Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Zámky na Loire, Francúzsko

08.09. - 11.09.
Vybrať iný termín
Cena
606 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
8.9. - 11.9.2018
3 noci
Paříž • Chenonceau • Villandry • Tours • Amboise • Blois • Chambord • Chartres

Program zájazdu

1. deň: odlet do Paríža, transfer do hotela alebo podľa letového poriadku prejazd do centra – pešia prechádzka so sprievodcom po najkrajších miestach Paríža v okolí Eifellovej veže, možnosť fakultatívnej plavby loďou po Seine, vo večerných hodinách prejazd na ubytovanie do hotela, nocľah.

2. deň: po raňajkách odchod do údolia rieky Loira – romantický zámok Chenonceu s úžasnou platanovou alejou, francúzskymi záhradami Kataríny Medicejskej, prekrásne zariadeným interiérom: zámok Villandry - preslávený svojimi úžasnými záhradami a spleťou okrasných krovín a kvetov na troch úrovniach: záhrada zeleninárska (jardin potager), okrasná (jardin d'ornament) a najvyššie položená vodná záhrada (jardin d'eau). Prejazd do Tours, mesto bolo vybudované na mieste rímskej osady, svojho času bolo hlavným mestom Francúzska (Place Plumereau, románska Tour Charlemagne, katedrála St. Gatien, Musée des Beaux Arts), prejazd na ubytovanie, nocľah.

3. deň: po raňajkách odchod do Amboise – zámok je jednou z historicky najvýznamnejších budov Francúzska vôbec. Blois – bývalá kráľovská dŕžava z 15. storočia a dnes najkúzelnejšie mesto na Loire, s dodnes uchovanou uhladenou atmosférou a historickým priečelím, vznešenými palácmi a romantickými dvorcami. Chambord – veľkolepý kráľovský a zároveň najväčší zo zámkov na Loire, vybudovaný pravdepodobne podľa návrhu Leonarda da Vinciho, Prejazd na ubytovanie, nocľah.

4. deň: po raňajkách Chartres – prehliadka unikátnej krásnej gotickej katedrály, prejazd do Paríža – transfer na mieto odchodu na letisko (do odchodu individuálne voľno), transfer na letisko v neskorších popoludňajších hodinách, odlet do ČR – prílet v neskorých večerných hodinách.


Zmena programu je vyhradená.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
na vyžiadanie letecky z Viedne
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR