Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Veľkonočný ostrov, púšť Atacama a soľná plošina Bolívie

06.10. - 19.10.
Vybrať iný termín
Cena
5 151 € -8%
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
6.10. - 19.10.2018
13 nocí
5 151,08 €
6.10. - 19.10.2018
13 nocí
5 151,08 €
Santiago de Chile  Calama • San Pedro de Atacama  Salar de Atacama  Valle de la Luna  El Tatio  Laguna Verde  Laguna Colorada  Uyuni  Salar de Uyuni  Velikonoční ostrov  Santiago de Chile

Program zájazdu

1.deň
odpoludnia odlet z Prahy do Santa Cruz de la Sierra, najľudnatejšieho mesta Bolívie

2.deň
ráno prílet do Santa Cruz de la Sierra a následne prelet do hlavného mesta Bolívie Sucre, po krátkom odpočinku prehliadka najkrajšieho mesta Bolívie, ktoré je dodnes živým múzeom bohatej španielskej aristokracie. Univerzitné mestečko, príjemná klíma a mnoho bielych koloniálnych stavieb, napr. kláštor La Recoleta, katedrála Casa de Libertad, kde bola podpísaná bolívijská nezávislosť, ďalej úžasné múzeum textílií etnických skupín ako Tarabuco či Jalq´a. Nocľah.

3.deň
ráno výlet na trh do indiánskej dedinky Tarabuco, kde sa schádzajú miestni domorodci z celého okolia, aby predávali alebo nakupovali nie len ovocie a zeleninu, ale tiež zvieratá alebo pončá. Okrem výhodného nákupu je to úžasné predstavenie. Odpoludnia individuálne voľno v Sucre. Večer fakultatívne návšteva folklórneho predstavenia. Nocľah.

4.deň
odpoludnia presun do Potosí, kedysi najľudnatejšieho mesta na svete plného koloniálnych domov, 35 kostolov a bohatých strieborných dolov. Prehliadka historického centra vrátane návštevy bývalej mincovne Casa de La Moneda - jedného z najlepších múzeí v celej Bolívií, potom exkurzia k dolom hory Cerro Rico. Nocľah.

5.deň
prejazd krajinou ako z Divokého západu do Uyuni, kedysi významného železničného uzla, prehliadka starých parných lokomotív a vagónov na tzv. ´´Cementeri de trenes´´. Ubytovanie v hoteli zo soli - nezabudnuteľný zážitok. Nocľah

6.deň
ráno zastávka v dedinke Colchani, neďaleko sopky Tunupa, exkurzia do miestnej fabriky na spracovanie soli. Potom prejazd najväčšou soľnou pláňou na svete Salar de Uyuni. Veľkou zaujímavosťou je ostrov Icahuasi, na ktorom rastie až 6000 kaktusov, niektoré až do výšky 6 metrov. Nocľah.

7.deň
prejazd úžasnou krajinou, jedným z najizolovanejších kútov sveta, tj. rezervácie Eduardo Avoroa, známy ,,skamenený strom´´ Arbol de piedra, gejzíry a fumaroly, pozorovanie zvierat vrátane až 3 druhov plameniakov a divokých vikuní v oblasti s nadmorskou výškou cez 4000 m. n. m. Ďalej cesta pokračuje okolo jazier Laguna Colorada a Laguna Verde až do Chille. Nocľah. 

8.deň
San Pedro de Atacama - ospalé ale čarovné mestečko uprostred púšte a hôr, dopoludnia oddych, prechádzka po meste s prehliadkou miestneho kostola a vyhláseného archeologického múzea, kde sú k videniu mimo iného textílie, keramika, zlaté predmety a šperky alebo múmie predkolumbijských kultúr. Odpoludnia výlet do údolia Valle de la Luna - pieskové duny, farebné skaly a neopakovateľný západ slnka. Nocľah. 

9.deň
skoro ráno odjazd k najvyššie položeným gejzírom na svete - El Tatio (4 320 m.), pozorovanie kúriacich fumarolov a gejzírov v rannom opare v pozadí s vulkánmi, raňajky, možnosť kúpania sa v termálnych bazénoch s vodou teplou okolo  35°C. Cestou naspäť zastávka v zapadnutej indiánskej dedinke Machuca s koloniálnym kostolíkom. Po návrate do San Pedro de Atacama odpočinok, odpoludnia výlet do púštnej oblasti Salar de Atacama k soľnému jazeru Chaxa, kde je možnosť pozorovať niekoľko druhov vtáctva vrátane plameniakov, dedinka Toconao s kostolíkom s nabielenou zvonicou a znova nezabudnuteľný západ slnka. Nocľah.

10.deň
ráno transfer na letisko Calama a prelet 1500 km ja juh do hlavného mesta Chile - Santiago do Chile. Prehliadka mesta s námestím Plaza de Armas a Plaza de le Libertad, metropolitná katedrála, prezidentský palác La Moneda a rad koloniálnych budov, ďalej návšteva starobylej tržnice Mercado Central a fakultatívne Múzea predkolumbijského umenia. Odpoludnia výjazd na horu San Cristobal, odkiaľ je krásny výhľad na mesto i pohorie Ánd. Nocľah.

11.deň
odlet na Veľkonočný ostrov, najodľahlejšie miesto našej planéty, asi 3 200 km od pobrežia Chile a 4 050 km od Tahiti. Po prílete na letisko Mataveri v Hanga Roa (jediná obec na ostrove) transfer do hotela. Po krátkom oddychu transfer do Hanga Roa, návšteva miestneho kostola, v ktorom je možné uvidieť nielen sošky svätých s vyobrazím pripomínajúcom vtáčieho muža ale aj kópiu Pražského Jezuliatka. Nocľah.

12.deň
celodenný výlet po ostrove Rapa Nui. Prehliadka plošiny Akahangase s popadanými sochami moai a malou jaskyňou. Návšteva lomu Rano Raraku, kde bola vytesaná väčšina sôch moai, viac ako 300 je ich dodnes nedokončených (najväčší El Gigante meria 21 m.), najväčší Ahu Tongariki s 15 sochami moai, petroglyfy Te Pito Kura, divoká pláž Ovahe či najkrajšia pláž ostrova Anakena s Ahu Nau Nau, kde bude aj možnosť sa vykúpať. Odpočinok na bielom piesku pod palmami, ktoré sem boli dovezené z Tahiti. Nocľah. 

13.deň
dopoludnia návšteva obrieho krátera Rano Kau a neďalekej ceremoniálnej dedinky Orongo na okraji skalného útesu, kde sa konali slávnosti Vtáčieho muža. Práve odtiaľto je tiež vidno ostrovček Moto Nui, na ktorom hniezdil manutara, druh ryby, ktorej vajcia musel Vtáčí muž ako prvé nájsť, doplávať s nimi naspäť k pobrežiu a doniesť ich svojmu náčelníkovi, ktorého kmeň sa následne stal vládcom celého ostrova. Ďalej prehliadka preslávených plošín Vinapu a jaskynných malieb v Ana Kai Tangata. Odpoludnia výlet k plošine Ahu Akivi so 7 moami, jedinými sochami postavenými tvárou k oceánu. Menší kráter Puna Pau, odkiaľ čerpali červený kameň pre tzv. pukao, čo bola pokrývka hlavy. Večer fakultatívna návšteva folklórneho predstavenia. Nocľah.

14.deň
ráno individuálne voľno - možnosť prechádzky k Ahu Tahai - jedinej soche, ktorú zdobia zreštaurované oči z bieleho korálu, návštevy miestneho múzea venovaného histórií ostrova alebo nákupu suvenírov. Transfer na letisko a odlet do Santiago de Chile. Nocľah.

15.deň
Santiago de Chile, individuálne voľno, odlet zo Santiago de Chile do Európy.

16.deň
prílet do Prahy.

Zmena programu je vyhradená.

Doprava

Doprava

letecky Praha
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR