Hotel
Informácie

Severný Cyprus - trekking východným pobrežím

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
Karpaz • Aphredika • Dipkarpaz • Kantara • Kaleburn • King´s Hill

Program zájazdu

1. deň: odlet z ČR, prílet - transfer na ubytovanie, nocľah
2. deň: voľný deň
3. deň: trekking v oblasti polostrova Karpaz, s vyhlásenými najkrajšími pieskovými plážami. Možnosť poznania tajuplnej krajiny, ktorú nie len bežný turista, ktorý do tejto oblasti mieri hlavne za kúpaním, ale ani miestny obyvatelia nepoznajú. Polostrov Karpaz je najväčšia oblasť v regióne s nedotknutou prírodou, vďaka novým chodníčkom je umožnené návštevníkom vychutnať si jedinečnosť tejto krajiny s výhľadmi na more a hory, s vôňou cypruštekov, zábleskov červených skál a zrúcanín s pozostatkami dávnych civilizácií . Transfer z hotela na východiskový bod k blízkosti ruín Aphedrika (cca 1,5 hod.), trasa dlhá cca 13 km (cca 4-5 hod., (obtiažnosť- ľahká).
4. deň: druhý trekking v oblasti polostrova Karpaz, začínajúc pri kostole Ayios Phillion vo východnej časti dedinky Dipkarpaz, chodníček vedúci k pastvinám a popri pobreží. Trasa dlhá cca 13,5 km (cca 4-5 hod (obtiažnosť- ľahká).
5. deň: voľný deň (možnosť fakultatívneho výletu podľa ponuky delegáta v mieste pobytu, prípadne doporučujeme návštevu pozostatkov starobylého rímskeho mesta Salamis).
6. deň: trekking v oblasti pohoria s troskami hradu Kantara, ktorý bol treťou najväčšou pevnosťou vybudovanou v horách v dobe Byzantskej. Gotické ruiny dýchajú neopakovateľnou atmosférou, za dobrej viditeľnosti ponúka Kantara prekrásne výhľady na pobrežie a dokonca i na pohorie pevninského Turecka. Prístup na hrad je po relatívne strmom chodníčku/schodoch. Transfer z hotelu na východiskový bod dedinky Kantara (cca 40 min.), trasa dlhá cca 10 km (cca 3-4 hod., obtiažnosť - ľahká až stredná).
7. deň: trekking v oblasti Kaleburnu s archeologickým náleziskom - v r. 2004 bol na King´s Hill kúsok od dedinky Kaleburnu objavený mimoriadne cenný bronzový poklad, aktuálne je vystavený v kláštore Sv. Barnabáša. Transfer z hotelu na východiskový bod (cca 45 min.), trasa dlhá cca 10 km (cca 3-4 hod., obtiažnosť stredná až ťažká s výstupom na King´s Hill, ak sa výstup vynechá, obtiažnosť stredná- podľa zloženia účastníkov a síl účastníkov).
8. deň: transfer na letisko, odlet do ČR.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

10
Zobraziť viac

Poznámky

Služby all inclusive v priebehu pobytu v hoteli, na dni trekkingu balíček na cestu.

Upozornenie
Pre vstup na Severný Cyprus je nutné mať platný cestovný pas. Lety sú s technickým mezipristátim. Stravovanie začína po prílete raňajkami, končí v deň odletu raňajkami
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR