Hotel
Informácie

Kodaň - dánska metropola

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • doprava letecky doprava letecky
Kodaň • Frederiksborg • Gilleleje • Kronborg

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Kodane. Už prvý deň môžete vidieť to najkrajšie z dánskej metropoly. Napr. kráľovský palác Amalienborg - sídlo dánskej kráľovnej Margaréty II., palác Christiansborg - sídlo dánskeho parlamentu, a Borsen - budova burzy, ktorej dračie vežičku navrhol osvietený kráľ Christian IV. v 17. storočí. Odporúčame plavbu loďkou z idylického Nyhavnu - prístav so starými loďami i modernými jachtami a množstvom reštaurácií a kaviarní, kde žil Hans Christian Andersen. Transfer na hotel a nocľah.
2. deň: raňajky. Dnes si počas pešej prehliadky mesta prehliadnete malebné uličky historického jadra. Neminiete radnicu a pri vyhliadke z valcovej veže Rundetårn možno uvidíte až do Švédska. Návšteva kráľovského zámku Rosenborg, kde sú uložené dánske korunovačné klenoty a ku ktorému patrí krásny zámocký park. Pokračovať budete k historickej prístavnej pevnosti Kastellet zo 17. storočia, ktorá určite stojí za prehliadku. Vo vnútri pevnosti sú kasárne a na hradbách sú rozostavané delá, mieriace výhražne do mora. A samozrejme Dánsko nemôžete opustiť bez fotografie symbolu mesta - Malej morskej víly. Večer môžete navštíviť zábavný park Tivoli. Vedeli ste, že je najstarším zábavným parkom na svete? Nocľah.
3. deň: po raňajkách idete na celodenný výlet po ostrove Sjaelland, ktorý zahájite prehliadkou najkrajšieho dánskeho zámku Frederiksborg, ktorý sa rozkladá na troch malých ostrovčekoch jazera Slots a je postavený v štýle holandskej renesancie. V zámku sa nachádza Múzeum dánskej histórie, po ktorého návšteve už budete o Dánsku vedieť úplne všetko. Nezabudnite na priľahlé záhrady, ktoré sú starostlivo udržiavané. Prejazd k Severnému moru a prechádzka v rybárskej dedinke Gilleleje, najsevernejšom mieste ostrova. Fakultatívna možnosť obeda v rybárskej reštaurácii v prístave s výhľadom na maják z konca 18. storočia. Poslednou zastávkou bude Helsingor so zámkom Kronborg, do ktorého anglický dramatik Shakespeare umiestnil dej Hamleta. Je tu tiež najužšie miesto Oresundskej úžiny. Návrat do Kodane. Nocľah.
4. deň: raňajky. Individuálne voľno môžete stráviť na hlavnej pešej zóne Stroget, ktorá je najdlhšou nákupnou triedou v Európe, alebo navštívte unikátne múzeum jantáru Ravnmuseet. Transfer na letisko a odlet z Kodane do Prahy.

Zmena programu je vyhradená.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

25
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR