Hotel
Informácie

Marseille - predĺžené letecké víkendy

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • doprava letecky doprava letecky

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do druhého najväčšieho mesta Francúzska, do Marseille. Po prílete okružná jazda centrom mesta, podľa letového poriadku prechádzka so sprievodcom alebo individuálne voľno. Nocľah.
2. deň: Po raňajkách pešia prechádzka s prehliadkou starej časti Marseille, Vieux-Port, Starý prístav. Leží v malej zátoke, obklopené domy s reštauráciami, obchodíkmi a barmi. Predtým zátoka slúžila ako prístav, v súčasnosti je tu prístav jácht a rybárskych lodí. V mieste vstupu do Vieux-Portu stoja dve pevnosti, severne St. Jean, južne St. Nichola. Jednou z dominánt Starého prístavu je na vrchu stojaca bazilika Notre-Dame de la Garde postavená v rokoch 1854 - 63 v románsko-byzantskom slohu. V juhozápadnej časti Starého prístavu nájdeme kostol sv. Viktora, pôvodne opátstvo zničené počas francúzskej revolúcie, kostol je z druhej pol. 14.stor. Dochovaná krypta je z doby založenia opátstva, z 5.stor. Na severnej strane prístavu, v strednej časti, stojí budova marseillskej radnice (Hotel de Ville), baroková stavba zo 17.stor. Severovýchodne od Vieux-Porte, za opevnením St. Jeane, je umiestnená marseillská katedrála (Cathédrale de la Major). Chrám bol postavený v 19.stor. v románsko-byzantskom slohu, je 140 m dlhý a 70 m vysoký. Južne od katedrály, na kopci, stojí románsky kostol St. Laurent zo 12.stor. Do východnej časti Starého prístavu ústi jedna z hlavných marseillských tried La Canebière. V ulici sa nachádza niekoľko obchodov, kaviarní a hotelov. Na jej východnom konci potom nájdeme neogotický kostol St. Vincent de Paul. Návrat do hotela, nocľah.
3. deň: po raňajkách možnosť výletu na Frioulské ostrovy, ktorých súčasťou je aj ostrov If s rovnomenným hradom z počiatku 16.stor., ktorý dlho slúžil ako väznica. Medzi jej väzňa podľa literárneho príbehu patril aj gróf Monte Christo, hrdina rovnomenného románu Alexandra Dumasa. Nocľah.
4. deň: po raňajkách individuálne voľno do stretnutia v hodinu určenú sprievodcom na recepcii hotela - transfer na letisko, odlet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

10
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR