Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Nice, Cannes, Monako - predĺžené letecké víkendy

06.10. - 10.10.
Vybrať iný termín
Cena
606 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
6.10. - 10.10.2018
4 noci

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Francúzska do Nice. Transfer do hotela, individuálne voľno a nocľah.

2. deň: raňajky, prechádzka so sprievodcom najrozsiahlejším strediskom na pobreží Stredozemného mora, piatym najväčším mestom vo Francúzsku (významné múzeá, krásne pláže, čulý pouličný život), pobrežnou promenádou Promenade des Anglais, lemovaná galériami, obchodmi a veľkolepými hotelmi; prekrásne pastelové fasády domov v Starom meste, sídlo umelcov, galérií, butikov a reštaurácií. Skutočnou "pastvou" pre oči je každodenný kvetinový a zeleninový trh v Cours Saleya, Starý kláštor Notre-Dame de Cimiez, zvyšky rozsiahlej pôvodnej rímskej osady s pozostatkami veľkých kúpeľov a amfiteátra (artefakty z vykopávok sú umiestnené v susednom archeologickom múzeu). Ubytovanie v hoteli. Nocľah.

3. deň: raňajky, prejazd do Monaka, miesta s búrlivou históriou, najstaršieho kniežatstva na svete, s rozlohou 1,9 km2. Za slávu vďačí predovšetkým kasínu - prvé bolo otvorené v r. 1865 na neúrodnom výbežku, pomenovanom na počesť Karola III. ako Monte-Carlo a bolo vo svojej dobe natoľko zárobkovým podnikom, že Karol III. mohol svojmu ľudu v r. 1870 zrušiť dane. V súčasnej dobe je Monako daňovým rajom a jeho obyvatelia sa pýšia najvyšším príjmom na hlavu na svete. Kniežactvo plné kultúrnych zážitkov (ohňostrojový festival, nespočetné koncerty operných spevákov, svetový balet, Veľká cena Monaka, Rallye Monte-Carlo a mnoho ďalších podujatí počas celého roka), krásna neorománska katedrála, pevnosť Fort Antoine, Jardin Exotique - botanická záhrada so širokou paletou rastlín pokladaná za jednu z najkrajších v Európe, oceánografické múzeum. Prechádzka so sprievodcom, popoludní individuálne voľno, prejazd na ubytovanie, nocľah.

4. deň: raňajky, prejazd do Cannes, mesta Medzinárodného filmového festivalu, popredného letoviska na pobreží Stredozemného mora. Prehliadka starého mesta, uprostred štvrti Le Suquet, na svahu Mont Chevalier, časť pôvodných starých hradieb na námestí Place de la Castro, ktorému dominuje kostol Notre-Dame de l'Éspérance v štýle provensálskej gotiky; strážna veža z 11. storočia - Sídlo Musée de la Castro, preslávený Boulevard de la Croisette lemovaný palmami a záhradami, z jednej strany bok po boku luxusné hotely a butiky, na protiľahlej strane snáď najlepšie piesočné pláže Azúrového pobrežia. Individuálne voľno - možnosť kúpania. Prejazd do oblasti Nice, ubytovanie.

5. deň: raňajky, podľa letového poriadku transfer a odlet späť do ČR.

Zmena programu vyhradená.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

10
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR