Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Patagónia a Ohňová zem

25.11. - 07.12.
Vybrať iný termín
Cena
4 305 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
  • novinka v ponuke novinka v ponuke
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
25.11. - 7.12.2018
12 nocí
4 304,68 €
25.11. - 7.12.2018
12 nocí
4 304,68 €
24.2. - 8.3.2019
12 nocí
4 304,68 €
24.2. - 8.3.2019
12 nocí
4 304,68 €
Buenos Aires • Ushuaia • NP Tierra del Fuego • kanál Beagle • Punta Arenas • Isla Magdalena • Puerto Natales • NP Torres del Paine • El Calafate • NP Los Glaciares • Perito Moreno • El Chalten • Fitz Roy

Program zájazdu

1. deň: popoludní odlet z Prahy do Buenos Aires s prestupom.
2. deň: prílet do Buenos Aires - hlavného mesta Argentíny, prehliadka najzaujímavejších častí mesta (námestie Plaza de Mayo s vládnou budovou Casa Rosada a metropolitnou katedrálou, 140 metrov široká Avenida 9 de Julio s Obeliskom postaveným ku 400. výročiu založenia mesta, Colón - najslávnejšia budova opery Južnej Ameriky, San Telmo - tradičná štvrť s barmi a reštauráciami, kde sa tancuje tango, La Boca - pestrofarebná štvrť umelcov, v minulosti imigrantov, a nakoniec exkluzívna štvrť La Recoleta so známym cintorínom a zelenajúca sa oáza pokoja plná parkov a záhrad - Palermo). Nocľah.
3. deň: ráno prelet z Buenos Aires až na koniec sveta... do mesta Ushuaia. Práve odtiaľ z južného cípu Ohňovej zeme vypláva najviac expedícií na Antarktídu. Popoludní vyhliadková plavba loďou po kanály Beagle, pri ktorom sa dajú zblízka pozorovať kolónie tučniakov magellanských, albatrosy, rybáky riečne, kormorány, tulene a pri troche šťastia aj veľryby, a tiež jeden z najjužnejších majákov sveta - Les Eclaireus. Nocľah.
4. deň: výlet do NP Tierra del Fuego, 7 kilometrový nenáročný trek pozdĺž zálivu Ensenada a Lapataia. Úžasné pohľady na zasnežené vrcholky hôr, ostrov Redonda a krištáľové vody kanála Beagle. Tu tiež končí Ruta 3 známa tiež ako "Panamerická diaľnica", ktorá sa odtiaľto tiahne neuveriteľných 17 000 km až na Aljašku. Popoludní možnosť odpočinku, prípadne prehliadka niektorého z múzeí, napr. bývalej väznice, námorníctva alebo pôvodných indiánskych kultúr. Nocľah.
5. deň:  celodenný prejazd Ohňovou zemou z Ushuaia do čílskeho mesta Punta Arenas v južnej Patagónii, cestou sa preplavíme cez Magellanský prieliv. Nocľah.
6. deň: ráno výlet loďou z prístavu v Laredo Bay do Magellanského prielivu k ostrovu Isla Magdalena. Pozorovanie najväčšej kolónie tučniakov magellanských v čílskej Patagónii (až 120 tisíc), niekoľko sto tuleňov hrivnatých a tiež kŕdle čajok a kormoránov. Potom návrat do Punta Arenas, prehliadka mesta a prejazd do Puerto Natales. Nocľah.
7.-8. deň: NP Torres del Paine - 2 dňový pobyt v jednom z najkrajších národných parkov Južnej Ameriky, počas ktorého bude možné pozorovať skalné veže Torres a "rohy" Cuernos s najvyššou horou Paine Grande (3 050 m), ľadovce, jazerá (Grey, Pehoé, Nordenskjöld, ad.), vodopády Salto Grande a tunajšiu faunu, napr. kondora, nandu alebo divoké guanaco. Posledný deň návrat do mestečka Puerto Natales. Nocľah.
9. deň: prejazd do mestečka El Calafate v Argentíne, prehliadka mesta, nákup suvenírov. Popoludní fakultatívne návšteva moderného Glaciarum (jedno z najlepších múzeí sveta venovaných ľadovcom), prípadne peší výlet do prírodnej rezervácie Laguna Nimez, ktorá je domovom až 80 druhov vtáctva, večer ochutnávka pečeného baranieho mäsa. Nocľah.
10. deň: ráno návšteva NP Los Glaciares s ľadovcom Perito Moreno - tento jeden z mála narastajúcich ľadovcov na svete ponúka neskutočné predstavenie, pri ktorom sa až 60 metrov vysoké kusy ľadu rútia do vôd jazera Argentino. Fakultatívne plavba loďou po jazere Argentino k ľadovcu Perito Moreno. Popoludní presun do mestečka El Chaltén - východiskového miesta pre jedny z najkrajších scenérii Južnej Ameriky. Nocľah.  
11. deň: peší výlet údolím rieky Fitz Roy k ľadovcovému jazeru Torre (634 m) pod Mekku všetkých horolezcov - La Torre (3 102 m), prípadne kratšie výlety k vyhliadkam Condor alebo Torre. Nocľah.
12. deň:  peší výlet k majestátnej skalnatej hore Fitz Roy (3 375 m), prípadne kratšie výlety v okolí (Laguna Capri, vodopády Chorrillo del Salto). Vzdialenosti túr sa dajú prispôsobiť podľa zdatnosti a počasia. Aj menej zdatní účastníci sa do 2 hodín od miesta ubytovania dostanú k veľmi krásnym výhľadom s prevýšením max. 200 m. Nocľah.
13. deň:  ráno návrat autobusom okolo jazier Viedma a Argentino na letisko do El Calafate a následne prelet do Buenos Aires, potom odlet do Prahy s prestupom.
14. deň: prílet do Prahy.

Zmena programu je vyhradená.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

12
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

vstupy v rámci programu zájazdu, ktoré sú zahrnuté v cene: výlet loďou po kanáli Beagle, výlet loďou k ostrovom Isla Magdalena, vstupné do národných parkov Tierra del Fuego, Los Glaciares, Torres del Paine. Odporúčaná suma vreckového na stravu 350-420 USD.
Vstupy v rámci programu, ktoré nie sú zahrnuté v cene: Ushuaia -múzeum bývalej veznice a námorníctva cca 15 USD, El Calafate – výlet loďou k ľadovcu Perito Moreno cca 20 USD • návšteva prírodnej rezervácie Laguna Nimez cca 15 USD • múzeum ľadovcov cca 20 USD, predstavenie tanga v Buenos Aires cca 75 USD

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR