Hotel
Informácie

Helsinky a Petrohrad

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do hlavného mesta Fínska - Helsinki. Po prílete transfer z letiska do prístavu a cestou prejazd mestom ( návšteva centra mesta - podľa letového poriadku). Večer trajekt do Petrohradu. Ubytovanie v kajutách a nocľah.
2. deň: raňajky na trajekte. Po vylodení prehliadka Petrohradu, ktorý sa rozkladá na 40 ostrovoch spojených s 300 mostami. Okružná jazda mestom, pri ktorej uvidíte tepnu mesta - Nevský prospekt a Alexandro-nevskú lávru. Ďalej navštívime Palácové námestie, letný sad a Medeného jazdca - pamätník zakladateľa mesta Petra Veľkého. Prehliadka Petropavlovskej pevnosti a Kazaňskej katedrály. Ubytovanie a nocľah.
3. deň: raňajky. Výlet do bývalého carského sídla Puškino (Carskoje Selo), reprezentačného sídla ruských panovníkov, ktorému dominuje monumentálny Katarínsky palác - majstrovské barokové dielo na čele s povesťami opradenou Jantárovou komnatou, ktorá bola zničená nacistami behom II. svetovej vojny a jej verná kópia bolaotvorená pre verejnosť v r. 2003. Popoludní návšteva letného sídla ruských cárov Petrodvorec - ruský Versailles. Doprajeme si prechádzku po palácovom a parkovom komplexe z 18. storočia, vybudovanom na ploche 800 ha cárom Petrom Veľkým, kde uvidíte Veľký palác, palác Petra I., palác Marli a Montplaisir a pavilon Ermitáž s viac ako 170 fontánami, najveľkolepejšiu sústavu vodotryskov na svete, ktorými pretečie 30 000 litrov vody za sekundu. Návrat do Petrohradu, prechádzka centrom k chrámu Spasiteľa na krvi s nádhernými farebnými kúpeľmi, popri kanáloch pretinajúce mesto a po najvýznamnejšom Nevskom prospekte. Nocľah.
4. deň: raňajky. Dopoludnia prehliadka svetovo preslávenej Ermitáže, ktorej zbierka je milióny exponátov. Okrem zbierky vyhradenej ruskej kultúre patrí medzi veľmi populárne oddelenie galéria západoeuropského maliarstva, kde je možné obdivovať skvostné diela od Rembranta, Rubensa a ďalších známých majstrov. Taktiež nahliadneme do komnat Zimného paláca s nádhernou rokokovou výzdobou s radou soch v nadživotnej veľkosti. Popoludní individuálne voľno. Trajekt späť do Helsínk. Ubytovanie v kajutách a nocľah na lodi.
5. deň: raňajky na lodi. Prehliadka Fínskej metropoly s modernou architektúrou – svetoznáma hala Finlandia, Sibeliov monument, kostol v skale Temppeliaukio, historické centrum s nádhernými stavbami, Senátnym námestím s katedrálou, prezidentský palác, právoslavná Uspenská katedrála, prístav s trhoviskom. Individuálne voľno do odchodu na letisko. Transfer na letisko a odlet do Prahy.
Doprava

Doprava

letecky z PRAHY
CENA NA ODLET Z VIEDNE NA VYŽIADANIE
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

vstupy cca 80 EUR 

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR