Hotel
Informácie
Termíny a ceny

To najlepšie z Egypta s plavbou po Níle a návštevou pyramíd

17.10. - 24.10.
Vybrať iný termín
Cena
809 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • novinka v ponuke novinka v ponuke
  • doprava loďou doprava loďou
  • doprava vlakom doprava vlakom
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
17.10. - 24.10.2018
7 nocí
Hurghada • Luxor • Karnak • plavba po Nilu • Edfu • Kom Ombo • Assuán • Abu Simbel • Káhira

Program zájazdu

1. deň: odlet do Hurghady. Po prílete a vybavení vstupných formalít nasleduje transfer do Luxoru a nalodenie na loď, návšteva a prehliadka chrámov v Luxore a v Karnaku. Večera a nocľah na palube lode.

2. deň: po raňajkách prehliadka západného brehu a návšteva chrámu kráľovnej Hatšepsovet, jedinej ženy starého Egypta s titulom faraón, ďalej Údolie kráľov s možnosťou návštevy hrobiek faraónov Novej ríše, nasleduje krátka zastávka u Memnonových kolosov, návšteva alabastrovej dielne, obed. Odpoludnia individuálne voľný čas. Večera a nocľah.

3. deň:  raňajky, ráno vyplávate smerom do Edfu na návštevu slávneho Horovho chrámu, ktorý patrí k tým najdokonalejšie zachovalým kultovým stavbám faraónskeho Egypta. Obed a pokračovanie plavby do Kom Ombo. Večera a nocľah na lodi.

4. deň: po raňajkách sa vydáte na návštevu chrámov v Kom Ombo - dvojitý chrám krokodílieho boha Sobeka a sokolieho boha Hora. Obed na lodi a pokračovanie plavby do Asuánu, večera a nocľah na lodi.

5. deň: raňajky na lodi. Možnosť fakultatívneho autobusového výletu k svetoznámym chrámom v Abu Simbel (odchod v skorých ranných hodinách) ktorý odporúčame nevynechať. Táto unikátna pamiatka stojaca na hranici Egypta a Sudánu, bola zachránená pomocou UNESCO rozrezaním a prenesením zo dna Asuánskrej priehrady. Ďalej je na programe návšteva chrámu bohyne Isis vo Philae. Odpoludnia vylodenie a odchod autobusom do Hurghady, ubytovanie v hoteli s all inclusive, večera a nocľah.

6. deň: skoro ráno odchod autobusom do hlavného mesta Egypta - Káhiry, nasleduje prehliadka Egyptského múzea s klenotmi starovekého Egypta napr. poklad Tutanchamonovho hrobu, jeho posmrtná maska alebo sála s múmiami. Nasleduje odjazd k prehliadke jedného zo siedmych divov sveta, veľkých pyramíd v Gíze (najväčšia je Cheopsova pyramída, ďalej Chefrénova a Menkauerova, možnosť individuálnej prehliadky jednej z nich) a Sfingy s chrámom, ďalej návšteva dielne na výrobu papyrusu a parfumov. Odpoludnia odjazd autobusom do Hurghady, ubytovanie v hoteli s all inclusive, večera a nocľah.

7. deň: voľno v Hurghade s možnosťou kúpania v Červenom mori, ubytovanie v hoteli s all incusive. Možnosť zakúpenia fakultatívneho výletu loďou na ostrov Giftun s možnosťou potápania a šnorchlovania.

8. deň: raňajky, podľa letového poriadku transfer na letisko a návrat späť do ČR.

Zmena programu vyhradená. Cestovná kancelária FIRO-tour si vyhradzuje možnosť úpravy programu v prvý a posledný deň (u zájazdov do vzdialených krajín aj druhý a predposledný deň) v nadväznosti na aktuálne letové časy prípadne situáciu v doprave. Program v uvedených dňoch môže byť skrátený alebo naopak obohatený podľa aktuálnych časových možností.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

12
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

podľa programu
Zobraziť viac

Poznámky

Vstupné vízum do Egypta je možné zakúpiť hneď po prílete na letisku v Hurghade (cca 30 USD), poplatok za vízum môže byť podľa aktuálnej situácie zvýšený. 
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR