Popis hotela
Termíny a ceny

Barma a Kambodža s relaxom na pláži v Kambodži

31.10. - 14.11. Vybrať iný termín
-8%
2 906 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny mojej dovolenky
31.10. - 14.11.2020
14 nocí
2 906,28 €

Informácie o vízach

vízum do Kambodži (cca 30 USD) • vízum do Barmy (pri vybavení cez CK cca 68 EUR)

Program zájazdu

1. deň:  odlet z Prahy s medzipristátim do Barmy – Mandalay.

2. deň: prílet do Mandalay, odpočinok v hoteli, individuálny program.

3. deň:  raňajky, program začne jazdou po rieke Ayeyarwaddy do dedinky Mingu, ktorá je známá nedokončenou stúpou, ktorá mohla byť najväčšia na svete, a ďalej predliadka bronzového zvona. Návrat do Mandalay ľodí. Popoludní prehliadka bývalého hlavného mesta Barmy a jeho hlavných pamiatok: Zlatý palác, Pagoda Kuthodaw, známa ako najväčšia kniha na svete s kamennými doskami, kde je zapísaný celý buddhistický zákon. Budeme pokračovať do starodávného mesta Amarapura, návšteva kláštora pri moste Bein. Pozorovanie západu slnka, ktorý je tu úchvatným zážitkom a skvelou šancou pre krásne fotografie. Návrat do hotela v Mandalay, nocľah.

4. deň : raňajky, transfer na letisko a prelet do Baganu. Po prílete prehliadka mesta Bagan, začneme pri najväčšom miestnom trhu Nyaung U Market, aby sme získali predstavu o miestnom živote. Budeme pokračovať zlatou stúpou Shwezigon Pagoda, ďalej jaskynný chrám s nástennými maľbami Kyansittha Umin, elegantný kláštor Htilominlo, kláštor Ananda a ďalej najväčší kláštor Baganu Dhamayangyi a Sulamani Temple. Ďen zakončíme prehliadkou pagod Bupaya a Shwesandaw a budeme mať zase šancu pozorovať krásny západ slnka nad riekou. Návrat do hotela v Bagane, nocľah.

5. deň: po raňajkách odjazd k Mount Popa, cestou zastávka v miestnych dedinkách, kde se vyrába palmový džús. Pokračovanie k Mount Popa, vulkanickému suku, jeho vrchol je uctievaný ako obydlie tradičných duchov a je vyzdobený chrámami, pagodami a svätyňami. Na vrchol vedie 777 schodov. Po prehliadke návrat do Baganu.

6. deň:  raňajky, odjazd do dedinky Myingaba, kde uvidíme miestnych remeslníkov a ich známe výrobky, ďalej chrám Myazedi. Prehliadka chrámov v okolí: Myingaba Gubyaukgyi, Manuha Temple postavený v roku 1300 kráľom Mon a predstavujúci jeho vládu v kráľovstve Bagan. Ďalej prehliadka Dhamayazeka Zedi s panoramatickými výhľadmi na Bagan a okolie so stovkami chrámov, uvidíme napr: Laymyetnat, Nanda Man Nya Temple, Tayok Pye Paya. Na záver dňa prechádzka byvolým alebo konským záprachom a západ slnka nad planinou (podľa klimatických podmienok). Návrat do Baganu.

7. deň: po raňajkách transfer na letisko a odlet do Yangonu. Po prílete prehliadka mesta. Začneme koloniálnou časťou centra, Sule Paya stúpou, ktorá bola postavená pred 2000 rokmi a patrí k významným historickým pamiatkam. Pagoda Chauk Htat Gyi so sediacim Buddhom a Karaweik Hall – jedna z dominant moderného Yangonu - je kópiou starobylých kráľovských ľodí. Jedná sa o dva mýtické vtáky Karaweik vedľa seba, ktoré na chrbtoch nesú palác. Celkové rozmery sú 39 m na šířku a 82 m na dĺžku. Postavený bol v rokoch 1972 - 74 a následne bol celý pozlátený. Deň zakončíme návštěvou Shwedagon Pagody, hlavného symbola Yangonu a spolu s Baganom aj celej Barmy. Väčšina prichádzajúcich do Shwedagonu sú miestni, pretože význam tejto pamiatky je hlboko náboženský, a Shwedagon sa hrdo týči ako symbol starobylosti a nadčasovosti. Nocľah v Yangonu.

8. deň:  raňajky a pokračovanie prehliadky Yangonu – stará časť, ktorá bola postavená behom britskej koloniálnej nadvlády. Veľa okúzľujúcich historických budov sa zachovalo až do súčasnosti. Navštívíme Skotov trh Bogyoke, kde se predávajú miestne ručné výrobky, oblečenie, textil. Postavený bol v klasickej koloniálnej architektúre v roku 1926 a pomenovaný bol podľa Jamese George Scotta, ktorý zaviedol v Barme futbal. Po roku 1948 bol prejmenovaný podľe generála Bogyoke Aung San. Uvidíme elegantný hotel Strand, ďalej galériu River Art Gallery, kde sú vystavené diela najznámejších barmských umelcov. Pagoda Botataung - o tejto pagode, ktorá patrí mezi tzv. "Veľkú trojku", sa hovorí, že sú tu uchovavané Buddhove vlasy. Botataung Paya bola pomenovaná po tisícke vojenských veliteľov, ktorí eskortovali Buddhove pozostatky z Indie do Myanmy pred 2000 rokmi. Nocľah v Yangonu.

9. deň:  raňajky, podľa letových časov odlet do Siam Reap, transfer do hotela a ubytovanie.

10. deň: raňajky, prehliadka obrovského komplexu začne pri Južnej bráne Angkor Thom Temple, neskôr popoludní Angkor Wat Temple a rada ďalších chrámov v komplexe. Navečer západ slnka pri chráme Pre Rup Temple. Nocľah v Siam Reap.

11. deň: po raňajkách odjazd k Banteya Srey, k jednému z neobvyklých chrámov Angkoru, leží 20 km severne od hlavných častí. Popoludní odjazd k jazeru Tonle Sap, prechádzka okolo miestnych plávajúcich dedín. Večer návrat do hotela v Siam Reap.

12. deň:  raňajky, prejazd do Phnom Penh, individuálny program. Nocľah.

13. deň: po raňajkách začneme prehliadkou kráľovského paláca a Striebornej pagody, popoludní navštívime Národné múzeum, ktoré je venované zbierkam Khméru. Navečer transfer do Sihanoukville, letoviska pri mori, nocľah.

14. deň:  raňajky, voľno pri mori, relax, kúpanie.

15. deň: raňajky, voľno pri mori, relax, kúpanie.

16. deň: raňajky, podľa letového poriadku transfer do Phnom Penh a odlet s prestupmi späť do Európy.

17. deň: návrat do ČR.

Doprava

Doprava

letecky z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky

Čítať viac

Poznámky

ubytovanie v hoteli v Sihanoukville Grand Seagull Hotel alebo v podobnom rovnakej kategórie

Minimálny počet účastníkov: 15
Zmena programu vyhradená.