Popis hotela
Termíny a ceny

Ekvádor "Južná Amerika v miniatúre" a relax na pláži Salinas

18.11. - 29.11. Vybrať iný termín
-8%
2 833 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky

Quito • Otavalo • Cotacachi • Mitad del Mundo • Avenida de los Volcanes • Latacunga • Riobamba • Alausi • Cuenca • Guayaquil • Las Salinas

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
18.11. - 29.11.2019
11 nocí
2 832,68 €
18.11. - 29.11.2019
11 nocí
2 832,68 €
27.4. - 8.5.2020
11 nocí
3 163,88 €
27.4. - 8.5.2020
11 nocí
3 163,88 €
16.11. - 27.11.2020
11 nocí
3 163,88 €

Program zájazdu

1.deň: odlet z Prahy do Quita s prestupom. Transfer do hotela, ubytovanie a nocľah.

2.deň: raňajky. Odjazd na sever do mesta Otavalo, návšteva „Plaza de Ponchos“ s trhom s miestnymi umeleckými výrobkami a textilom (známe ,,pončá″), návšteva Cotacachi známeho pre jeho veľmi kvalitné kožené výrobky. Po ceste máme výhľady na Andy, jazero San Pablo, vulkány Imbabura a Cayambe. Jedná sa o tour plný folklóru, možnosť nákupu typických suvenírov ale tiež zoznámenie sa s úchvatnou prírodou Ekvádoru. V prípade priaznivého počasia zastávka pri vodopáde alebo v dediniek Peguche s krátkou pešou túrou. Návrat do Quita. Nocľah.

3.deň: raňajky. Pešia prechádzka po historickom centre Quita - Plaza Grande, Palacio de Gobierno, Compaňia de Jesus, kostol San Francisco, Mirador del Pancenillo. Návšteva monumentu Mitad del Mundo - "V polovici sveta" umiestneného priamo na rovníku. Prejazd k lanovke, fakultatívne výjazd na Cruz Loma s vyhliadkou na Quito z výšky 4050 m. n. m. (9 USD). Návrat na hotel. Nocľah. 

4.deň: raňajky. Cesta známou diaľnicou Panamericana Sur z Quita až do Riobamba. V priebehu cesty je možné vidieť veľké množstvo vulkánov - tzv. "Cesta vulkánov" - Antisana, Copotaxi, Ilinizas, Tungurahua a Chimborazo. Zastávka na indiánskom trhu. Krátka prehliadka koloniálnych mestečiek Latacunga a Riobamba. Ubytovanie. Nocľah.

5.deň: raňajky. Odjazd z Riobamba na juh do Alausi - cesta vlakom okolo tzv. "diablovho nosa" - Nariz del Diablo (vlak v cene), archeologické nálezisko ruiny mesta Inkov Caňariz (v prípade zlého počasia uzatvorené). Príchod do mesta Cuenca. Ubytovanie. Nocľah.

6.deň: raňajky. Prehliadka mesta Cuenca (UNESCO) - zaradené na zoznam UNESCO pre jeho jedinečnú architektúru a okolitú prírodu - "Museo de Culturas Aborigenes". Dopoludnia prechádzka, odpoludnia prejazd - návšteva známych dielní na výrobu šperkov a hlavne fabriky na klobúky - práve tu sa vyrábajú svetoznáme "panamské klobúky". Nocľah. 

7.deň: raňajky. Odjazd do Guayaguil - cestou krásna krajina oblasti Lacustre s možnosťou vidieť plantáže banánov a ryžové polia. Odpoludnia návšteva Guayaquil - hlavná turistická atrakcia - Nový Malecon 2000, Cerro Santa Ana. Večer fakultatívne plavba na pirátskej lodi Morgan po rieke Rio Guayas. Ubytovanie. Nocľah. 

8.deň: raňajky, transfer do letoviska Las Salinas na pobreží Pacifiku. Ubytovanie v rezorte, známeho reťazca Barceló s programom all inclusive. 

9. - 10. deň: oddych na plážach Las Salinas s programom all inclusive.

11.deň: raňajky, transfer na letisko a odlet do Európy. 

12.deň: prílet do Prahy. 

Zmena programu je vyhradená.

Doprava

Doprava

letecky Praha

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

podľa programu

Čítať viac

Poznámky

Miminálmy počet účastníkov je 10.

Hodnotenia klientov: 5.2 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}