Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Bolívia - srdce Južnej Ameriky

Cena od
3 679 € -8%
Žiadne skryté poplatky
12.05. - 23.05.2018
Vybrať iný termín

Santa Cruz de la Sierra • San Javier • Concepción • Sucre • Tarabuco • Potosí • Salar de Uyuni • Laguna Verde • La Paz • Tiahuanaco • jezero Titicaca • Isla de la Luna • Isla del Sol • Coroico

Program zájazdu

1. deň
odlet z Prahy do Santa Cruz de la Sierra, najľudnatejšieho mesta Bolívie. Transfer na hotel a nocľah. 

2.deň
ráno prílet do Santa Cruz a následne prelet do hlavného mesta Sucre. Prehliadka najkrajšieho mesta Bolívie, ktoré je dodnes živým múzeom bohatej španielskej aristokracie. Univerzitné mestečko, príjemná klíma a mnoho bielych koloniálnych stavieb, napr. kláštor La Recoleta, katedrála Casa de Libertad, kde bola podpísaná bolívijská nezávislosť, ďalej úžasné múzeum textílií etnických skupín ako Tarabuco či Jalq´a. Nocľah.

3.deň
ráno výlet na nedeľňajší trh do indiánskej dedinky Tarabuco, kde sa schádzajú miestni domorodci z celého okolia, aby predávali alebo nakupovali nie len ovocie a zeleninu, ale tiež zvieratá alebo pončá. Okrem výhodného nákupu je to úžasné predstavenie. Odpoludnia individuálne voľno v Sucre. Večer fakultatívne návšteva folklórneho predstavenia. Nocľah.

4.deň
odpoludnia presun do Potosí, kedysi najľudnatejšieho mesta na svete plného koloniálnych domov, 35 kostolov a bohatých strieborných dolov. Prehliadka historického centra a exkurzia do dolov hory Cerro Rico. Nocľah. 

5.deň
ráno návšteva bývalej mincovne Casa de Moneda, jedného z najlepších múzeí v Bolívií. Potom presun krajinou ako z Divokého západu do Uyuni, kedysi významného železničného uzla. Ubytovanie v hoteli zo soli, čo je nezabudnuteľný zážitok, a pozorovanie západu slnka nad nekonečne ,,bielou´´ pláňou. Nocľah.

6.deň
prejazd jeepom po najvyššej soľnej pláni na svete Salar de Uyuni, zastávka v dedinke Colchani neďaleko sopky Tunupa. Veľkou zaujímavosťou je ostrov Incahuasi, na ktorom rastie až 6000 kaktusov, niektoré až do výšky 6 metrov. Nocľah.

7.deň
prírodná rezervácia Eduardo Avoroa, známy ,,skamenený strom´´ Arbol de piedra, gejzíry a fumaroly, pozorovanie zvierat vrátane až 3 druhov plameniakov a divokých vikuní v oblasti s nadmorskou výškou cez 4000 metrov. Nocľah.

8.deň
prejazd úžasnou krajinou, jedným z najizolovanejších kútov planéty, okolo jazier Laguna Verde, Colorada a vulkánu Licancabur (5 960 m.n.m) návrat až do Uyuni. Prehliadka starých parných lokomotív a vagónov na tzv. Cementerio de trenes. Nocľah. 

9.deň
ráno prelet do La Pazu, návšteva najvýznamnejšieho archeologického náleziska v Bolívií so známou Slnečnou bránou a kamennými stélami - Tiahuanaco, potom prejazd do mestečka Copacabana na brehu jazera Titicaca, najznámejšieho pútneho miesta v Bolívií, prehliadka kostola. Nocľah.

10.deň
ráno trajektom na Ostrovy Slnka a Mesiaca (Isla del Sol a Luna), kde sa podľa legendy narodil Inka, prechádzky po ostrovoch s nezabudnuteľnými pohľadmi na vzdialené biele vrcholky Kordiller, odpoludnia návrat do Copacabana. Nocľah.

11.deň
La Paz, prehliadka mesta založeného v kotline pod majestátnou horou Illimani (6 439 m. n. m.), Údolie mesiaca s úžasnými skalnými vežami a útvarmi vytvorenými eróziou, námestie Murillo s prezidentským palácom a metropolitnou katedrálou, kostol San Francisco, ulička Jaen s múzeami a čarodejnícky trh, nákup suvenírov. Nocľah.

12.deň
celodenný výlet do oblasti Yungas na rozhraní pohoria Cordillera Real a Amazónie, fakultatívne si môžete vyskúšať nezabudnuteľný zjazd na horskom bicykli z La Cumbre (4 750 m. n. m.) až do dedinky Yolosa (1 200 m. n. m.). Obed v mestečku Coroico s nádhernými výhľadmi na zalesnené okolité kaňony, plantáže kávy a koky. Odpoludnia návrat do La Paz. Nocľah.

13.deň
odlet do Prahy s prestupom.

14.deň
prílet do Prahy


Zmena programu je vyhradená

Doprava

Doprava

letecky Praha
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

podľa programu
Zobraziť viac

Poznámky

Vstupy v rámci programu, ktoré sú v cene: Casa de la Libertad v Sucre, Casa de Moneda v Potosí, Salar de Uyuni vr. Incahuasi, rezervácie Eduardo Avaroa, vstupné do Tiahuanaco, ostrovy Slnka a Mesiaca (Isla del Sol a Isla de la Luna) a Mesačné údolie v La Paza.
Doporučená čiastka vreckového na stravu cca 240 USD.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu