Popis hotela
Termíny a ceny

Azory - Säo Miguel, perla uprostred Atlantiku + Lisabon

20.07. - 27.07. Vybrať iný termín
-8%
1 523 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny mojej dovolenky
20.7. - 27.7.2020
7 nocí
1 522,67 €
20.7. - 27.7.2020
7 nocí
1 522,67 €
20.7. - 27.7.2020
7 nocí
1 522,67 €
20.7. - 27.7.2020
7 nocí
1 522,67 €
24.8. - 31.8.2020
7 nocí
1 522,67 €

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Lisabonu, transfer do hotela (v Lisabone či okolie), nocľah v Lisabone či okolí.
2. deň: po raňajkách odjazd do západnej štvrti Belém s množstvom pamiatok UNESCO, prehliadka najvýznamnejších z nich - kostola a kláštora Sv. Jeronýma (vstup v cene). Návšteva najznámejšej lisabonskej cukrárne s ochutnávkou zákuskov Pastel de Belém (v cene), ktorý je tak slávny, že sa po celom Portugalsku pečú jeho napodobeniny. Ďalej prejazd k Belémská veži - najfotografovanejší pamiatke Lisabone a Pamätníku objaviteľov. Panoramatická prechádzka cez slávne lisabonske námestia. Pešia prechádzka po námestí Rossio cez dolné mesto Baixa. Možnosť obedu v tradičnej portugalskej reštaurácii / fakultatívne /. Po obede prejazd slávnou historickou električkou do najstaršej štvrti Alfama. Po ceste vdýchneme atmosféru lisabonských úzkych uličiek s domami s typickými balkónikom, vyzdobenými kachličkami azulejos a kvetinami. Na vyhliadke Slnečnej brány sa nám otvorí pohľad na rieku Tejo a tajomné ulice Alfama. Prechádzka k najstaršej lisabonskej katedrále Sé, vyhliadke Sv. Lucie, večer transfer na letisko. Odlet na Azory ostrov São Miguel, letisko Ponta Delgada, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.
3. deň: po raňajkách odchod východným smerom na najkrajšie jazero Azorských ostrovov Lagoa do Fogo. Potom presun do termálnych prameňov Caldeira Velha (jedinečné kúpanie v teplej vode uprostred vegetácie pralesného typu). Následne prejazd do oblasti čajových plantáží na severnom pobreží. Návšteva továrne na spracovanie čajových lístkov spojená s ochutnávkou. V popoludňajších hodinách presun do mestečka Ribeira Grande: ochutnávka tunajších vyhlásených likérov, možnosť občerstvenia. Presun na popoludňajšie kúpanie na známu pláž Santa Barbara.
4. deň: po raňajkách odchod do mestečka Vila Franca do Campo. Presun loďou na ostrovček Ilheu, fantastické kúpanie v modrej lagúne tejto prírodnej rezervácie. Presun späť do Ponta Delgada a následná prehliadka mesta - historické centrum, hlavné pamiatky, monumentálne brána Portas da Cidade, botanická záhrada José do Canto.

5. deň: po raňajkách v ranných hodinách návšteva unikátnej ananásovej plantáže. Potom prejazd do západnej časti ostrova, známa vyhliadka Vista do Rei s fantastickým výhľadom na najznámejšie azorská jazera, ktorá vznikla zatopením sopečných kráterov. Zastávka v mestečku Sete Cidades, možnosť občerstvenia. V popoludňajších hodinách presun do neďalekého Mosteiros na severné pobrežie (neobyčajné kúpanie v lávových bazénikoch).
6. deň: po raňajkách presun do kúpeľného mestečka Furnas. Návšteva známej záhrady Terra Nostra, najkrajšej botanickej záhrady Azorských ostrovov. Možnosť kúpania v termálnych bazénoch obklopených bujnou vegetáciou. Následne presun do oblasti fumarolov, kde sa pripravuje slávne azorske cozido: zmes mäsa a zeleniny pripravovaná po dlhé hodiny v horúcej sopečnej pôde. Ochutnávka tohto slávneho pokrmu v miestnej vyhlásenej reštaurácii. Popoludní cesta po južnom pobreží, zastávka na najkrajších vyhliadkach a návšteva továrne na keramiku Vieira. Návrat do hotela v skorých popoludňajších hodinách.
7. deň: Ráno návšteva tržnice v Ponta Delgada s možnosťou nákupu miestnych vyhlásených syrov, ovocia a zeleniny. Následný presun na vyhliadku Santa Iria na severnom pobreží. Cesta na zabudnutú západnú časť ostrova: krivolaké cestičky, krásne vyhliadky a najvyššie pohoria ostrova. Zastávka v mestečku Nordeste, možnosť občerstvenia. Po ceste späť na južnom pobreží zastávka na krátke kúpanie na piesočnatej pláži Populo.
8. deň: transfer na letisko, odlet do Lisabonu a následným spojom do Prahy.

zmena programu vyhradená

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecká z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky, polpenzia

Čítať viac

Poznámky

program je organizovaný v pohodovom tempe pre všetky vekové kategórie • minimálna vreckové 50 EUR. Na požiadanie je možné ubytovať 3. osobu na prístelke (bez zľavy).