avenská maliarska škola, ku ktorej patril i Paul Gaugin). Quimper (katedrála St. Corentin so sklami z 15. storočia; starý Quimper - námestie Terre au Duc s hrázdenými domami a ich okolím), behom dňa sa tiež zastavíme na jednom z krásnych bretónskych mysov „Pointe de Trevignon“, odjazd späť do hotela, nocľah.
7. deň: raňajky, panoramatická cesta divokým krajom západného pobrežia dolného Bretónska “Cornuaille“ až k mysu Point du Raz, ktorého sa obávali rybári i námorníci plaviacich sa vo vodách Atlantiku, zastávka v mestečku Locronan. Navštívime kalvárie v Thégonnec, Guimillau; odjazd k ubytovaniu.
8. deň: po raňajkách prejdeme k jednému z najkrajších mysov severného pobrežia, ktorým je Cap Frehel - útesy sa týčia 70 m nad morskou hladinou a je z nich krásny výhľad na severnú časť bretónskeho pobrežia, (v prípade dobrého počasia prejdeme pozdĺž pobrežia k pevnosti Fort Latte), prezrieme exteriér romantickej pevnosti Latte, prejazd do Paríža.
9. deň: raňajky, Paríž – voľný program, vo večerných hodinách odjazd do ČR.
10. deň: príchod do ČR v dopoludňajších hodinách.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

36
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

klimatizovaným autokarom, nástupné miesto Praha
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

Zájazd je organizovaný v spolupráci s partnerskou CK.

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR