Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Perly Nového Zélandu a Austrálie

25.09. - 13.10.
Vybrať iný termín
Cena
5 599 €
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
25.9. - 13.10.2018
18 nocí
5 599,00 €
25.9. - 13.10.2018
18 nocí
5 599,00 €
Auckland • Rotorua • Wellington • Punakaiki • Fox Glacier • Queenstown • Milford Road • Tekapo • Christchurch • Sydney • NP Uluru • Kata Tjuta • Kuranda • Daintree • Cairns

Program zájazdu

1.-2. deň: samostatne odlet z Prahy s prestupmi.
3. deň: prílet do Aucklandu. Po prílete stretnutie so sprievodcom, vybavenie imigračných formalít a transfer na hotel. Prehliadka centra mesta s pulzujúcim nábrežím a s jachtami. Možnosť návštevy Sky Tower. Nocľah.
4. deň: prejazd do centra maorskej kultúry Rotorua, kde uvidíte unikátne pole s geotermálnou aktivitou, Kúpeľný dom a maorský skanzen Te Puia. Možnosť zhliadnuť maorské predstavenie. Nocľah.
5. deň: dopoludnia nákupy a relaxácia v Rotorua. Fakultatívne výlet na vodopády Huka Falls. Okolo poludnia zastávka u najväčšieho jazera na Novom Zélande Lake Taupo. Popoludní prejazd do NP Tongariro, kde je sopečná krajina s aktívnymi sopkami (UNESCO). Nocľah.
6. deň: prehliadka hlavného mesta Wellington vr. svetoznámeho múzea Te Papa. Plavba Cookovou úžinou s možnosťou uvidieť albatrosy aj delfíny. Úžasná príroda Queen Charlotte Sound. Nocľah.
7. deň: celodenný program v oblasti Picton a zálivoch Marlborough Sounds. Príjemné vychádzky, ochutnávka miestneho skvelého vína, vodné športy, možnosť celodennej aktivity "vodné safari", pri ktorej objavíte skryté zátoky Pelorus Sound. Prípadne plavba poštovou loďou po usadlostiach prístupných iba z vody. Možnosť vyhliadkového letu hydroplánom. Nocľah.
8. deň: prejazd cez oblasť svetoznámych viníc cez národný park Nelson Lakes, až k malebnému údoliu rieky Buller. Uvidíte Tasmanovo more a kolónie tuleňov v ich prirodzenom prostredí. Nocľah.
9. deň: prehliadka presláveného prírodného útvaru Punakaiki (Palacinkové útesy). Návšteva mesta Hokitika, známeho umeleckým spracovaním jadeitu, z ktorého sa tu vyrábajú tradičné maorské šperky. Popoludní program v blízkosti Fox Glacier s prechádzkou k úpätiu ľadovca, možnosť absolvovať nezabudnuteľný let vrtuľníkom nad ľadovce a okolo Mt. Cook - najvyššia hora Nového Zélandu. Nocľah. 
10. deň: nádherné scenérie Južných Álp, prejazd pozdĺž rieky Haast do rovnomenného priesmyku, kde uvidíte jazerá Hawea a Wanaka. V podvečer dojazd do Queenstown. Nádherná panoráma z vyhliadky Bobs Peak (možnosť vyjsť lanovkou). Nocľah. 
11. deň: výlet po ceste Milford Road s neopakovateľnými vyhliadkami v NP Fiordland a plavba úchvatným fjordom Milford Sound označovaným za ôsmy div sveta. Popoludní možnosť návštevy ZOO s pôvodnými druhmi novozélandského vtáctva v mestečku Te Anau. Nocľah. 
12. deň: prejazd okúzľujúcimi ľadovcovými morénami a prírodnými panorámami pozdĺž pohoria Remarkables, údolím rieky Kawarau, ovocnými sadmi okolo mestečka Cromwell a cez horský priesmyk Lindis Pass na náhornú planinu Mackenzie Basin. Výhľady na horu Mt Cook. Nocľah.
13. deň: dopoludnia program v okolí najvyššej hory Nového Zélandu - Mt. Cook. Neopakovateľné horské scenérie. Následne prejazd pozdĺž jazera Tekapo do Christchurch. Samostatne odlet do Austrálie. Po prílete stretnutie so sprievodcom na letisku a transfer na hotel. Ubytovanie a relaxácia. Podľa času možnosť večernej prehliadky Sydney. Nocľah.
14. deň: celodenná prehliadka Sydney - prístavná štvrť Circular Quay so svetoznámou budovou Opery, monumentálny Harbour Bridge, botanická záhrada s kŕdľami papagájov a kaloňov, a výlet loďou zálivom do prístavu Darling Harbour. Nocľah.
15. deň: výlet do NP Blue Mountains - tajomného sveta skalných útvarov, bujnej vegetácie a rozoklaných údolí. Vyhliadka na monumentálnu skalnú vežu Tri sestry, zostup do obrieho údolia Jamison Valley a výjazd po najstrmšej železnici sveta. Cestou späť do Sydney návšteva Olympijského štadióna. Večer prehliadka výstavnej štvrti The Rocks a "výlet" po tunajších štýlových krčmách. Nocľah. 
16. deň: dopoludnia prílet do Červeného stredu Austrálie - NP Uluru s úchvatnými prírodnými scenériami. Pozorovanie západu slnka nad magickým majestátnym monolitom Uluru. Nocľah.
17. deň: pozorovanie východu slnka pri posvätnej hore Uluru. Túra pozdĺž tradičné chodníky Mala dospievajúceho muža ľudu Anangu a k jedinému vodnému zdroju v oblasti Mutitjulu. Výlet ku skalnému komplexu Kata Tjuta a návšteva prekrásneho Údolia vetrov. Odlet do Cairns. Večerná prehliadka mesta. Nocľah.
18. deň: výlet do historického mestečka Kuranda a na náhornú sopečnú plošinu Atherton. K ceste môžete využiť najdlhšiu lanovku sveta nad korunami stromov (fakultatívne). V Kurandy možnosť nákupov na tunajších vyhlásených trhoch s miestnou produkciou alebo návšteva motýlej ZOO. Nasleduje ochutnávka kávy na farme na sopečnej plošine Atherton, kde preskúmate oblasť s posvätnými majestátnymi stromami Fig. Návrat do Cairns. Nocľah. 
19. deň: celodenný výlet do najstaršieho pralesa na svete Daintree. Možno plavby po umelom jazierku, ktoré obývajú desiatky obrovských krokodílov, kde uvidíte tieto jedinečné tvory v ich prirodzenom prostredí. Počas návštevy tohto unikátneho parku sa stretnete aj so vzácnymi kasuármi, červenými klokanmi, koalami aj množstvom tropických papagájov. V pralese Daintree budete môcť pozorovať exotické vodné vtáctvo a prejdete sa unikátnymi porastmi zvanými mangrovy. Popoludní ochutnáte vynikajúcu pralesnú zmrzlinu a navštívite tunajšiu čajovú plantáž. Na záver dňa úchvatný mys Tribulation a jeho kokosové háje. Večerný návrat do Cairns. Nocľah.
20. deň: voľný deň v Cairns alebo fakultatívne celodenný výlet na neporušenej časti Veľkého bariérového útesu. Necháte sa pohltiť pestrofarebnou záplavou podmorského života? Uvidíte korytnačky a veľké útesové ryby. Pre záujemcov je pripravená možnosť potápania s inštruktorom (i pre tých čo sa nevedia potápať). Výlet na útes je na katamaráne v malej skupinke max. 20 osôb. Ďalej možnosť výletu na Green Island (pre tých, čo nemajú záujem o šnorchlovanie). Nocľah.
21. deň: dopoludnia individuálny program v Cairns, posledné nákupy aj posledné austrálske pivo. Samostatne odlet do Prahy s medzipristátím. 
22. deň: prílet do Prahy

Zmena programu vyhradená.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

10
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
odlet z Viedne na vyžiadanie
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

bez stravy
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR