Hotel
Informácie

Prírodné a kultúrne poklady Čiernej Hory

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • doprava autobusom doprava autobusom
Mostar • Počitelj • Boka Kotorská • Herzeg Novi • Kotor • Cetinje • Skadarské jazero • Stari Bar • Ulcinj • Budva • Dubrovník

Program zájazdu

1. deň: odjazd z ČR, nočný prejazd do Bosny a Hercegoviny.
2. deň: ráno príjazd do Mostaru – prehliadka starobylého centra, Starý most, moslimská štvrť s mešitami, Počitelj – malebné mestečko s osmanskými minaretmi v Hercegovine (Mešita Dadži-Aliji), odjazd na ubytovanie na Budvanskú riviéru v Čiernej Hore, večera, nocľah.
3. deň: raňajky, celodenný výlet loďou z Tivatu (fakultatívne) do najväčšieho z juhoeurópskych fjordov – Boka Kotorská, cestou prehliadka mesta Herzeg Novi, prehliadka predtým uzavretej vojenskej časti, kde je možné prezrieť si historické vojenské vybavenie, kúpanie na pláži Žganic (indiv. možnosť výletu loďkou z pláže do modrej jaskyne), cestou späť zastávka na ostrovčeku Gospe od Škrpjela (ostrov Skalnej pani), večera, nocľah.
4. deň: raňajky, fakultatívny odjazd do starobylého Kotoru, ktorý je pokladnicou cennej architektúry pod ochranou UNESCO, prehliadka mesta. Pokračovanie panoramatickou cestou s vyhliadkou na Boku Kotorskú a prejazd medzi najvyššími štítmi Lovćenu do Cetinje, historickej metropole Čiernej Hory, návšteva mesta so známym kláštorom a Njeguša – rodné mesto čiernohorského kráľa Petra II. Petroviča Njegoša. Degustácia domácich výrobkov (pršutu a syrov) a možnosť zakúpenia týchto domácich výrobkov, večere, nocľah.
5. deň: raňajky, Skadarské jazero – najväčšie na Balkánskom polostrove, najrozsiahlejšie hniezdisko v Európe fakultatívna plavba po jazere, ktoré je chránenou rezerváciou vzácnych druhov fauny a flóry. Odpoludnia fakultatívne historické centrum mesta Stari Bar, jeho hradby sa tiahnu po svahu nad mestom, uvidíte tu aj najstarší olivovník starý 2000 rokov, večera a nocľah.
6. deň: Raňajky, individuálne voľno na kúpanie, večer fakultatívna návšteva mesta Budva, ktoré je so svojimi uzučkými uličkami a starými vápencovými domami vernou napodobneninou Dubrovníka, večera, nocľah.
7. deň: raňajky, fakultatívna návšteva mesta, pevnosti a kláštora v Ulcinje, voľno na kúpanie na krásnej piesočnatej pláži. Návrat do hotela so zastávkou nad ostrovčekom
Sv. Štefana s nádherným výhľadom, večera, nocľah.
8. deň: raňajky, individuálne voľno (pobyt na pláži), fakultatívna možnosť raftingu na rieke Tara, večera, nocľah.
9. deň: raňajky, Dubrovník – perla Jadranu, so sprievodcom návšteva mesta, ktoré je od roku 1979 pod patronátom UNESCA a individuálne voľno, uvidíte tretiu najstaršiu lekáreň v Európe, františkánsky kláštor, môžete sa prejsť po systéme opevnení, odpoludní odjazd do ČR.
10. deň: návrat do ČR v ranných hodinách.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

38
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

autokarová doprava z Bratislavy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac

Poznámky

Orientačné ceny výletov/vstupov: Dubrovník - hradby - 80 Kn/os., Dubrovník - lanovka 80 Kn/os., Dubrovník - Lokrum - 40 Kn/os., Cetinje - múzeum Kralja Nikoli - 5 EUR/os., degustácia Njeguši - 3,5 EUR/os., Skadarské jazero - 20 EUR/os., Stari Bar -2 EUR/os., Boka Kotorska - 25 EUR/os. Budva – návšteva starého mesta s citadelou (vstupy do objektov cca 1-2 EUR/os., Budva - pevnosť - cca 2 EUR/os., Archeologické múzeum – cca 1,5 EUR/os., hradby - cca 1 EUR/os., NP), Ulcinj- Pevnosť – cca 2 EUR/os., Rafting na rieke Tara – cca 75 EUR/os. Pri platených vstupoch - účasť nie je povinná.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR