Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Rím, s návštevou Florencie

25.10. - 28.10.
Vybrať iný termín
Cena
551 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
  • novinka v ponuke novinka v ponuke
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
25.10. - 28.10.2018
3 noci
25.10. - 28.10.2018
3 noci

Program zájazdu

1. deň: odlet do Ríma, transfer k ubytovaniu. Nasleduje prehliadka talianskej metropoly a centra kultúry - Ríma. Prechádzka historickým centrom s neobyčajnou koncentráciou antických pamiatok, ako sú Koloseum alebo Pantheon, ďalej tiež námestie Piazza Navona s fontánou Štyroch riek, Španielske schody, slávna Fontána di Trevi. Svoj návrat do Ríma si môžete "poistiť" vhodením mince práve do tejto fontány. Nocľah.
2. deň: po raňajkách návšteva pápežského štátu Vatikánu - sídla kresťanskej cirkvi. Chrám sv. Petra s jeho katakombami, kde je okrem iného aj hrobka zosnulého pápeža Jána Pavla II., Vatikánske múzeá s ohromujúcou Sixtínskou kaplnkou. Zvyšok dňa opäť venovaný "večnému" Rímu. Nocľah.
3. deň: raňajky, odchod z vlakovej stanice Termini rýchlovlakom Freccia Rossa do Florencie (doba jazdy je cca 80 minút). Prehliadka tejto renesančnej klenotnice, napr. Palazzo Medici, Riccardi, sídlo tohto významného rodu, Medicejská kaplnka: Kniežacia kaplnka a pohrebná kaplnka rodu S. Marco, dominikánsky kláštor, kaplnka sv. Antonína, gotický dom S. Maria del Fiore, najväčšia cirkevná pamiatka v meste, baptistérium, Rajská brána, Gotická Kampanila, Palazzo Vecchio - gotická radnica, Pantheon z 13. storočia, gotický a renesančný interiér, kostol Santa Croce, hrobka Michelangela. Ponte Vecchio, most cez rieku Arno, neskoro gotické a renesančné domy a paláce. V popoludňajších hodinách odchod späť do Ríma. Nocľah.
4. deň: raňajky, transfer na letisko a odlet do ČR.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Viedne alebo Prahy (podľa výberu) na 3 noci
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac
Služby za poplatok

Služby za poplatok

ostatné vstupy
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR