Hotel
Informácie

Vzdialené kúzlo Tahiti a Veľkonočného ostrova

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • doprava letecky doprava letecky
Santiago de Chile • Papeete • Moorea • Tiki • Bora Bora • Rapa Nui • Ahu Akivi • Auona

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Santiago de Chile.
2. deň: Prílet do Santiago de Chile. Transfer do hotela. Po krátkom odpočinku návšteva vinárskej oblasti s ochutnávkou vína a odchod na vrchol San Cristobal, odkiaľ je krásny výhľad na mesto a pohorie Andy. Nocľah.
3. deň: Raňajky. Santiago de Chile – prehliadka mesta s námestiami Plaza de Armas a Plaza de la Libertad, metropolitná katedrála, prezidentský palác La Moneda a množstvo koloniálnych budov, fakultatívne návšteva múzea predkolumbovského umenia, rybí trh Mercado Central. Popoludní transfer na letisko a odlet do Francúzskej Polynézie. Pred polnocou prílet na Tahiti, uvítanie na letisku, transfer do hotela a ubytovanie. Nocľah.
4. deň: Raňajky. Oddych v hoteli a relax na pláži. Večer plavba loďou na ostrov Moorea. Transfer do hotela. Nocľah.
5. deň: Raňajky. Výlet Torea Nui - návšteva lagúny, kde máte možnosť pozorovať a kŕmiť žraloky a raje, čo patrí k nezabudnuteľným zážitkom. Poobede Belvedere Tour /2 hod./ - rajská záhrada a miestna likérka s ochutnávkou. Nocľah.
6. deň: Raňajky. Dopoludnia voľno a kúpanie, opaľovanie či šnorchlovanie. Popoludní výlet do skanzenu Tiki Village, kde máte možnosť spoznať tradičný spôsob života pôvodných Polynézanov a budete si vychutnávať ochutnávku jedál pripravenú v typických peciach „hang“. Nocľah. 
7. deň: Raňajky. Transfer na letisko a prelet na ostrov Bora Bora. Tento ostrov sa nachádza uprostred nádhernej blankytne modrej lagúny s prekrásnymi plážami s jemným bielym pieskom. Transfer do hotela, ubytovanie. Voľno na kúpanie a opaľovanie. Nocľah.
8. deň: Raňajky. Pobyt na ostrove Bora Bora, vzdialenom 240 km severne od Papeete. Tunajšie lagúny sú vďaka svojej farebnej pestrosti považované za jedny z najkrajších na svete. Doporučujeme okružnú jazdu ostrovom, ktorý meria po obvode len 32 km. Nocľah.
9. deň: Raňajky. Transfer na letisko a prelet naspäť na ostrov Tahiti. Transfer do hotela, ubytovanie. Voľno na prehliadku hlavného mesta Tahiti. Nocľah. 10. deň: Raňajky. Individuálne voľno. Možnosť oddychu pri mori. Hotelová izba je k dispozícii až do večera. Transfer na letisko a odlet na Veľkonočný ostrov, najodľahlejšie miesto našej planéty, asi 3200 km od pobrežia Chile a 4050 km od Tahiti. 
11. deň: odlet z Papeete /spravidla po polnoci/. Po prílete skoro ráno v Hanga Roa /jediná obec na ostrove/, transfer do hotela. Po krátkom oddychu prechádzka po Hanga Roa, návšteva miestneho kostola, v ktorom máte možnosť uvidieť sošky svätých s obrazom, ktorý pripomína vtáčieho muža a taktiež kópiu pražského Jezuliatka. Nocľah.
12. deň: Raňajky. Celodenný výlet po ostrove Rapa Nui. Prehliadka plošiny Akahanga so spadnutými sochami moai a malou jaskyňou. Návšteva lomu Rano Raraku, kde bola vytesaná väčšina sôch moai, viac ako 300 je ich dodnes nedokončených. Najväčšia El Gigante meria 21 metrov. Ahu Tongariki s 15 sochami moai, petroglyfy Te Pito Kura, divokou plážou či najkrajšou časťou ostrova Anakena s Ahu Nau Nau, kde bude možnosť sa okúpať. Oddych na bielom piesku pod palmami, ktoré boli dovezené z Tahiti. Nocľah.
13. deň: Raňajky. Doobeda návšteva obrieho krátera Rano Kau a neďalekej ceremoniálnej dedinky Orongo, ktorá je na vrchole skalného zrazu a kde sa konali slávnosti vtáčieho muža. Práve odtiaľ je vidieť ostrovček Motu Nui, na ktorom hniezdil manutara, druh rybáka, ktorého vajce musel vtáčí muž nájsť ako prvý a doplávať s ním späť na pobrežie a odovzdať ho svojmu náčelníkovi, ktorého kmeň sa následne o rok stal vládcom celého ostrova. Ďalej prehliadka preslávených plošín Vinapu a jaskynných malieb v Ana Kai Tangata. Popoludní výlet ku plošine Ahu Akivi so 7 moai, jedinými sochami postavenými tvárou k oceánu. Jaskyne sopečného pôvodu Ana Te Pahu, ktoré slúžili ako zásobárne pitnej vody. Menší kráter Puna Pau, odkiaľ čerpali červený kameň pre tzv. pukao, čo bola pokrývka hlavy alebo ešte pravdepodobnejšie vlasy zviazané do uzla. Večer fakultatívne návšteva folklórneho predstavenia. Nocľah.
14. deň: Raňajky. Ráno individuálne voľno – možnosť prechádzky k Ahu Tahai – jedinej soche, ktorú zdobia zreštaurované oči z bieleho koralu, prehliadka miestneho múzea venovaného histórii ostrova alebo nákupu suvenírov v mestečku Hanga Roa. Transfer na letisko a odlet do Santiago de Chile. Nocľah.
15. deň: Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Európy.
16. deň: prílet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

8
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

vstupy v rámci programu zájazdu, ktoré sú v cene: lanovka na San Cristobal a degustácia vína v Santiago de Chile, vstupné do národného parku Rapa Nui. Doporučená čiastka vreckového na stravu 800 USD, folklórne predstavenie na Veľkonočnom ostrove (cca 30 USD)
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR