Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Putovanie Fínskom s návštevou divokej tajgy

  • doprava letecky doprava letecky
Cena od
1 250 € -8%
Žiadne skryté poplatky
09.07. - 16.07.2018
Vybrať iný termín

Helsinky • Porvoo • Punkaharju • Savonlinna • Nurmes • Bomba • Ranua • dedinka Santa Clausa • Rovaniemi

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Helsínk. Transfer na hotel a okružná jazda mestom podľa časových možností. Nocľah (2 noci).

2. deň: raňajky. Dnešný deň venujeme Helsinkám - bielemu mestu severu. Prejdeme sa historickým centrom s monumentálnymi stavbami a prezidentským palácom, promenádou vybranej spoločnosti Eteläesplanadi, navštívime katedrálu na Senátnom námestí, pravoslávnu katedrálu Uspenski, prístav aj trhovisko Kauppatori. Budeme obdivovať skalný chrám Temppeliaukio kirkko, Sibeliov monument, halu Finlandia a z veže Olympijského štadióna, kde v r. 1952 získali svoje zlaté medaily manželia Zátopkoví, ale vstup nebude možný, pretože až do roku 2019 tu bude prebiehať rozsiahla rekonštrukcia. Nocľah.

3. deň: raňajky. Prejazd do Porvoo. Záujemcovia sa môžu do Porvoo vydať fakultatívnou vyhliadkovou plavbou pozdĺž fínskeho pobrežia (cca 3,5 hodiny), počas ktorej spoznáte čarovné zákutia ostrovov a ostrovčekov. Nasleduje krátka prehliadka Porvoo, ktoré je druhým najstarším mestom v krajine. Naša cesta ďalej povedie cez obec Ylämaa, ktorá je preslávená drahým kameňom spektrolitom. V týchto miestach sa ocitneme na dohľad východných hraníc, naša trasa však vedie na sever do najjužnejšieho prístavu na jazere Saimaa, do mesta Lappeenranta, ktoré si v 19. storočí obľúbila ruská šľachta.          V podvečer sa môžete vydať na prechádzku k jazeru a obdivovať tu stavby z piesku, ktoré majú každý rok inú tému. Nocľah.

4. deň: raňajky. Fínska Karélia, jazerná oblasť, hlboké lesy a Kalevala. Takmer celý deň sa budeme pohybovať okolo jazera Saimaa. Najskôr sa zastavíme v meste Imatra u prázdneho koryta, ktoré vyhĺbila voda rieky Vuoksen padajúca z výšky 18 m, ktorá teraz pomáha vyrábať elektrinu, a tiež spája najväčšie fínske jazero Saimaa s jazerom Ladožským. Prejdeme po jazernej úžine Punkaharju, kde sa v prípade pekného počasia zastavíme na kúpanie vo vyhriatych vodách jazera. Potom budeme pokračovať na prehliadku najväčšej pevnosti na severe Európy, hradu Olavinlinna v Savonlinne. V neskorom popoludní si  v Kerimäki prezrieme najväčší drevený kostol vo Fínsku. Prejazd do Joensuu. Nocľah.

5. deň: raňajky. V pohorí Koli sa vydáme na nenáročnú pešiu túru (cca 2,5 km) na vyhliadku Ukko Koli (347 m n. m.), ktorá ponúka úchvatný pohľad na jazero Pielinen a okolitú krajinu. U Nurmes si pozrieme dvorec Bomba - súbor stavaný s typickou karolskou architektúrou. Potom nasleduje prejazd do oblastí divokej tajgy. Z mestečka Kuhmo je možnosť výletu na nočné pozorovanie medveďov hnedých v ich prirodzenom prostredí. Alebo sa môžete vydať na tunajší vyhlásený festival komornej hudby, ktorý patrí k najlepším na svete. Nocľah.

6. deň: po raňajkách návšteva karelského kostola v Kajaani. Odtiaľ prejdeme k Botanickému zálivu do mesta s najlepšími technológiami sveta do Oulu, ktorého centrum je postavené ako bezplatná bezdrôtová sieť a kde môžeme pred radnicou sledovať ,, Beh času´´. Nocľah.

7. deň: raňajky. Za Oulu začína severská divočina. Pri troche šťastia zahliadneme pri ceste soba a ak by sa žiadny neobjavil, určite sa nielen s ním stretneme v severskej ZOO Ranua. Vtáky, soby, losy, rosomáky, medvede hnedé aj ľadové a iné zvieratá tu môžeme spoznávať spoločne s miestnou prírodou. Popoludní v Rovaniemi navštívime Arktické centrum dokumentujúce históriu i súčasnosť života v arktickej oblasti a fínskej časti Laponska. Po zastávke v dedine Santa Clausa na polárnom kruhu, kde môžete nakúpiť vianočné darčeky a poslať vianočné pozdravy, vyjdeme na vyhliadku Ounasvaara nad mestom. Nocľah.

8. deň: raňajky. Transfer na letisko a samostatne odlet do Prahy.

Zmena programu je vyhradená.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

25
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

návšteva koncertu vážnej hudby a pozorovanie medveďov je nutné nahlásiť najneskôr do konca mája 2018.

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu