Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Okruh Bulharskom s možnosťou predĺženia pri mori

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
Burgas • Veliko Tarnovo • Arbanasi • Trojanski klášter • Koprivštica • Sofie • Plovdiv • Bachkovski klášter • Nesebar • Burgas

Program zájazdu

1.deň
odlet z Prahy do Burgasu. Prejazd do Veliko Tarnova, ubytovanie v hoteli, večera.

2.deň
raňajky, po raňajkách prehliadka Veliko Tarnova - alebo Mesta cárov, ako sa mu často hovorilo, jedného z najnavštevovanejších miest v Bulharsku. Nádherné hlavné mesto Bulharskej cárskej ríše, ktorým bolo v 12. až 14. storočí, je živým symbolom bulharskej štátnosti. Časť mesta s tromi zónami bola vyhlásená za múzejnú rezerváciu. Je tu 18 kostolov, ktoré stoja za návštevu, prehliadka pevnosti Carevec, kostol 40 mučeníkov, Sv. Marina, Sv. Nikolasa, Sv. Trojice a ďalšie. Ďalej pokračovanie do dedinky Arbanassi, ktorá je jednou z najmalebnejších bulharských obcí. Je skrytá na náhornej plošine, domy sú tu postavené z kameňa a skôr bola kresťanským centrom, skrytým pred zrakom Veliko Tarnova, ktoré bolo ovládané osmanskými Turkami. Dodnes tu zostali 2 kláštory z čias druhej Bulharskej ríše. Nocľah v hoteli vo Veliko Tarnovo.

3.deň
raňajky, prejazd do Trojanu, mesta na brehu rieky Osam. Samostatné mesto nie je atrakciou, ale v jeho blízkosti sa nachádza Tojanský kláštor, jedno z najkrajších miest v Starej planine. Po prehliadke prejazd do mesta Koprivštica - nádherné a zachovalé múzejné mesto s architektúrou z obdobia národného obrodenia v Bulharsku. Nocľah a večera. 

4.deň
raňajky, prejazd do Sofie, prehliadka hlavného mesta Bulharska, prechádzka po triede Cára Osloboditeľa, na ktorej sa nachádzajú významné budovy - Ministerská rada, Prezídium, rezidencia cára, Parlament, katedrála Sv. Aleksandra Nevského, kostol Sv. Sofie, mešita Banja Baši, Archeologické múzeum a ďalšie. Večera a nocľah v Sofií. 

5.deň
po raňajkách prejazd do Plovdivu, prehliadka mesta, ktoré je druhým najväčším bulharským mestom a tiež balkánskym centrom rímskej architektúry. Prechádzka z Nového Plovdivu bulvárom, ktorý žije vo dne i v noci, cez rímsky amfiteáter z doby Filipa Macedónskeho, po pešej zóne s množstvom stánkov k Starému Plovdivu, je tu aj najstaršia európska mešita zo 14. storočia, turecké kúpele a bazilika Sv. Mariny s drevorezbami Debnárskej školy, večera a nocľah.

6.deň
raňajky, prejazd do oblasti Strednej Rodopy a návšteva kláštora Bačkovski - druhý najväčší kláštor v Bulharsku a kultúrne dedičstvo UNESCO, bol založený v roku 1 083 dvoma gregoriánmi, ktorý slúžili Byzantskej ríši. Po prehliadke komplexu cesta do vinárstva Kastra Ruba. Prehliadka a degustácia miestnych vín. Večera a nocľah. 

7.deň
raňajky, prejazd k moru do oblasti Slnečného pobrežia, prehliadka Nessebaru. Mestečko leží na malom skalnatom polostrove, ktorý je dlhý asi 800-900 metrov a je spojený s pevninou len úzkou 10-12 úzkou šijou. Prehliadka historickej časti s typickými drevenými domčekmi a miestnou architektúrou. Prejazd do hotela v oblasti Slnečného pobrežia, prípadne Prímorska alebo Pomoria, ubytovanie. 

8.deň
raňajky, transfer na letisko, odlet späť do Prahy alebo možnosť predĺženia pobytu pri mori: individuálny program s možnosťou kúpania alebo fakultatívne výlety na Slnečnom pobreží podľa ponuky.

9.deň
individuálny program.

10.deň
individuálny program.

11.deň
odlet z Burgasu do Prahy. 


Zmena programu je vyhradená.
Doprava

Doprava

letecky Praha, 
na vyžiadanie Viedeň alebo Bratislava
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR