Hotel
Informácie

Tallinn a Helsinky - predĺžené letecké víkendy

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny

Program zájazdu

1.deň
odlet z Prahy do hlavného mesta Estónska, Tallinnu. Transfer do hotela a pešia prehliadka historického jadra mesta, ktoré je zapísané na listine svetového dedičstva UNESCO. Uvidíte okrem iného aj ruskú pravoslávnu katedrálu Alexandra Nevského s cibuľovými kupolami, evanjelickú katedrálu, gotickú radnicu z 15.storočia, 500 rokov starú lekáreň a dobre zachované mestské hradby s vežami ,,Dlhý Hermann´´ a ,,Tučná Markéta´´. Prehliadku zakončíte v okolí hradného vrchu Toompea s vyhliadkou na mesto. Nocľah.

2.deň
po raňajkách výlet na severné pobrežie Estónska, kde sa nachádza národný park Lahemaa s typickou pobrežnou krajinou severného Estónska s vodopádom Jägalla, pobrežie bludných balvanov, rybárska osada Käsmu s bohatou námornou históriou, vďaka ktorej sa dedinka nazýva dedinka kapitánov. Malebná zrúcanina hradu Toolse na brehu mora. Návrat do Tallinnu, kde si v prístave u Pamätníka obetí pripomeniete tragédiu potopeného trajektu Estonia. Návrat na hotel a nocľah.

3.deň
raňajky. Dnes sa s Tallinnom rozlúčite, nalodíte sa na trajekt a preplávate do Fínska. Cesta trvá asi 2,5 hodiny. Po príchode do Helsínk bude pešia prehliadka tejto fínskej metropole - svetoznáma hala Finlandia, Senátne námestie s katedrálou, prezidentský palác, pravoslávna Uspenská katedrála, prístav s trhoviskom. Môžete tiež zavítať aj ku štadiónu, kde v roku 1952 získali svoje zlaté olympijské medaile manželia Zátopkoví, vstup zrejme nebude možný, pretože až do roku 2019 tu bude prebiehať rozsiahla rekonštrukcia. Nocľah.

4.deň
po raňajkách lodný výlet do pevnosti Suomenlinna. Odpoludnia transfer na letisko a odlet do Prahy.


Zmena programu je vyhradená.
Doprava

Doprava

letecky Praha
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR