Hotel
Informácie

To najlepšie zo severného Čile a Bolívie

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • novinka v ponuke novinka v ponuke
  • doprava letecky doprava letecky
Santiago de Chile • Valparaiso • Calama • Salar de Atacama • Valle de la Luna • El Tatio • Laguna Verde • Salar de Uyuni • Potosí • Sucre • La Paz • Tiahuanaco • Copacabana • jazero Titicaca • Isla de la Luna • Isla del Sol

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Santiago de Chile s prestupom.
2. deň: po prílete do Santiago de Chile transfer do hotela. Po krátkom odpočinku prehliadka mesta s námestím Plaza de Armas a Plaza de la Libertad, metropolitná katedrála, prezidentský palác La Moneda a množstvo koloniálnych budov, ďalej návšteva starobylej tržnice Mercado Central, fakultatívna návšteva múzea Predkolumbovského umenia. Popoludní výjazd na vrchol San Cristobal, odkiaľ je krásny výhľad na mesto a pohorie Ánd. Ubytovanie.
3. deň: po raňajkách presun k Pacifiku vinárskou oblasťou údolia Casablanca.Viňa del Mar – návšteva prímorského letoviska s množstvom záhrad. Následná prehliadka najstaršieho a najoriginálnejšieho chilského mesta Valparaiso - postaveného na svahoch nad Pacifikom, jeho spodná a horná časť spája 16 lanoviek, námestie Sotomayor s pamätníkom hrdinov vojny za nezávislosť, dom Pabla Neruda, výjazd lanovkou s vyhliadkou na mesto, večer návrat do Santiago de Chile. Ubytovanie.
4. deň: raňajky. Prelet 1 500 km na sever do mesta Calama, prejazd do ospalého kúzelného mestečka San Pedro de Atacama - prehliadka miestneho kostola a známeho archeologického múzea, kde môžete vidieť rôzne textílie, keramiku, zlaté predmety a šperky alebo múmie predkolumbovských kultúr. Odpoludní výlet do údolia Valle de la Luna - piesočnaté duny, farebné skaly a úžasný západ slnka. Ubytovanie.
5. deň: skoro ráno odjazd k najvyššie položeným gejzírom na svete - El Tatio (4 320 m), pozorovanie pariacich sa fumarolov a gejzírov v rannom opare v pozadí s vulkánom, raňajky, možnosť kúpania v termálnych bazénoch s vodou 35˚C. Cestou späť zastávka v odľahlej indiánskej dedinke Machuca s koloniálnym kostolíkom. Po návrate do San Pedro de Atacama odpočinok, popoludní výlet do púštnej oblasti Salar de Atacama k soľnému jazeru Chaxa, kde je možné pozorovať niekoľko druhov vtáctva vrátane plameniakov, dedinka Toconao s kostolíkom s nabielenou zvonicou a opäť nezabudnuteľný západ slnka. Ubytovanie.
6. deň: raňajky. Prejazd do Bolívie úžasnou krajinou, jedným z najizolovanejších kútov planéty, cesta okolo jazier Laguna Verde a Colorada, okolo vulkánu Licancabur (5 960 m). Prírodná rezervácia Eduardo Avaroa, známy „skamenelý strom“ Arbol de piedra, gejzíry a fumaroly, pozorovanie zvierat vrátane až 3 druhov plameniakov a divokých vikuní v oblasti s nadmorskou výškou cez 4000 metrov. Ubytovanie.
7. deň: po raňajkách návšteva najväčšej soľnej plochy na svete Salar de Uyuni, zastávka v dedinke Colchani neďaleko sopky Tunupa. Veľkou zaujímavosťou je ostrov Incahuasi, na ktorom rastie až 6 000 kaktusov, niektoré až do výšky 6 metrov. Prehliadka starých parných lokomotív a vagónov na tzv. Cementerio de trenes. Ubytovanie v hoteli zo soli. Ubytovanie.
8. deň: raňajky. Ráno presun do Potosí, návšteva kedysi najľudnatejšieho mesta sveta plného koloniálnych domov, 35 kostolov a bohatých strieborných baní. Exkurzia do bane hory Cerro Rico a tiež bývalej mincovne Casa de Moneda. Ubytovanie.
9. deň: po raňajkách prejazd do hlavného mesta Sucre. Prehliadka najkrajšieho mesta Bolívie, ktoré je dodnes živým múzeom bohatej španielskej aristokracie. Univerzitné mestečko, príjemná klíma a množstvo bielych koloniálnych stavieb, napr. kláštor La Recoleta, katedrála, Casa de la Libertad, kde bola podpísaná bolívijská nezávislosť, ďalej úžasné múzeum textílií etnických skupín ako Tarabuco alebo Jalq’a. Ubytovanie.
10. deň: raňajky. Odpoludnia výlet na nedeľný trh do indiánskej dediny Tarabuco, kde sa schádzajú miestni domorodci z celého okolia, aby predali alebo nakúpili nielen ovocie a zeleninu, ale tiež zvieratá alebo pončá. Okrem výhodného nákupu je to skvelý zážitok. Odpoludnia individuálne voľno v Sucre. Večer fakultatívna návšteva folklórneho predstavenia. Ubytovanie.
11. deň: raňajky. Ráno prelet do La Pazu, návšteva najvýznamnejšieho archeologického náleziska v Bolívii so známou Slnečnou bránou -Tiahuanaco, následne prejazd do mestečka Copacabana na brehu jazera Titicaca, najznámejšieho pútnického miesta Bolívie, prehliadka kostola. Ubytovanie.
12. deň: raňajky. Prejazd trajektom na ostrovy Slnka a Mesiaca (Isla del Sol a Luna), kde sa podľa legendy narodil Inka, prechádzky po ostrovoch s nezabudnuteľnými pohľadmi na vzdialené biele vrcholky Kordiller, odpoludnia návrat do Copacabana. Ubytovanie.
13. deň: raňajky. La Paz, prehliadka mesta založeného v kotline pod majestátnou horou Illimani (6 439 m), Údolie mesiaca s úžasnými skalnými vežami a útvarmi vytvarovaných eróziou, námestie Murillo s prezidentským palácom a metropolitnou katedrálou, kostol San Francisco, ulička Jaen s múzeom a čarodejníckym trhom, nákup suvenírov. Ubytovanie.
14. deň: raňajky. Odlet do Prahy s prestupom.
15. deň: prílet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

12
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

vstupy v rámci programu zájazdu, ktoré sú v cene: jazda lanovkou v Valparaiso, výlet do Salar de Atacama, Valle de la Luna, El Tatio, rezervácia Eduardo Avaroa, Salar de Uyuni vrátane ostrovčeka Incahuasi, vstupné do Casa de Moneda v Potosí, Casa de la Libertad v Sucre, Mesačné údolie v La Pazu, vstupné do Tiahuanaco a na ostrovy Slnka a Mesiaca (Isla de la Luna a Sol). Vreckové na stravu - odporúčaná suma cca 230 USD.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR