Popis hotela
Termíny a ceny

Rím, s návštevou Florencie

25.10. - 28.10. Vybrať iný termín
-8%
551 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
  • novinka v ponuke novinka v ponuke
Prvé voľné termíny mojej dovolenky
25.10. - 28.10.2019
3 noci
25.10. - 28.10.2019
3 noci
15.5. - 18.5.2020
3 noci
15.5. - 18.5.2020
3 noci
15.5. - 18.5.2020
3 noci

Program zájazdu

1. deň: odlet do Ríma, transfer k ubytovaniu. Nasleduje prehliadka talianskej metropoly a centra kultúry - Ríma. Prechádzka historickým centrom s neobyčajnou koncentráciou antických pamiatok, ako sú Koloseum alebo Pantheon, ďalej tiež námestie Piazza Navona s fontánou Štyroch riek, Španielske schody, slávna Fontána di Trevi. Svoj návrat do Ríma si môžete "poistiť" vhodením mince práve do tejto fontány. Nocľah.
2. deň: po raňajkách návšteva pápežského štátu Vatikánu - sídla kresťanskej cirkvi. Chrám sv. Petra s jeho katakombami, kde je okrem iného aj hrobka zosnulého pápeža Jána Pavla II., Vatikánske múzeá s ohromujúcou Sixtínskou kaplnkou. Zvyšok dňa opäť venovaný "večnému" Rímu. Nocľah.
3. deň: raňajky, odchod z vlakovej stanice Termini rýchlovlakom Freccia Rossa do Florencie (doba jazdy je cca 80 minút). Prehliadka tejto renesančnej klenotnice, napr. Palazzo Medici, Riccardi, sídlo tohto významného rodu, Medicejská kaplnka: Kniežacia kaplnka a pohrebná kaplnka rodu S. Marco, dominikánsky kláštor, kaplnka sv. Antonína, gotický dom S. Maria del Fiore, najväčšia cirkevná pamiatka v meste, baptistérium, Rajská brána, Gotická Kampanila, Palazzo Vecchio - gotická radnica, Pantheon z 13. storočia, gotický a renesančný interiér, kostol Santa Croce, hrobka Michelangela. Ponte Vecchio, most cez rieku Arno, neskoro gotické a renesančné domy a paláce. V popoludňajších hodinách odchod späť do Ríma. Nocľah.
4. deň: raňajky, transfer na letisko a odlet do ČR.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Viedne alebo Prahy (podľa výberu) na 3 noci

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky

Čítať viac
Služby za poplatok

Služby za poplatok

ostatné vstupy

Čítať viac