Hotel
Informácie
Termíny a ceny

To najlepšie z Egypta s plavbou po Níle a návštevou pyramíd

07.04. - 14.04.
Vybrať iný termín
Cena
772 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • novinka v ponuke novinka v ponuke
  • doprava loďou doprava loďou
  • doprava vlakom doprava vlakom
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
7.4. - 14.4.2018
7 nocí
7.4. - 14.4.2018
7 nocí
21.4. - 28.4.2018
7 nocí
21.4. - 28.4.2018
7 nocí
9.5. - 16.5.2018
7 nocí
9.5. - 16.5.2018
7 nocí
6.6. - 13.6.2018
7 nocí
Hurghada • Luxor • Karnak • plavba po Nilu • Edfu • Kom Ombo • Assuán • Abu Simbel • Káhira

Program zájazdu

1. deň: odlet do Hurghady. Po prílete a vybavení vstupných formalít nasleduje transfer do Luxoru a nalodenie na loď, návšteva a prehliadka chrámov v Luxore a v Karnaku. Večera a nocľah na palube lode.

2. deň: po raňajkách prehliadka západného brehu a návšteva chrámu kráľovnej Hatšepsovet, jedinej ženy starého Egypta s titulom faraón, ďalej Údolie kráľov s možnosťou návštevy hrobiek faraónov Novej ríše, nasleduje krátka zastávka u Memnonových kolosov, návšteva alabastrovej dielne, obed. Odpoludnia individuálne voľný čas. Večera a nocľah.

3. deň:  raňajky, ráno vyplávate smerom do Edfu na návštevu slávneho Horovho chrámu, ktorý patrí k tým najdokonalejšie zachovalým kultovým stavbám faraónskeho Egypta. Obed a pokračovanie plavby do Kom Ombo. Večera a nocľah na lodi.

4. deň: po raňajkách sa vydáte na návštevu chrámov v Kom Ombo - dvojitý chrám krokodílieho boha Sobeka a sokolieho boha Hora. Obed na lodi a pokračovanie plavby do Asuánu, večera a nocľah na lodi.

5. deň: raňajky na lodi. Možnosť fakultatívneho autobusového výletu k svetoznámym chrámom v Abu Simbel (odchod v skorých ranných hodinách) ktorý odporúčame nevynechať. Táto unikátna pamiatka stojaca na hranici Egypta a Sudánu, bola zachránená pomocou UNESCO rozrezaním a prenesením zo dna Asuánskrej priehrady. Ďalej je na programe návšteva chrámu bohyne Isis vo Philae. Odpoludnia vylodenie a odchod autobusom do Hurghady, ubytovanie v hoteli s all inclusive, večera a nocľah.

6. deň: skoro ráno odchod autobusom do hlavného mesta Egypta - Káhiry, nasleduje prehliadka Egyptského múzea s klenotmi starovekého Egypta napr. poklad Tutanchamonovho hrobu, jeho posmrtná maska alebo sála s múmiami. Nasleduje odjazd k prehliadke jedného zo siedmych divov sveta, veľkých pyramíd v Gíze (najväčšia je Cheopsova pyramída, ďalej Chefrénova a Menkauerova, možnosť individuálnej prehliadky jednej z nich) a Sfingy s chrámom, ďalej návšteva dielne na výrobu papyrusu a parfumov. Odpoludnia odjazd autobusom do Hurghady, ubytovanie v hoteli s all inclusive, večera a nocľah.

7. deň: voľno v Hurghade s možnosťou kúpania v Červenom mori, ubytovanie v hoteli s all incusive. Možnosť zakúpenia fakultatívneho výletu loďou na ostrov Giftun s možnosťou potápania a šnorchlovania.

8. deň: raňajky, podľa letového poriadku transfer na letisko a návrat späť do ČR.

Zmena programu vyhradená. Cestovná kancelária FIRO-tour si vyhradzuje možnosť úpravy programu v prvý a posledný deň (u zájazdov do vzdialených krajín aj druhý a predposledný deň) v nadväznosti na aktuálne letové časy prípadne situáciu v doprave. Program v uvedených dňoch môže byť skrátený alebo naopak obohatený podľa aktuálnych časových možností.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

12
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

podľa programu
Zobraziť viac

Poznámky

Vstupné vízum do Egypta je možné zakúpiť hneď po prílete na letisku v Hurghade (cca 30 USD), poplatok za vízum môže byť podľa aktuálnej situácie zvýšený. 
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu