Hotel
Informácie

Atlantické pobrežie a krásy Akvitánie

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • doprava letecky doprava letecky
  • novinka v ponuke novinka v ponuke
Paríž • La Rochelle • Marennes • Cognac • Dune du Pilat• Sarlat • Beynac-et-Cazenac a La Roque-Gageac • Bourges • Paríž

Program zájazdu

1. deň: odjazd ráno z ČR. Ubytovanie v oblasti Paríža. Letecká verzia odlet z Prahy, stretnutie s autobusovou verziou zájazdu. Nocľah.
2. deň: raňajky. Prejazd do La Rochelle, mesta so starými reformačnými tradíciami. Prehliadka starého rybárskeho prístavu, veže St-Nicolas, radnice. Návšteva skvelého akvária, jedného z najkrajších v Európe, kde je možné nájsť až 10.000 morských živočíchov. Fakultatívne výlet loďou k pevnosti Fort Boyard. Ubytovanie, nocľah.
3. deň: raňajky. Dopoludnia prejazd k Atlantiku do mestečka Marennes, miesta presláveného chovom ustríc. Exkurzia s možnosťou ochutnávky plodov mora. Zastávka pri pevnosti kardinála Richelieu - Brouage, krásneho príkladu opevnenia zo 17. storočia. Prehliadka Saintes s niekoľkými rímskymi pamiatkami. Zastávka v meste Cognac, návšteva liehovaru koňaku spojená s degustáciou. Odchod na ubytovanie do oblasti Bordeaux. Ubytovanie, Nocľah.
4. deň: raňajky. Dopoludnia návšteva najväčšej piesočnej duny Európy - Dune du Pilat - dosahujúcu výšku 117 metrov. Prehliadka historického centra Bordeaux, voľno. Prejazd do kúzelnej vinárskej dedinky Saint-Emilion, ktorej vinice patria medzi najkvalitnejšie v celom Francúzsku. Prehliadka tohto stredovekého mestečka zapísaného medzi svetové pamiatky UNESCO. Návšteva miestneho vinárskeho domu s ochutnávkou. Ubytovanie, nocľah.
5. deň: raňajky. Prehliadka starobylého mestečka Sarlat s najväčším množstvom stredovekých a renesančných fasád vo Francúzsku. Zastávka v prekrásnych dedinkách Beynac-et-Cazenac a La Roque-Gageac ležiacich v údolí rieky Dordogne. Prejazd do Rocamadour, jedinečného stredovekého pútnického mestečka, ktoré je terasovito vsadené do skaly. Ubytovanie, nocľah.
6. deň: raňajky. Dopoludnia prehliadka Bourges, katedrály St. Etienne, ktorá patrí medzi jednu z najkrajších vo Francúzsku. Zastávka v mestečku Briare so slávnym kanálom spájajúcim Loire a Seinu - návšteva Pont Canal, skvelá technická stavba navrhnutá Gustavom Eiffelom, patriaca k ojedinelým v Európe. Ubytovanie, nocľah.
7. deň: raňajky. Prejazd do Paríža. Bezpečnostná pauza. Pešia prehliadka najvýznamnejších pamiatok. Možnosť výletu loďou po Seine s neobvyklým pohľadom na parížske pamiatky. Na záver dňa okružná jazda Parížom. Cesta späť do ČR s nočným prejazdom. Letecká verzia, podľa letového poriadku odlet späť do ČR.
8. deň: návrat v dopoludňajších hodinách - autobusová doprava.

Zmena programu je vyhradená.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

36
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy alebo autobusom z ČR
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

zájazd sa koná v spolupráci s partnerskou CK

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR