Popis hotela
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie

Paríž, Bretónsko a tajomná Normandia

01.05. - 07.05. Vybrať iný termín
-8%
507 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • doprava autobusom doprava autobusom

Paríž • Chartres • Rennes • Carnac • Pont Aven • Point du Raz • Locronan • Saint Malo • Mont St. Michel • Rouen

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
1.5. - 7.5.2021
6 nocí
1.5. - 7.5.2021
6 nocí
1.5. - 7.5.2021
6 nocí
1.5. - 7.5.2021
6 nocí
1.5. - 7.5.2021
6 nocí

Program zájazdu

1. deň: odchod v neskorých popoludňajších hodinách z ČR a nočný prejazd do Francúzska.

2. deň: ráno príchod do Paríža, program so sprievodcom. Pešia prechádzka okolo známych parížskych pamiatok (Eiffelovka, Invalidovňa, Notre Dame, Víťazný oblúk, Martova poľa i.) Fakultatívne plavba loďou po Seine. Nocľah.

3. deň: po raňajkách krátka zastávka v meste Chartres, fakultatívne možnosť návštevy katedrály, prejazd do mesta Rennes, stredovekého mesta s radom hrazdených domov, odchod do Carnacu - prehliadka najvýznamnejšieho náleziska pravekých pamiatok na svete, oi. s tromi tisíckami menhirov, krátky výlet na zaujímavý polostrov Quiberon. Nocľah.

4. deň: po raňajkách pôjdeme pozdĺž pobrežia so zastávkou v typicky bretónskom mestečku s prístavom Port Louis. Ďalšia zastávka v Pont Aven - "mesto štrnástich mlynov a pätnástich domov", ktoré v 19. storočí priťahovalo rad umelcov (P. Gauguin). Concarneau - prehliadka ďalšieho z typických mestečiek s jeho najvýznamnejšou atrakciou - Ville Close - opevnené mesto. Odchod do Quimper - mestečka s nádhernou Bretónskou atmosférou, presláveného výrobou keramiky s radom hrazdených domov "starého mesta" a katedrálou. Voľno, nocľah.

5. deň: po raňajkách prejazd divokým členitým pobrežím k najzápadnejšiemu výbežku Point du Raz, až 80 metrov nad morom s úchvatnou vyhliadkou na rozorvané skaly a búrlivé more, následne členitým pobrežím s radom typických bretónskych mestečiek, oi. zastávka v Locronan - s elegantnými renesančnými domami a nádhernou kaplnkou , kalváriou a fontánou, prejazd národným parkom d'Armorique k severnému pobrežiu Bretónska, nocľah.

6. deň: po raňajkách odchod do Saint Malo, "mesta korzárov", ktorým mesto vďačí za najväčší rozvoj v priebehu 16.-17. storočia. Prehliadka mesta a hradu s radom historických budov a opevnení, popoludní odchod k Mont St. Michel - prehliadka unikátneho opevneného opátstva, ktoré je jedným zo symbolov Normandie a ktorého vznik spadá až do 10. storočia, prejazd do oblasti vylodenia spojeneckých vojsk. Nocľah.

7. deň: po raňajkách odchod do Bayeux, s katedrálou Notre Dame preslávenou 70 metrov dlhou tapisériou, krátka zastávka v Rouen - mieste rímskej posádky i hlavného mesta Normandského vojvodstva. Prejazd na nocľah.

8. deň: po raňajkách prehliadka Paríža. Pešia prechádzka okolo najznámejších centrálnych pamiatok (Louvre, Champs-Elysées, Víťazný oblúk a iné). V neskorých večerných hodinách odchod späť do ČR.

9. deň: príjazd späť do ČR v ranných hodinách.


Zmena programu je vyhradená

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

36
Čítať viac
Doprava

Doprava

klimatizovaným autobusom, nástupné miesto Praha

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky

Čítať viac
Hodnotenia klientov: 4.9 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}