Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Egypt loďou po Níle s pobytom pri mori

10.10. - 17.10.
Vybrať iný termín
Cena
735 € -8%
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
10.10. - 17.10.2018
7 nocí
10.10. - 17.10.2018
7 nocí
Hurghada • Káhira • Luxor • Karnak • plavba po Nilu • Edfu • Kom Ombo • Asuán • Abu Simbel

Program zájazdu

1.deň
odlet z Prahy do Hurghady, transfer do hotela, ubytovanie s programom all inclusive, voľno, večera a nocľah.

2.deň
voľno v Hurghade s možnosťou kúpania v Červenom mori, all inclusive. Možnosť zakúpenia fakultatívneho výletu do Káhiry (jednodňový) alebo výletu na ostrov Giftun s možnosťou potápania a šnorchlovania.

3.deň
skoro ráno odjazd autobusom do Asuánu, nalodenie a obed na lodi, návšteva chrámu Philae - chrám bohyne Isis. Voľno, večera a nocľah na lodi.

4.deň
raňajky, individuálne voľno alebo fakultatívny autobusový výlet k slávnym skalnatým chrámom Abu Simbel (odchod v skorých ranných hodinách). Táto unikátna pamiatka stojaca na hranici Egypta a Sudánu, bola zachránená pomocou UNESCO rozrezaním a prenesením zo dna Asuánskrej priehrady. Nasleduje plavba do Kom Ombo, večera a nocľah na lodi. 

5.deň
po raňajkách prehliadka chrámu v Kom Ombo - dvojitý chrám krokodílieho boha Sobeka a sokolieho boha Hora, pokračovanie v plavbe do Edfu - prehliadka chrámu zasvätenému bohovi Horovi, svätyňa chrámu je jednou z najlepšie dochovaných kultových stavieb faraónskeho Egypta, obed, pokračovanie plavby do Luxoru, večera a nocľah na lodi.

6.deň
raňajky, vylodenie a prehliadka západného brehu - chrámu kráľovnej Hatšepsut, jedinej ženy starého Egypta s titulom faraón, ďalej Údolie kráľov s možnosťou návštevy unikátnych hrobiek faraónov Novej ríše, nasleduje krátka zastávka u Memnonových kolosov, návšteva alabastrovej dielne. Nasleduje obed a pokračovanie na východný breh - prehliadka chrámov v Luxore a Karnaku, najväčšieho chrámového komplexu boha Amona v Egypte budovaného nepretržite po dobu 2000 rokov. Odpoludnia transfer autobusom naspäť do Hurghady, ubytovanie a nocľah v hoteli.

7.deň
voľno v Hurghade s možnosťou na kúpanie v Červenom mori. Nocľah v hoteli s all inclusive.

8.deň
raňajky, transfer na letisko a odlet späť do Prahy.

Zmena programu je vyhradená.
Doprava

Doprava

odlet Praha
na vyžiadanie Viedeň
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

podľa programu
Zobraziť viac

Poznámky

Vstupné vízum do Egypta je možné zakúpiť hneď po prílete na letisku v Hurghade (cca 30 USD), poplatok za vízum môže byť podľa aktuálnej situácie zvýšený. 
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR