Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Okruh Bulharskom s možnosťou predĺženia pri mori

07.06. - 14.06.
Vybrať iný termín
Cena
1 103 € -8%
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
7.6. - 14.6.2018
7 nocí
1 103,08 €
7.6. - 14.6.2018
7 nocí
1 103,08 €
7.6. - 17.6.2018
10 nocí
1 213,48 €
6.9. - 13.9.2018
7 nocí
1 103,08 €
Burgas • Veliko Tarnovo • Arbanasi • Trojanski klášter • Koprivštica • Sofie • Plovdiv • Bachkovski klášter • Nesebar • Burgas

Program zájazdu

1.deň
odlet z Prahy do Burgasu. Prejazd do Veliko Tarnova, ubytovanie v hoteli, večera.

2.deň
raňajky, po raňajkách prehliadka Veliko Tarnova - alebo Mesta cárov, ako sa mu často hovorilo, jedného z najnavštevovanejších miest v Bulharsku. Nádherné hlavné mesto Bulharskej cárskej ríše, ktorým bolo v 12. až 14. storočí, je živým symbolom bulharskej štátnosti. Časť mesta s tromi zónami bola vyhlásená za múzejnú rezerváciu. Je tu 18 kostolov, ktoré stoja za návštevu, prehliadka pevnosti Carevec, kostol 40 mučeníkov, Sv. Marina, Sv. Nikolasa, Sv. Trojice a ďalšie. Ďalej pokračovanie do dedinky Arbanassi, ktorá je jednou z najmalebnejších bulharských obcí. Je skrytá na náhornej plošine, domy sú tu postavené z kameňa a skôr bola kresťanským centrom, skrytým pred zrakom Veliko Tarnova, ktoré bolo ovládané osmanskými Turkami. Dodnes tu zostali 2 kláštory z čias druhej Bulharskej ríše. Nocľah v hoteli vo Veliko Tarnovo.

3.deň
raňajky, prejazd do Trojanu, mesta na brehu rieky Osam. Samostatné mesto nie je atrakciou, ale v jeho blízkosti sa nachádza Tojanský kláštor, jedno z najkrajších miest v Starej planine. Po prehliadke prejazd do mesta Koprivštica - nádherné a zachovalé múzejné mesto s architektúrou z obdobia národného obrodenia v Bulharsku. Nocľah a večera. 

4.deň
raňajky, prejazd do Sofie, prehliadka hlavného mesta Bulharska, prechádzka po triede Cára Osloboditeľa, na ktorej sa nachádzajú významné budovy - Ministerská rada, Prezídium, rezidencia cára, Parlament, katedrála Sv. Aleksandra Nevského, kostol Sv. Sofie, mešita Banja Baši, Archeologické múzeum a ďalšie. Večera a nocľah v Sofií. 

5.deň
po raňajkách prejazd do Plovdivu, prehliadka mesta, ktoré je druhým najväčším bulharským mestom a tiež balkánskym centrom rímskej architektúry. Prechádzka z Nového Plovdivu bulvárom, ktorý žije vo dne i v noci, cez rímsky amfiteáter z doby Filipa Macedónskeho, po pešej zóne s množstvom stánkov k Starému Plovdivu, je tu aj najstaršia európska mešita zo 14. storočia, turecké kúpele a bazilika Sv. Mariny s drevorezbami Debnárskej školy, večera a nocľah.

6.deň
raňajky, prejazd do oblasti Strednej Rodopy a návšteva kláštora Bačkovski - druhý najväčší kláštor v Bulharsku a kultúrne dedičstvo UNESCO, bol založený v roku 1 083 dvoma gregoriánmi, ktorý slúžili Byzantskej ríši. Po prehliadke komplexu cesta do vinárstva Kastra Ruba. Prehliadka a degustácia miestnych vín. Večera a nocľah. 

7.deň
raňajky, prejazd k moru do oblasti Slnečného pobrežia, prehliadka Nessebaru. Mestečko leží na malom skalnatom polostrove, ktorý je dlhý asi 800-900 metrov a je spojený s pevninou len úzkou 10-12 úzkou šijou. Prehliadka historickej časti s typickými drevenými domčekmi a miestnou architektúrou. Prejazd do hotela v oblasti Slnečného pobrežia, prípadne Prímorska alebo Pomoria, ubytovanie. 

8.deň
raňajky, transfer na letisko, odlet späť do Prahy alebo možnosť predĺženia pobytu pri mori: individuálny program s možnosťou kúpania alebo fakultatívne výlety na Slnečnom pobreží podľa ponuky.

9.deň
individuálny program.

10.deň
individuálny program.

11.deň
odlet z Burgasu do Prahy. 


Zmena programu je vyhradená.
Doprava

Doprava

letecky Praha, 
na vyžiadanie Viedeň alebo Bratislava
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu