Hotel
Informácie

Trekking po najkrajších miestach južného Cypru

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
Limassol • Trodos • vodopády Kaledonia • Omodhos • Nikosia • Madari • Vouni • Akamas

Program zájazdu

1. deň: odlet z ČR, po prílete transfer do ubytovania v letovisku Limassol.
2. deň: pešia túra v pohorí Trodos pozdĺž riečky Kryos Potamos k vodopádu Kaledonia so zakončením v Pano Platers (trasa dlhá cca 3 km/1,5 hod., náročnosť - ťažká). Zastávka v Omodhos, jednej z najstarších dedín živiacou sa produkciou vína na južných svahoch pohoria Trodos. Prechádzka dedinkou s úzkymi dláždenými uličkami, malebným námestím obklopeným tradičnými lokálnymi kaviarňami, až ku kláštoru - prehliadka. Cestou späť zastávka v malom vinárstve na ochutnávku vína, s prekrásnymi výhľadmi do údolia a na vinice.
3. deň: návšteva hlavného mesta Nikózia, jediného hlavného mesta na svete, ktoré je rozdelené hranicou na 2 časti. Bohatá história a unikátna kultúra dýcha na každom kroku. Návšteva archeologického múzea s exponátmi od dôb neolitu po byzantskú éru umožní nahliadnuť do dlhoročnej histórie ostrova. Peší prechod na severnú, tureckú časť mesta. Prechádzka a návšteva mešity Selimiye (predtým katedrála Sv. Sofie, ukážka skvostného prevedenia francúzskej gotickej architektúry), ktorá je dominantnou pamiatkou nielen historickej časti mesta, ale celého ostrova a významným pútnickým miestom severu. V blízkosti sa nachádza zachovalá osmanská stavba Buyuk Han, ktorá slúžila ako sklad pre karavány obchodníkom. Návrat pešo späť do južnej časti a voľný čas v "starom meste" Laiki Yitonia.
4. deň: zastávka v dedinke Agros, známej pestovaním zvláštneho druhu vonnej ruže, z ktorej miestny vyrábajú známy ružový olej. Pešia túra chodníkom "Doxa si o Theos" s fantastickými panoramatickými výhľadmi z nadmorskej výšky 1400-1600 m. n. m. v oblasti Madari (trasa dlhá cca 4 km/2 hod., náročnosť - ťažká).
5. deň: odpočinkový deň s nádychom dávnych dôb a každodenného neľahkého života v horách začína v dedinke Vouni. Ručná výroba sviečok z včelieho vosku a príprava domáceho chleba pečeného v hlinených peciach zaručia nevšedný zážitok, tradičnú atmosféru umocní následné zapálenie vyrobených sviečok v miestnom kostolíku. Návšteva vinárskeho centra Troodos s ochutnávkou a výkladom o histórii vínnej produkcie na ostrove - podľa archeologických objavov sa víno na Cypre produkuje viac ako 6000 rokov, pestovanie a spracovanie vínnej révy v Stredomorí má svoj pôvod práve tu. Spoločný obed v miestnej taverne v štýle "meze" - ochutnávka viac druhov lokálnych špecialít.
6. deň: pešia túra v prírodnej rezervácii Akamas na západnom pobreží pozdĺž mystického miesta, kde podľa legendy mávala svoj kúpeľ bohyňa Afrodita, chodník s úchvatnými výhľadmi smerom na Cape Arnaoutis, Polis a Pafos (trasa dlhá cca 7,5 km/3-4 hod., náročnosť - ťažká). Legenda hovorí, že sa bohyňa Afrodita narodila v mori juhozápadne od ostrova a miesto so skalami, kde sa vynorila z vĺn, sa dnes nazýva Petra tou Romiou. Zastávka na fotenie pred návratom na ubytovanie.
7. deň: voľný deň, možnosť návštevy historických pamiatok v Limassole - antický Amathus, hrad Kolossi, Apolónov chrám, Kourion, staré mesto s byzantskou pevnosťou.
8. deň: transfer na letisko, odlet do ČR.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

12
Zobraziť viac

Poznámky

Vzhľadom k náročnosti peších túr je nutná vhodná obuv a dobrá fyzická zdatnosť, trasy vedú náročným terénom s náhlou zmenou prevýšenia, chodníky môžu byť neupravené, miestami s klzkým a strmým terénom.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR