Hotel
Informácie
Termíny a ceny

"Rímske" Alžírsko, oblasti M´Zab a Sahara

  • doprava letecky doprava letecky
Cena od
2 391 € -8%
Žiadne skryté poplatky
07.10. - 19.10.2017
Vybrať iný termín

Alžír • Cherchel • Tipasa • Setif • Djémila • Konstantine • Tiddis • Batna • Biskra • Timgad • Touggourt • Ouargla • Ghardaia • El Atteuf • Beni Izguen • El Golea • Timimoune

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Alžírska s prestupom. Prílet do Alžírska, privítanie so sprievodcom, transfer do hotela na ubytovanie. Voľný čas, večera a nocľah.
2. deň: odchod do Cherchelu a Tipasy ( UNESCO ) na pobrežie Stredozemného mora, celý deň je venovaný prehliadke rozsiahleho, v Maghrebe jedného z najunikátnejších komplexov archeologických pamiatok z obdobia kolonizácie fenickej, rímskej a byzantskej, rovnako tak aj veľkolepého numidského kráľovského mauzólea Kbor er Roumia. Obed v Tipase. Návrat do Alžírska na večeru a nocľah.
3. deň: odchod do Setifu, starej berberskej osady s veľkým množstvom nájdených antických náhrobkov, obed, pokračovanie na prehliadku najkrajšieho rímskeho mesta Djémila ( UNESCO ) vo výške 900 m v Kabylských horách. V ruinách Cuicul je možné prebádať zvyšky fóra, chrámov, bazilík, triumfálnych oblúkov i domov a pozrieť si múzeum. Pokračovanie cesty do Konstantinu, ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.
4. deň: prehliadka ,,Mesta vzduchu", ako Konstantine nazvali Arabi. Mesto je z veľkej časti postavené na náhornej rovine vo výške 640 m, ktorú pretína hlboká strž. Táto roklina a tiesňava riečky Rhummel dáva tunajšej krajine dramatický ráz. Malebné je predovšetkým vďaka mnohým mostom preklenujúcu strž a vďaka scenériám pobrežného Atlasu, ktorého vrchy Konstantine obklopujú. Prehliadka múzea Gustava Merciéra, Kasby, visutého mosta Sidi M'cid, pamätníka padlým vojakom počas 1. svetovej vojny, zrúcanín rímskeho akvaduktu. Po obede návšteva pozostatkov rímskeho vojenského tábora v Tiddis. Pokračovanie nádherným pohorím Aurés, na severe výdatne dažďom zavlažovaného a s kopcami hojne porastenými cédrami a borovicami. Na večer príchod do Batny na večeru a nocľah.
5. deň: neďaleko za El'Kantara, priesmykom v okrajových stenách hôr Nízkeho Atlasu, a osadou Lambez, sa nachádza antický Thamugadi ( UNESCO ), čiže Timgad, veľké pravouhlo stavané mesto zo všetkých strán obklopené horami. Je skvostom medzi pamiatkami, kde môžete kráčať po dokonale zachovanom dláždení bulvárov Cardo a Decumanus Maximus, prejsť sa trhoviskom s kamennými pultami obchodíkov, obdivovať Trajánov Víťazný oblúk, kúpele, fontány, rozsiahle eliptické divadlo. Po obede pokračovanie pohorím Aurés k berberskej dedinke Ghoufi, z ktorej okrajov je nádherný výhľad do kaňonu hlboko zapadnutého do červených pieskovcových skál. Tunajšie bizarné formácie pieskovca pripomínajú krajinu divokého Západu v Arizone. Príjazd do Biskry na ubytovanie, večeru a nocľah.
6. deň: prehliadka "Kráľovnej Zibanu", jednej z najkrajších oáz severnej púšte a najväčšej oázy Zibanu. Leží na piesočnej rovine ako saharská stráž najdôležitejšieho priesmyku "Brány púšte" El Kantara. Z juhu je Biskra otvorená do púšte a k juhoalžírskym soľným jazerám. Po obede cesta cez soľné jazero Melhrir. Územie šotu leží hlboko pod úrovňou morskej hladiny, miestami až 35 m. Brehy melhrirského šotu sú mŕtvym územím, kde si džinovia hrajú so zrkadlami šotu a vyčarujú fatamorgány. Pokračovanie saharskou krajinou posiatu množstvom maličkých palmových oáz vo vnútri piesočného mora na okraji Veľkého orientálneho Ergu. Cestou, ktorá sa ako had kľukatí medzi dunami, sa príde do oázy Touggourt, najväčšia z 30 oáz údolia Ued Rirh. Oáza je založená numidským kráľom Jugurtou, pánom oáz je berberský kmeň Ruarhov, chovatelia slávnych zibanskorihržských koní. Touggourt je tiež mesto krajčírov a vlnárov, tu sa zrodil tuggurtský haik a burnus. Návšteva oázy, hrobiek kráľov Ben Djellab. Starobylé opevnené oázy Temacine a Tamalaht, kde odpočíva Sidi El Hajdu, zakladateľ týchto dvoch oáz. Ubytovanie, večera a nocľah v Touggourte.
7. deň: prejazd vypriahnutou kamenistou tiesňavou so skalnými trhlinami do Ouarghly, oázy nazývanej tiež " Zafír v prsteni Alahovho ", vraj najstaršej oázy na Sahare. Leží v hlbokej a rozsiahlej zemskej preliačine na križovatke ciest starých ako ľudstvo samo. Rázovitej krásy dodáva oáze mohutný ksar s opevneným palácom sultána z Ouarghly. Oáza je známa svojím živým trhom, kde sa dajú okrem iného kúpiť tie najkrajšie púštne ruže. Návšteva saharského múzea. Obed po ceste. Pokračovanie do krajiny M'Zab. Ubytovanie, večera a nocľah v Ghardaia.
8. deň: v úzkom, pevnom obvode, sústredenom v siedmich mestách s rozlohou 3 000 km2, v mzabskej a šaambskej chebke, žijú Mzabiti, kvakerovej púšte. Správa republiky je v rukách kňazskej hierarchie, je udržiavaná výhradne náboženským zákonodarstvom, najvyšším zákonníkom je korán. Mzabiti sú veľmi pracovití, skromní a spravodliví ľudia. Veľkým úsilím vybudovali svoje mestá a vysadili palmy v holých skalách tiesňavy. Obed po ceste. Prehliadka oázy Ghardaia, prehliadka El'Atteuf, najstaršieho mesta M'Zab, trhu v Ghardaia a svätého mesta Mzabitov Beni Isquen, najčistejšie a najprísnejšie mesto. Návšteva trhu, kde všetko sa predáva dražbou. Plná penzia v Ghardai. Ubytovanie a nocľah v Ghardai.
9. deň: skoro ráno odchod do oázy El Golea, ktorá je preludom v zlate žiariacom vlnení nekonečných piesočných dún, posadená na obrovskom krídle Veľkého západného Ergu. Oáza je ohradená ksarom, z trosiek starej El Goley na temene vrchu je nádherný výhľad na panorámu celej oázy. Neďaleko oázy sa nachádza jazero Bel Aid. Prehliadka oázy, múzea a kaplnky otca Foucaulta, slávneho saharského bádateľa. Po obede pokračovanie v ceste. Ubytovanie, večera a nocľah v Timimoune.
10. deň: prehliadka jaskýň Ighser, zavlažovacieho systému v oáze. Timimoune je postavený v sudánskom štýle, jeho farbou je okrová červeň. Komplex oáz a ksarov je nazývaný Tuátom, v celej veľkej rovine, ktorou pretekajú prítoky UED Ssaury, číta na 400 opevnených mestečkách a ohradených dedín. Plná penzia a nocľah v Timimoun.
11. deň: transfer na letisko a odlet do hlavného mesta Alžírska. Po prílete transfer do hotela. Obed. Voľný čas, večera a nocľah.
12. deň: celý deň venovaný prehliadke hlavného mesta - nábrežný bulvár Republiky, Kasbah, staré mesto Medina, Bastion 23, múzeum Bardo, múzeum Moudjahid vypovedajúce o alžírskom odboji a povstaniach proti francúzskej okupácii. Plná penzia, nocľah v Alžírsku.
13. deň: podľa plánovaného odletu transfer na letisko, rozlúčka so sprievodcom. Odlet do Prahy s prestupom.

Zmena programu je vyhradená.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

10
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

plná penzia

Zobraziť viac

Poznámky

cena nezahŕňa nepovinné prepitné/bakšišné a prípadné poplatky za fotografovanie
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu