Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Korzika a Sardínia

29.09. - 06.10.
Vybrať iný termín
Cena
1 287 € -8%
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
29.9. - 6.10.2018
7 nocí
1 287,08 €
Olbia • Nuoro • Tortoli • Alghero • Santa Teresa • Maddalena • Ajaccio • Bonifacio • Olbia

Program zájazdu

1.deň
prílet do Olbie, mesta na severovýchode Sardínie, ktoré spojuje Sardíniu a Talianskom. Ide o staroveké mesto a jeho názov má grécky pôvod, podľa legendy bola Olbia založená Grékmi. Transfer na ubytovanie. Individuálne voľno, večera a nocľah.

2.deň
raňajky, odchod do mestečka Nuoro, ktoré je kultúrnym centrom Sardínie. Tu sa narodili významní umelci ako napr. Sebastiano Satta a Grazia Deledda (prvá talianska žena, ktorá získala Nobelovu cenu v roku 1926 za literatúru), pozrieme si múzeum tejto slávnej spisovateľky a aj múzeum krojov. Návšteva mesta Orgosolo, tzv. mesta banditov. Orgosolo je známe svojimi politickými nástennými maľbami zvanými ,,murales´´. Kvôli vysokej kriminalite bolo mesto prezývané ako ,,mesto vrahov´´. Prejazd do Tortoli na výhodnom pobreží Sardínie, nocľah. 

3.deň
raňajky, prejazd do Tharrosu, historického mesta založeného Féninčanmi, kde navštívime pamiatky obrovskej archeologickej hodnoty (pozostatky kúpeľov, podzemné pohrebisko, fénický chrám s obetiskom atď.). Prehliadka prístavného mesta Bosa, mesto sa nachádza pri ústí jedinej splavnej rieke ostrova s úzkymi uličkami, radou stredovekých budov - dom z 15. storočia, kostol San Pietro, Castello di Serravalle. Prejazd do nádherného mestečka Alghero zo začiatku 12. storočia, následne osídleného prisťahovalcami zo Španielska. Mestečko so stredovekými hradbami, katalánskou atmosférou, pôvabným historickým centrom s početnými kostolmi a záplavou malebných obchodíkov. Večera, nocľah.

4.deň
raňajky, prehliadka pôsobivého mestečka Castelsardo, nachádzajúceho sa na mohutnom skalisku nad morom s miestnym hradom a hradbami z 12. storočia. Ďalej si pozrieme tzv. Roccia dell´Elefante, mohutný lávový blok pripomínajúci slonie telo. Vnútri je vykopaná hrobka s pohrebnou komorou. Santa Teresa di Gallura na severe ostrova ponúka krásny výhľad na náprotivný ostrov Korzika. Večera, nocľah.

5.deň
po raňajkách odchod do severozápadnej časti ostrova Costa Smeralda na Smaragdové pobrežie - najkrajšiu časť ostrova s desiatkami nádherných pláží a zátok, fakultatívne výlet loďou na ostrov Maddalena. Individuálne voľno na pláži. Večera. Nocľah.

6.deň
raňajky, trajekt na ostrov Korzika do prístavu Bonifacio, výlet do Ajaccia - hlavného mesta ostrova, prehliadka mesta. Poldenný výlet do najkrajšej oblasti ostrova Calanche s preslávenými červenými skalami - cca 3 hodinová pešia túra pobrežím alebo individuálne voľno na pláži. Večera. Nocľah.

7.deň
raňajky, prehliadka prístavu Bonifacio, vyhľadávaného mesta na juhu ostrova týčiaceho sa na vápencových skalách nad morom, prehliadka starého mesta, individuálne voľno na kúpanie, v odpoludňajších hodinách trajekt späť na Sardíniu. Prejazd na ubytovanie a nocľah.

8.deň
raňajky, individuálne voľno na kúpanie a podľa letového poriadku transfer na letisko. Odlet späť do ČR.


Zmena programu je vyhradená.
Doprava

Doprava

letecky Praha
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR