Popis hotela
Termíny a ceny

To najlepšie z Egypta s plavbou po Níle a návštevou pyramíd

21.09. - 28.09. Vybrať iný termín
-8%
864 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • novinka v ponuke novinka v ponuke
  • doprava loďou doprava loďou
  • doprava vlakom doprava vlakom
  • doprava letecky doprava letecky

Hurghada • Luxor • Karnak • plavba po Nilu • Edfu • Kom Ombo • Assuán • Abu Simbel • Káhira

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
21.9. - 28.9.2019
7 nocí
21.9. - 28.9.2019
7 nocí
12.10. - 19.10.2019
7 nocí
12.10. - 19.10.2019
7 nocí
2.11. - 9.11.2019
7 nocí

Informácie o vízach

Vízum sa zakupuje hneď po prílete do Egypta (cca 30 USD/osoba).

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Hurghady, nasleduje transfer autobusom do hotela, ubytovanie a nocľah.

2. deň: skoro ráno odjazd autobusom do hlavného mesta Egypta - Káhiry, nasleduje prehliadka Egyptského múzea s klenotmi starovekého Egypta, napríklad poklad z Tutanchamonového hrobu. Návšteva pyramíd v Gíze (najväčšia je Cheopsova pyramída, ďalej Chefrénova a Menkauerova, kde je možnosť individuálnej prehliadky jednej z nich) a Sfingy s dolným chrámom, návšteva dielne na výrobu papyrusu a parfémov. Návrat autobusom do Hurghady, večera a nocľah v hoteli. 

3. deň:  skoro ráno transfer autobusom do Luxoru, nalodenie a obed na lodi. Prehliadka Karnaku a Luxoru, večera a nocľah na lodi. 

4. deň: raňajky, prehliadka západného brehu - chrámu kráľovnej Hatšepsut, jedinej ženy starého Egypta s titulom faraón, ďalej Údolie kráľov s možnosťou návštevy unikátnych hrobiek faraónov Novej ríše, nasleduje krátka zastávka u Memnonových kolosov, návšteva alabastrovej dielne, obed, plavba do Edfu, voľný čas, večera a nocľah na lodi. 

5. deň: raňajky, ranná návšteva Edfu – návšteva a prehliadka chrámu zasvätenému bohovi Horovi, svätyňa chrámu je jednou z najlepšie dochovaných kultových stavieb faraónskeho Egypta, pokračovanie plavby do Kom Ombo, obed, prehliadka chrámu v Kom Ombo, plavba do Asuánu, večera a nocľah na lodi.

6. deň: raňajky, možnosť autobusového výletu k slávnym skalnatým chrámom Abu Simbel (odchod v skorých ranných hodinách). Táto unikátna pamiatka stojaca na hranici Egypta a Sudánu, bola zachránená pomocou UNESCO rozrezaním a prenesením zo dna Asuánskrej priehrady. Obed, návšteva chrámu vo Philae – chrám bohyne Isis. Večera a nocľah na lodi.  

7. deň: raňajky, skoro ráno vylodenie a odchod autobusom do Hurghady, ubytovanie. 

8. deň: raňajky, podľa letového poriadku transfer na letisko a návrat späť do ČR.

Zmena programu vyhradená. Cestovná kancelária FIRO-tour si vyhradzuje možnosť úpravy programu v prvý a posledný deň (u zájazdov do vzdialených krajín aj druhý a predposledný deň) v nadväznosti na aktuálne letové časy prípadne situáciu v doprave. Program v uvedených dňoch môže byť skrátený alebo naopak obohatený podľa aktuálnych časových možností.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

12
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

podľa programu

Čítať viac

Poznámky

Vstupné vízum do Egypta je možné zakúpiť hneď po prílete na letisku v Hurghade (cca 30 USD), poplatok za vízum môže byť podľa aktuálnej situácie zvýšený.