Popis hotela
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie

Kodaň - dánska metropola- letecké víkendy

14.05. - 17.05. Vybrať iný termín
719 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky

Kodaň • Frederiksborg • Gilleleje • Kronborg

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
20.8. - 23.8.2020
3 noci
20.8. - 23.8.2020
3 noci

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Kodane. Už prvý deň môžete vidieť to najkrajšie z dánskej metropoly. Napr. kráľovský palác Amalienborg - sídlo dánskej kráľovnej Margaréty II., palác Christiansborg - sídlo dánskeho parlamentu a Børsen - budova burzy, ktorej dračiu vežičku navrhol osvietený kráľ Christian IV. v 17. storočí. Odporúčame plavbu loďkou z idylického Nyhavnu - prístav so starými loďami i modernými jachtami a množstvom reštaurácií a kaviarní, kde žil Hans Christian Andersen. Transfer na hotel a nocľah.

2. deň: po raňajkách sa vypravíte na ostrov Sjaelland, ktorý uvidíte najkrajší dánsky zámok Frederiksborg, ktorý sa rozkladá na troch malých ostrovčekoch jazera Slots a je postavený v štýle holandskej renesancie. V zámku sa nachádza Múzeum dánskej histórie, po ktorého návšteve už budete o Dánsku vedieť úplne všetko. Nezabudnite na priľahlé záhrady, ktoré sú starostlivo udržiavané. Pokračujeme do Helsingor so zámkom Kronborg, do ktorého anglický dramatik Shakespeare umiestnil dej Hamleta. Je tu tiež najužšie miesto Oresundskej úžiny. Cestou naspäť do Kodane navštívime časť Christianhavn, kde sa nachádza autonómne tzv. Slobodné mesto - Christiania, nezávislosť vyhlásilo v r. 1971. Christiania sa pokladá za samostatný mikronárod, ktorý nie je súčasťou EU a používa aj vlastnú menu. Návrat na ubytovanie. Nocľah.

3. deň: raňajky. Dnes si počas pešej prehliadky mesta pozrieme malebné uličky historického jadra. Neminiete radnicu a pri vyhliadke z valcovej veže Rundetårn možno uvidíte až do Švédska. Návšteva kráľovského zámku Rosenborg, kde sú uložené dánske korunovačné klenoty a ku ktorému patrí krásny zámocký park. Pokračovať budete k historickej prístavnej pevnosti Kastellet zo 17. storočia, ktorá určite stojí za prehliadku. Vo vnútri pevnosti sú kasárne a na hradbách sú rozostavané delá, mieriace výhražne do mora. A samozrejme Dánsko nemôžete opustiť bez fotografie symbolu mesta - Malej morskej víly. Večer môžete navštíviť zábavný park Tivoli alebo Tycho Brahe planetárium. Nocľah.

4. deň: raňajky. Individuálne voľno môžete stráviť na hlavnej pešej zóne Strøget, ktorá je najdlhšou nákupnou triedou v Európe, alebo navštívte unikátne múzeum jantáru Ravnmuseet. Transfer na letisko a odlet z Kodane do Prahy.

Zmena programu je vyhradená.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

25
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky

Čítať viac
Hodnotenia klientov: 4.6 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}