Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Austrália pre každého

26.09. - 10.10.
Vybrať iný termín
Cena
4 399 €
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
26.9. - 10.10.2018
14 nocí
4 399,00 €
26.9. - 10.10.2018
14 nocí
4 399,00 €
Melbourne • NP Grampians • Alice Springs • Kings Canyon • NP Uluru • Kata Tjuta • Kuranda • prales Daintree • mys Tribulation • Sydney

Program zájazdu

1. deň: Samostatne odlet z Prahy, let s prestupmi
2. deň: Prílet do Melbourne. Stretnutie so sprievodcom. Po prílete vybavenie turistických formalít, ubytovanie a nocľah
3./4.deň: Ráno odchod z Melbourne s možnosťou návštevy zlatokopeckého mestečka Sovereign Hill v oblasti Ballarat. Následne odchod do NP Grampians. Návšteva tohto presláveného národného parku s vodopádmi, bujnou vegetáciou a tradičnou austrálskou faunou /predovšetkým koaly a stáda klokanov/. Vyhliadka Balconies a prechádzka k neďalekému vodopádu. Vrcholom bude prechádzka k vyhliadke Pinnacles naprieč Grand Canyon-om. Nocľah. Ďalší deň je prehliadka jednej z najkrajších scénických ciest sveta, slávnej Great Ocean Road. Bizarné skalné útvary, 12 apoštolov, London Bridge, množstvo vyhlásených austrálskych pláži a prímorských letovísk. Nocľah.
5. deň: Odchod späť do Melbourne. Následne prehliadka centra Melbourne. Jazda na historickej električke, návšteva tenisového komplexu Australian Open /zvonku/, prechádzka po Čínskej štvrti /Chinatown/ a pozdĺž rieky Yarra s moderným námestím Federácie, večerná vyhliadka z modernej veže Eureka 360° /fakultatívne/. Nocľah.
6. deň: Prelet do Alice Springs a potom prejazd ku Kráľovskému kaňonu. Krátka prehliadka púštneho mesta Alice Springs. Následne aboriginská stanica s ukážkami miestneho umenia a stanice cestných púštnych vlakov v Erldunda. Nocľah neďaleko Kráľovského kaňonu, na jednej z posledných tradičných ťavích fariem v austrálskom vnútrozemí. Večerná BBQ v púšti, kde zažijete pravé austrálske grilovanie v originálnej lokalite. Nocľah.
7. deň: Skoro ráno odchod do Kings Canyon a krásna túra po obvode Kráľovského kaňonu /2-3 hodiny/, prípadne ľahší variant dolnou časťou kaňonu /1 hodina/. Prejazd k Uluru s púštnymi zastávkami. Navštívite aboriginské kultúrne centrum. Ďalej prechádzky najzaujímavejšími miestami pri Uluri a prehliadka vodného zdroja Mutijulu a ďalšie chodníky. Večer západ slnka v Uluru a presun naspäť do hotela. Nocľah.
8. deň: Ráno východ slnka v posvätnom Uluru. Ranná túra skalným masívom Kata Tjuta pozdĺž starej aboriginskej trasy ľudu Anangu Údolím vetrov /max. 3-4 hodiny/, príp. krátky variant Walpa /1 hod/ medzi tajomné skalné hlavy. Po odpočinku odchod do Alice Sprigs. Večer návšteva púštnych barov so živou hudbou a šťavnatými steakmi /fakultatívne/. Nocľah.
9. deň: Dopoludnia prehliadka Alice Springs, vyhliadka z vrchu Anzac Hill. Vynikajúca možnosť nákupu miestnych suvenírov. Možnosť návštevy historickej telegrafnej stanice lietajúcich doktorov. Prelet do tropického Cairns. Pre záujemcov možnosť večernej prechádzky po promenáde s nákupmi na tunajšom nočnom trhu Night Market a pozorovaním netopierov. Nocľah.
10.deň: Výlet do historického mestečka Kuranda a na náhornú sopečnú plošinu Atherton. Na cestu môžete využiť najdlhšou lanovkou sveta nad korunami stromov /fakultatívne/. V Kurande možnosť nákupov na tunajších preslávených trhoch s miestnou produkciou či návšteva motýlej ZOO. Nasleduje program na sopečnej plošine Atherton, kde preskúmate oblasť s posvätnými majestátnymi stromami Fig. Návrat do Cairns. Nocľah
11. deň: Celodenný výlet do najstaršieho pralesa na svete Daintree. Skúsený sprievodca vám umožní spoznať život tohto jedinečného rezervoára. Vydáte sa s ním na prehliadku po umelom jazierku, ktoré obývajú desiatky obrovských krokodílov. Máte možnosť stretnúť sa so vzácnymi kasuármi, červenými klokanmi, koalami a množstvom tropických papagájov. V pralese Daintree budete môcť taktiež pozorovať exotické vodné vtáky a prejdete sa unikátnymi porastmi mangrovníkov. Popoludní ochutnáte vynikajúcu pralesnú zmrzlinu a navštívite tunajšiu čajovú plantáž. Na záver dňa užasný mys Tribulation a jeho kokosové háje, pralesné potôčiky plné korytnačiek a ľudoprázdne pláže. Večerný návrat do Cairns. Nocľah.
12. deň: Voľný deň v Cairns alebo fakultatívne celodenný výlet na neporušené časti Veľkého bariérového útesu. Necháte sa pohltiť pestrofarebnou záplavou podmorského života. Uvidíte korytnačky a veľké útesové ryby. Pre záujemcov je pripravená možnosť potápania s inštruktorom /i pre nepotápačov/. Výlet na útes je katamaránom v malej skupinke max. 20 osôb. Ďalej možnosť výletu na Green Island /pre tých, ktorí nemajú záujem o šnorchlovanie/. Nocľah. 
13. deň: prelet do Sydney. Prehliadka centra Sydney. Úžasné scenérie Opery v Sydney a Harbour Bridge spolu s botanickou záhradou a kŕdľom papagájov. Návšteva starobylej štvrte The Rocks s množstvom typicky austrálskych krčmičiek s očarujúcou panorámou, vynikajúcich reštaurácií a vinárničiek. Plavba loďou z prístavu. Nocľah.
14. deň: Celodenný výlet oblasťou prírodných krás Modrých hôr /Unesco/. Preskúmate známy skalný útvar Tri sestry ako aj vodopády Wentworth, navštívite Scenic World, kde sa prejdete najstrmšou železnicou na svete. Potom podniknete nenáročnú prechádzku kaňonom plnom mohutných eukalyptov a všetko zakončíte unikátnou lanovkou nad korunami lesa. Návrat do Sydney, prehliadka večerného mesta Sydney, prípadne zastávka v Sydney Olympic Park. Nocľah
15. deň: Voľný deň v Sydney. Pre záujemcov je pripravená možnosť preskúmania východného pobrežia Sydney. Navštívite skalnaté útesy Watsons Bay, okúpete sa na pláži Bondi, kde preskúmate úchvatné pobrežie. Odpoludnia návšteva Chinatown, prípadne voľný program spojený s prehliadkou Námorného múzea, obrieho akvária v zátoke Darling. Nocľah. 
16. deň: dopoludnia individuálny program v Sydney, posledné nákupy suvenírov a posledné austrálske pivo. Rozlúčka s Austráliou a samostatne odlet do ČR s prestupom.
17. deň: Prílet do Prahy.

Zmena programu je vyhradená.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

12
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
CENA ZA ODLET Z VIEDNE NA VYŽIADANIE
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

bez stravy
Zobraziť viac

Poznámky

Aktivity v cene: výlet loďou z prístavu Sydney, barbecue – opekanie na púštnej farme sprievodcovia s licenciou v NP Uluru – Kata Tjuta
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR