Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Štyri perly Južnej Ameriky - Argentína, Uruguay, Čile, Brazília

04.11. - 17.11.
Vybrať iný termín
Cena
5 519 € -8%
Žiadne skryté poplatky
  • doprava loďou doprava loďou
  • doprava letecky doprava letecky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
4.11. - 17.11.2018
13 nocí
5 519,08 €
4.11. - 17.11.2018
13 nocí
5 519,08 €
9.2. - 22.2.2019
13 nocí
5 519,08 €
9.2. - 22.2.2019
13 nocí
5 519,08 €
Buenos Aires • Colonia del Sacramento • Ushuaia • NP Tierra del Fuego • kanál Beagle • El Calafate • NP Los Glaciares • Perito Moreno • Puerto Natales • NP Torres del Paine • NP Iguazu • Itaipú • Rio de Janeiro

Program zájazdu

1. deň: popoludní odlet z Prahy do Buenos Aires s prestupom.

2. deň: prílet do Buenos Aires – hlavného mesta Argentíny, prehliadka najzaujímavejších časti mesta - námestie Plaza de Mayo s vládnou budovou Casa Rosada a metropolitnou katedrálou, 140 metrov široká Avenida 9 de Julio s Obeliskom postaveným ku 400. výročiu založenie mesta, Colón - najslávnejšia budova opery Južnej Ameriky, San Telmo - tradičná štvrť s barmi a reštauráciami, kde sa tancuje tango, La Boca - pestrofarebná štvrť umelcov, skôr imigrantov. A nakoniec exkluzívna štvrť La Recoleta so známym cintorínom a zelenajúcou sa oázou pokoja plnou parkov a záhrad – Palermo. Nocľah.

3. deň: ráno trajekt cez zátoku rieky La Plata do uruguajského mesta Colonia del Sacramento - prekrásne koloniálne mestečko založené v roku 1680 (UNESCO), dlhé roky sa o neho bili Španieli a Portugalci, dnes sú tu k videniu úzke dláždené uličky, časti hradieb a pevnosti, mnoho koloniálnych domov aj aréna pre býčie zápasy postavená v maurskom štýle. Trajektom návrat späť do Argentíny. Večer fakultatívne predstavenie tanga. Nocľah.

4. deň: Buenos Aires - individuálne voľno, popoludní prelet do mestečka Ushuaia na južnom cípe Ohňovej zeme, odkiaľ vyplávajú expedície na Antarktídu. Prehliadka mesta na konci sveta. Nocľah.

5. deň: celodenný pobyt v NP Tierra del Fuego, 7 kilometrov nenáročný trek pozdĺž zálivu Ensenada a Lapataia. Úžasné výhľady na zasnežené vrcholky hôr, ostrov Redonda a krištáľové vody kanálu Beagle. Tu končí Ruta 3 známa tiež ako „Panamerická diaľnica“, ktorá sa tiahne neuveriteľných 17 000 km až na Aljašku. Nocľah.

6. deň: vyhliadková plavba loďou na koniec sveta po kanály beagle. Cestou je možné zblízka pozorovať kolónie tučniakov magellanských, albatrosy, rybaky, kormorány, uškatcov a pri troške šťastia aj veľryby. Les Eclaireus – jeden z najjužnejších majákov sveta. Popoludní prelet z Ushuaia do mestečka El Calafate v Patagónii, prehliadka mesta. Nocľah.

7. deň: návšteva NP Los Glaciares s ľadovcom Perito Moreno - tento jeden z mála narastajúcich ľadovcov na svete ponúka neskutočný výhľad, pri ktorom sa až 60 metrov vysoké kusy ľadu rútia do vôd jazera Argentino. Popoludní prejazd do Chile, Puerto Natales. Nocľah.

8. deň: návšteva 200 metrov hlbokej jaskyne Milodón, kde boli v roku 1895 objavené pozostatky pravekého obrieho leňochoda. NP Torres del Paine - pobyt v jednom z najkrajších národných parkov Južnej Ameriky, pešie výlety v oblasti ľadovcového jazera Grey. Nocľah.

9. deň: NP Torres del Paine - prejazd parkom s nezabudnuteľnými scenériami skalných veží, jazier a ľadovcov, počas ktorého je možné pozorovať tunajšiu faunu, napr. kondora, nandu alebo divoké guanaco. Kratšia pešia túra k vodopádom Salto Grande neďaleko jazera Pehoé a tiež na vyhliadku na jazero Nordenskjold a najvyššiu horu Paine Grande (3050 m). Nocľah.

10. deň: návrat do Argentíny, prelet z južnej Patagónie až do dažďového pralesa na sever Argentíny, z El Calafate cez Buenos Aires do Puerto Iguazu. Nocľah.

11. deň: NP Iguazu prehliadka najkrajších vodopádov Južnej Ameriky z argentínskej strany, peší výlet až k okraju 80 metrov hlbokej priepasti Diablovho hrtanu alebo ostrovčeka San Martín. Fakultatívne možnosť výletu pralesom s plavbou tryskovým člnom až pod vodopády. Popoludní sa pozrieme k sútokom riek Paraná a Iguazu, ktoré tvoria hranice troch štátov, Argentíny, Brazílie a Paraguaja. Nocľah.

12. deň: Itaipú - návšteva jednej z najväčších priehrad na svete, vybudovanej na rieke Paraná (hrádza dlhá 7,6 km, vysoká takmer 200 metrov), NP Iguazu s prehliadkou vodopádov na brazílskej strane. Fakultatívne vyhliadkový let helikoptérou nad vodopádmi. Cestou možnosť návštevy vtáčej rezervácie s tukanmi, papagájmi, kolibríkmi a ďalšími druhmi juhoamerického vtáctva. Nocľah.

13. deň: ráno odlet z Foz do Iguazu do Rio de Janeiro, transfer do hotela v blízkosti pláže Copacabana. Popoludní výjazd zubačkou lesom Tijuca až na vrchol hory Corcovado (710 m), kde stojí asi najznámejšia socha Krista, nezabudnuteľné výhľady na mesto s Cukrovou homoľou, záliv Guanabara. Nocľah.

14. deň: Rio de Janeiro, prehliadka centra mesta s modernou katedrálou Sao Sebastiao, parkom Flamengo, najväčším futbalovým štadiónom sveta Maracana. Ďalej návšteva Sambódromo, kde sa koná počas karnevalu prehliadka škôl samby, a tiež výjazd lanovkou na druhý najznámejší kopec mesta, Cukrovou homoľou - Pão de Açúcar (396 m), odkiaľ sa naskytá nádherný výhľad na mesto. Popoludní relax na pláži Copacabana či Ipanema. Večer fakultatívne návšteva typickej reštaurácie churrascaria a po večeri predstavenie brazílskej hudby vrátane samby. Nocľah.

15. deň: Rio de Janeiro, individuálne voľno. Popoludní odlet do Prahy s prestupom.

16. deň: prílet do Prahy.Zmena programu je vyhradená.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

12
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
CENA ZA ODLET Z VIEDNE NA VYŽIADANIE
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky
Zobraziť viac

Poznámky

vstupy v rámci programov zájazdu, ktoré sú zahrnuté v cene: vstupné do národných parkov Tierra del Fuego, Los Glaciares, Torres del Paine a Iguazu z brazílskej a argentínskej strany, výlet loďou po kanály Beagle, jaskyne Milodón, priehrada Itaipu, výlety vrátane zubačky, resp. lanovky na horu Corcovado a Pão de Açúcar v Rio de Janeiro. Odporúčaná čiastka vreckového na stravu 400-500 USD

vstupy v rámci programu zájazdu, ktoré nie sú zahrnuté v cene: výlet pralesom s plavbou tryskovým člnom až pod vodopády Iguazú: 65 USD • vyhliadkový let helikoptérou nad vodopády (10 min.): cca 120 USD • predstavenie tanga v Buenos Aires cca 75 USD (nutné objednať najneskôr pri doplatku) • predstavenie brazilskej hudby vrátane samby: cca 75 USD alebo vrátane večere cca 100 USD

Hodnotenia klientov

{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR