Popis hotela
Termíny a ceny

Ekvádor "Južná Amerika v miniatúre" a Galapágy

18.11. - 29.11. Vybrať iný termín
-8%
4 783 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky

Quito • Otavalo • Cotacachi • Mitad del Mundo • Avenida de los Volcanes • Latacunga • Riobamba • Alausi • Cuenca • Guayaquil • Galapágy

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
18.11. - 29.11.2019
11 nocí
4 783,08 €
18.11. - 29.11.2019
11 nocí
4 783,08 €
27.4. - 8.5.2020
11 nocí
4 783,08 €
27.4. - 8.5.2020
11 nocí
4 783,08 €
16.11. - 27.11.2020
11 nocí
4 783,08 €

Program zájazdu

1.deň: odlet z Prahy do Quita s prestupom. Transfer do hotela, ubytovanie a nocľah.

2.deň: raňajky. Odjazd na sever do mesta Otavalo, návšteva „Plaza de Ponchos“ s trhom s miestnymi umeleckými výrobkami a textilom (známe ,,pončá″), návšteva Cotacachi známeho pre jeho veľmi kvalitné kožené výrobky. Po ceste máme výhľady na Andy, jazero San Pablo, vulkány Imbabura a Cayambe. Jedná sa o tour plný folklóru, možnosť nákupu typických suvenírov ale tiež zoznámenie sa s úchvatnou prírodou Ekvádoru. V prípade priaznivého počasia zastávka pri vodopáde alebo v dediniek Peguche s krátkou pešou túrou. Návrat do Quita. Nocľah.

3.deň: raňajky. Pešia prechádzka po historickom centre Quita - Plaza Grande, Palacio de Gobierno, Compaňia de Jesus, kostol San Francisco, Mirador del Pancenillo. Návšteva monumentu Mitad del Mundo - "V polovici sveta" umiestneného priamo na rovníku. Prejazd k lanovke, fakultatívne výjazd na Cruz Loma s vyhliadkou na Quito z výšky 4050 m. n. m. (9 USD). Návrat na hotel. Nocľah. 

4.deň: raňajky. Cesta známou diaľnicou Panamericana Sur z Quita až do Riobamba. V priebehu cesty je možné vidieť veľké množstvo vulkánov - tzv. "Cesta vulkánov" - Antisana, Copotaxi, Ilinizas, Tungurahua a Chimborazo. Zastávka na indiánskom trhu. Krátka prehliadka koloniálnych mestečiek Latacunga a Riobamba. Ubytovanie. Nocľah.

5.deň: raňajky. Odjazd z Riobamba na juh do Alausi - cesta vlakom okolo tzv. "diablovho nosa" - Nariz del Diablo (vlak v cene), archeologické nálezisko ruiny mesta Inkov Caňariz (v prípade zlého počasia uzatvorené). Príchod do mesta Cuenca. Ubytovanie. Nocľah.

6.deň: raňajky. Prehliadka mesta Cuenca (UNESCO) - zaradené na zoznam UNESCO pre jeho jedinečnú architektúru a okolitú prírodu - "Museo de Culturas Aborigenes". Dopoludnia prechádzka, odpoludnia prejazd - návšteva známych dielní na výrobu šperkov a hlavne fabriky na klobúky - práve tu sa vyrábajú svetoznáme "panamské klobúky". Nocľah. 

7.deň: raňajky. Odjazd do Guayaguil - cestou krásna krajina oblasti Lacustre s možnosťou vidieť plantáže banánov a ryžové polia. Odpoludnia návšteva Guayaquil - hlavná turistická atrakcia - Nový Malecon 2000, Cerro Santa Ana. Večer fakultatívne plavba na pirátskej lodi Morgan po rieke Rio Guayas. Ubytovanie. Nocľah. 

8.deň: raňajky. Odlet na Galapágy, transfer do prístavu Puerto Aroya na Isla Santa Cruz. Ubytovanie. Nocľah.

9. - 10. deň: Galapágy - neuveriteľne krásny prírodný zázrak. Pobyt na ostrove Isla Santa Cruz s plnou penziou a s výletmi jachtou na ostrovy Islas PlazasIsla Seymour alebo Isla Bartolomé. - Galapágy (vyhlásené za celosvetové prírodné dedičstvo UNESCO od roku 1978) sú vzdialené 1000 km od Ekvádoru a svojim návštevníkom ponúkajú pláže s bielym pieskom, pohľad na kaktusové lesy, gigantické korytnačky, bohato zafarbených vtákov. Každý milovník prírody si tu príde na svoje. Galapágy regulujú počet návštevníkov a platia tu veľmi prísne pravidlá. Návštevníci prichádzajú na malých luxusných lodiach a musia sa tu riadiť pokynmi ochranárov parku. Je zakázané vyvážať akékoľvek rastliny alebo zvieratá, ale tiež na ostrov dovážať čokoľvek, čo sem nepatrí. Tieto obmedzenia sú však plno vyvážené možnosťou pohybu v tomto prírodnom raji.

11.deň: transfer na letisko Baltra a odlet do Guayaguil a ďalej do Európy. 

12. deň: prílet do Prahy. 

Zmena programu je vyhradená.

Doprava

Doprava

letecky z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

podľa programu

Čítať viac

Poznámky

Vstupná taxa na Galapágy cca 110 USD/osoba je povinná. 

Miminálmy počet účastníkov je 10.

Hodnotenia klientov: 5.2 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}