Hotel
Informácie

Do Austrálie nielen za klokanmi

  • novinka v ponuke novinka v ponuke
  • doprava letecky doprava letecky
Melbourne • NP Grampians • Sovereign Hill • Kuranda • prales Daintree • mys Tribulation • Cairns • Sydney

Program zájazdu

1. deň: Samostatne odlet z Prahy, let s prestupmi
2. deň: Prílet do Melbourne. Po prílete vybavenie turistických formalít, ubytovanie a nocľah.
3. deň: Dopoludnia prehliadka centra Melbourne spojená s jazdou na historickej električke. Prechádzka pozdĺž rieky Yarra s moderným námestím Federácie a vyhliadka z modernej veže Eureka 360° /fakultatívne/. Popoludní program na jednej z najkrajších ciest sveta – slávnej Great Ocean Road. Bizarné skalné útvary, 12 apoštolov, London Bridge, množstvo austrálskych pláží a prímorských letovísk. Nocľah.
4. deň: Prejazd do NM Grampians, ktorý sa pýši bohatou austrálskou faunou. Spoznávanie tohto presláveného národného parku s vodopádmi, bujnou vegetáciou a tradičnými austrálskymi zvieratami /predovšetkým koaly a stáda klokanov/. Vyhliadka Balconies a prechádzka k neďalekému vodopádu. Vrcholom bude prechádzka k vyhliadke Pinnacles naprieč Grand Canyonom. Nocľah.
5. deň: Ranný odchod do Melbourne s návštevou zlatokopeckého mestečka Sovereign Hill v oblasti Ballarat, kde sa zoznámite so životom v Austrálii v čase zlatej horúčky, večer prelet do trópov severu Cairns. Nocľah.
6. deň: Výlet do historického mestečka Kuranda a na náhornú sopečnú plošinu Atherton. Dopraviť sa môžete najdlhšou lanovkou sveta nad korunami stromov /fakultatívne/. V Kurande možnosť nákupov na tunajších preslávených trhoch s miestnou produkciou či návšteva motýlej ZOO alebo účasť na domorodom tanečnom predstavení aborigincov z oblasti Cairns. Na sopečnej plošine Atherton preskúmate oblasť s posvätnými majestátnymi stromami Fig a vydáte sa ku kávovým plantážam. Návrat do Cairns. Nocľah.
7. deň: Celodenný výlet do najstaršieho pralesa na svete Daintree. Skúsený sprievodca vám umožní spoznať život tohto jedinečného rezervoára. Vydáte sa s ním na prehliadku po umelom jazierku, ktoré obývajú desiatky obrovských krokodílov. Uvidíte tieto jedinečné tvory v ich prirodzenom prostredí. Počas návštevy tohto unikátneho parku /fakultatívne/ máte možnosť stretnúť sa so vzácnymi kasuármi, červenými klokanmi, koalami a množstvom tropických papagájov. V pralese Daintree budete môcť taktiež pozorovať exotickú flóru a prejdete sa unikátnymi porastmi mangrovov. Popoludní ochutnáte vynikajúcu pralesnú zmrzlinu a navštívite tunajšiu čajovú plantáž. Na záver dňa užasný mys Tribulation a jeho kokosové háje, pralesné potôčiky a ľudoprázdne pláže. Večerný návrat do Cairns. Nocľah.
8. deň: Voľný deň v Cairns alebo fakultatívne celodenný výlet na neporušené časti Veľkého bariérového útesu. Necháte sa pohltiť pestrofarebnou záplavou podmorského života? Uvidíte korytnačky a veľké útesové ryby. Pre záujemcov je pripravená možnosť potápania s inštruktorom /i pre nepotápačov/. Výlet na útes je katamaránom v malej skupinke max. 20 osôb. Ďalej možnosť výletu na Green Island /pre tých, ktorí nemajú záujem o šnorchlovanie/. Nocľah.
9. deň: Skoro ráno prelet do Sydney. Prehliadka centra Sydney. Úžasné scenérie Opery v Sydney a Harbour Bridge spolu s botanickou záhradou a papagájmi. Návšteva starobylej štvrte The Rocks s množstvom typicky austrálskych krčmičiek a vynikajúcich reštaurácií a vinárničiek. Možnosť plavby loďou z prístavu. Nocľah.
10. deň: Celodenný výlet oblasťou prírodných krás Modrých hôr /Unesco/. Preskúmate známy skalný útvar Tri sestry ako aj vodopády Wentworth, navštívite Scenic World, kde sa môžete previezť najstrmejšou železnicou na svete. Potom podniknete nenáročnú prechádzku kaňonom plnom mohutných eukalyptov a všetko zakončíte unikátnou lanovkou nad korunami lesa. Večerný návrat do Sydney, prehliadka večerného mesta Sydney prípadne zastávka v Sydney Olympic Park. Nocľah.
11. deň: Pre záujemcov je pripravená možnosť preskúmania východného pobrežia Sydney. Navštívite skalnaté útesy Watsons Bay, okúpete sa na pláži Bondi, kde je nádherné pobrežie. Posledné nákupy suvenírov a posledné austrálske pivo. Rozlúčka s Austráliou a odlet dopoludnia do ČR s prestupmi.
12. deň: Prílet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

10
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
CENA ZA ODLET Z VIEDNE NA VYŽIADANIE
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

bez stravy
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu