Hotel
Informácie

Krásy južného Francúzska

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • doprava letecky doprava letecky
Barcelona• Andorra • Avignon • Nice • Monaco/ Montecarlo • Cannes • Marseille • Montpellier

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Španielska na letisko v Barcelone. Podľa letového poriadku okružná jazda, transfer do hotela a nocľah.

2. deň: raňajky, odjazd do Andorry, samostatného malého kniežactva v kotline obklopenej hrebeňmi Pyrenejí. Zastavenie sa v hlavnom meste Andorra la Vella, v údolí rieky Valira, možnosť výhodných nákupov v tejto bezcolnej zóne a typickom tranzitnom štáte. Nocľah v Andore.

3. deň: po raňajkách odjazd do Pas de la Casa do Francúzska, odjazd do kúzelného mesta Carcassonne. Krásne zrekonštruované rozprávkové mesto, ktoré je na zozname UNESCO, prehliadka tohto jedinečného skvostu, individuálne voľno. Prenocovanie v oblasti Avignonu. Nocľah.

4. deň: raňajky, návšteva Avignonu. Prechádzka mestom okolo najznámejších pamiatok. Fakultatívna prehliadka pápežského paláca. Prejazd do Nice. Prechádzka so sprievodcom najrozsiahlejším strediskom na pobreží Stredozemného mora, piatym najväčším mestom vo Francúzsku (významné múzeá, krásne pláže, čulý pouličný život), pobrežná promenáda Promenade des Anglais, lemovaná galériami, obchodmi a veľkolepými hotelmi; prekrásne pastelové fasády domov v Starom meste, sídle umelcov, galérií, butikov a reštaurácií. Skutočnou "pastvou" pre oči je každodenný kvetinový a zeleninový trh v Cours Saleya. Starý kláštor Notre-Dame de Cimiez, zvyšky rozsiahlej pôvodnej rímskej osady s pozostatkami veľkých kúpeľov a amfiteátra (artefakty z vykopávok sú umiestené v susednom archeologickom múzeu). Ubytovanie v hoteli. Nocľah.

5. deň: raňajky, prejazd do Monaka, mesta s búrlivou históriou, najstaršieho kniežactva na svete, s rozlohou 1,9 km2. Za slávu vďačí predovšetkým kasínu – prvé bolo otvorené v r. 1865 na neúrodnom výbežku, pomenovanom na počesť Karola III. ako Monte-Carlo, ktoré bolo vo svojej dobe natoľko výnosným podnikom, že Karol III. mohol svojmu ľudu v r. 1870 zrušiť dane. V súčasnej dobe je Monako daňovým rajom a jeho obyvatelia sa pýšia najvyšším príjmom na hlavu na svete. Kniežactvo plné kultúrnych zážitkov (ohňostrojový festival, nespočetné koncerty operných spevákov, svetový balet, Veľká cena Monaka, Rallye Monte-Carlo a mnoho ďalších akcií v priebehu celého roku), krásna neorománska katedrála, pevnosť Fort Antoine, Jardin Exotique – botanická záhrada so širokou paletou rastlín, považovaná za jednu z najkrajších v Európe, oceánografické múzeum. Prechádzka so sprievodcom, odpoludnia individuálne voľno, prejazd na ubytovanie, nocľah.

6. deň: raňajky, prejazd do Cannes, mesta Medzinárodného filmového festivalu, popredného letoviska na pobreží Stredozemného mora. Prehliadka starého mesta, uprostred štvrte Le Suquet, na svahu Mont Chevalier, časť pôvodných starých hradieb na námestí Place de la Castre, ktorému dominuje kostol Notre-Dame de l´Éspérance v štýle provensálskej gotiky; strážna veža z 11. storočia – sídlo Musée de la Castre, preslávený Boulevard de la Croisette lemovaný palmami a záhradami, z jednej strany bok po boku luxusné hotely a butiky, na opačnej strane snáď najlepšie piesočnaté pláže Azurového pobrežia. Individuálne voľno – možnosť kúpania. Prejazd do oblasti Nice, ubytovanie.

7. deň: raňajky, Marseille, návšteva starého prístavu, prejazd do Arles – prehliadka mesta na Rhone, bašta provensálskych tradícií a kultúry s množstvom pamiatok z rímskeho osídlenia – amfiteáter, divadlo, Constantinove kúpele, Montpellier – prehliadka mesta medzi morom a horami, mesta palácov s elegantnými nádvoriami, kamennými schodiskami a balkónmi, množstvo unikátnych pamiatok už z 12. storočia, veže z pôvodného opevnenia, Chateau d `Eau s akvaduktom, katedrála sv. Petra. Prejazd na ubytovanie, nocľah.

8. deň: raňajky, individuálne voľno. Podľa letového poriadku, transfer na letisko a odlet späť do ČR.

Zmena programu je vyhradená.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

20
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR