Hotel
Informácie

Arménsko a Gruzínsko

Pre tento hotel momentálne nemáme v ponuke žiadne termíny
  • doprava letecky doprava letecky
Jerevan • Echmiadzin • Amberd • Garni • Gerhard • Khor Virap • Areni • Sevan • Alaverdi • Sanahin • Haghpat • Mstkhety • Gori • Uplistsikhe • Kazbegi • Signani • Tbilisi

Program zájazdu

1. deň: večer odlet do Jerevanu.
2. deň: ráno po prílete transfer do hotelu, ubytovuanie, raňajky a odpočinok. Dopoludnia odjazd do Echmiadzinu, čo je od 15. storočia sídlo katolikosa – nejvyššieho predstaviteľa arménskej apoštolskej pravoslavnej cirkve. K pokladom Echmiadzinu patrí kláštor s katedrálou zo 4. storočia a starobylý kostol Hripsime. Cestou späť si prezrieme zrúcaninu architektonického pokladu – chrámu Zvartnots, aj po zničení zemetrasením, hovorí o svojej majestátnosti, kráse a bohatosti. Uvítacia večeřa v arménskej reštaurácii. Nocľah.
3. deň: raňajky. Prehliadku hlavného mesta Jerevanu začneme návštevou Matenadaran muzea, ktoré ukrýva jednu z najstarších a najväčších zbierok kníh na svete. Návšteva mesta Ashtarak - jedno z najstarších miest Arménska. Po obede prehliadka pevnosti Amberd, ktorá se nachádza na svahoch hory Aragats (2 300 m n. m.). Pri návrate do Jerevanu zastávka pri pamätníku genocídy. Nocľah.
4. deň: raňajky. Návšteva jedného z nejsvätejších miest Arménska - kláštor Khor Virap s panoramatickým výhľadom na biblickú horu Ararat. Ochutnávka známeho vína v dedinke Areni. Obed v miestnej kaviarni v jaskyni. Kaňon Noravank s pestrými prírodnými scenériami a unikátnym komplexom kostelov a kamenných křížov kláštora Noravank. Nocľah.
5. deň: raňajky. Dopoludnia návšteva svetoznámej Jerevan Brandy Factory s ochutnávkou 3 druhov koňaku. Potom odjazd do chrámu v Garni – letného sídla arménskych kráľov postaveného v 1. storočí. Je to jediný dochovaný pohanský chrám v Arménsku nezničený po prijatí kresťanstva. Prechádzka nádherným kaňonom s čadičovými stenami. Obed v miestnej pekárni, kde uvidíte výrobu miestneho chleba „lavash". Po prehliadke stredovekého jaskynného kláštora Gerhard návrat do Jerevanu. Nocľah.
6. deň: raňajky. Naša dnešná trasa povedie k brehom „Modrej perly“ – horskému jazeru vulkanického pôvodu Sevan, pri ktorom leží kláštor Sevanavank z 9. storočia. Cesta bude pokračovať na sever krajiny do oblasti mesta Alaverdi. Prehliadka byzantských kláštorov Sanahin a Haghpat – výkvet arménskej náboženskej architektúry. Neskorší obed na rozlúčku s Arménskom. Odjazd k arménsko-gruzínskej hranici, kde po vybavení formalít prestúpíme do iného autobusu a prejdeme do Tbilisi. Ubytovanie a nocľah.
7. deň: raňajky. V priebehu dňa obed. Prehliadka Tbilisi - nádherné hlavné mesto Gruzínska s viac ako 1 500ročnou tradíciou. Pozrieme si staré mesto, ktorému dominuje Metekhi - kostol gruzínskych kráľov ze 13. st., katedrálu Sioni z 5. st. zasvätená Panne Márii a ďalej uvidíme synagógu, početné paláce a nádherné kúpeľné domy zo 17. st. vo štvrti sírnych kúpeľov, ktoré boli po storočia obľúbeným miestom aj takých hostí, ako bol Puškin alebo Tolstoj. Nocľah.
8. deň: raňajky. Dnešné putovanie začneme v starobylom meste Mstkheta prehliadkou kláštora Jvari a veľkolepej katedrály gruzínskej ortodoxnej cirkvy Svetitskhoveli, kde je uchovaná cenná relikvia - útržok plášťa Ježiša Krista. Potom bude nasledovať mesto Gori, kde sa narodil Stalin. Navštívite múzeum, ktoré mapuje jeho život od skromných začiatkov až do jeho smrti. Obed. Blízko mesta uvidíte unikátne jaskynné mesto Uplistsikhe, kade prechádzala Hodvábna cesta. Celé mesto je komplexom kamenných ulíc, domov, tajuplných tunelov, vodných nádrží, ale je tu aj najstaršie divadlo v Gruzínsku. Zo 700 existujících jaskýň majú návštevníci prístup k 150tim, ale aj to je dostačujúci zážitok. Návrat do Tbilisi.
9. deň: po raňajkách výlet do Kazbegi. Veľkolepá jazda po gruzínskej vojenskej ceste pozdĺž rieky Tergi nás privedie do Kazbegi - hlavného mesta regiónu. Po ceste uvidíme hrad Ananuri a vodnú nádrž Jinvaly. Obed. Fakultatívne možnosť výjazdu autom z Kazbegi cez krásne údolie a lesy ku kostolu Najsvetejšej Trojice v Gergeti, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 2 170 m. V prípade priaznivého počasia uvidíte jeden z najvyšších ľadovcov Kaukazu - Mt. Kazbegi (5 047 m n. m.). Návrat do Tbilisi a nocľah.
10. deň: raňajky. Dnešný den venujeme regiónu Kakheti, ktorý je preslávený pestovaním vínnej révy a najlepšího gruzínského vína. Bohatá pôda, spaľujúce slnko a ťažká práca, pri ktorej vzniklo okolo 500 druhov vína. Tunajší kraj je symbolom gruzínskej pohostinnosti, priateľstva, tolerancie a kľúčom k dlhovekosti. Návšteva vínnej pivnice s ochutnávkou vína a obed z domácich produktov. Užite si dych berúce pohľady na tunajšiu krajinu a zažite neobvyklé charisma kráľovského mesta Signani. Na záver návšteva kláštora Bodbe s hrobkou sv. Niny. Návrat do Tbilisi. Nocľah.
11. deň: ráno transfer na letisko a odlet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

20
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac

Poznámky

Vzhľadom k príletu do Jerevanu skoro ráno majú účastníci zájazdu zaistené hotelové izby pre pohodlný odpočinok a hygienu. Ide o kratší čas ako bežný nocľah, toto ubytovanie nie je uvedené v ceníku v celkovom počte nocí, ale ako samostatná služba zahrnutá v základnej cene zájazdu.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR