Hotel
Informácie

To najlepšie z Albánska

  • doprava letecky doprava letecky
Tirana • Lin • Korča • Gjirokastra • Himara • NP Llogara • Berati • Durres

Program zájazdu

1. deň: samostatne odlet z Prahy do Tirany. Po prílete prehliadka hlavného mesta Albánska. Prejdete sa po hlavnej triede, zoznámite  sa s novodobými dejinami mesta, pozriete sa na pamätník národného hrdinu Skanderbega, starú mešitu i katolícky kostol, uvidíte domy s krásnou talianskou architektúrou z 20. až 30. rokov minulého storočia, parlament, tzv. Pyramídu - pôvodné múzeum diktátora Envera Hodžu, úrad vlády, známu štvrť najvyšších politických predstaviteľov Albánska (tzv. "Blloku"), bývalú Hodžovu rezidenciu, univerzitu Matky Terezy s rovnomenným námestím a jej sochou. Večera a nocľah.
2. deň: raňajky. Odchod k Ohridskému jazeru, zastávka v malebnej dedine Lin priamo pri priezračných vodách Ohridského jazera. Potom návšteva mesta Pogradec s krásnou balkánskou atmosférou a príjemnou promenádou. Prejazd do mesta Korçë, tiež nazývaného ako "Albánsky Paríž". Prejdete sa po krásnych vilových štvrtiach mesta a zoznámite sa s miestnymi dejinami a kultúrou. Večera a nocľah.
3. deň: po raňajkách spoznáte jednu z najkrajších a najmenej prebádaných častí Albánska. Prejdete okolo miest Érsek a Leskovik, a miniete veľa dediniek, kde sa zastavil čas v 70. rokoch minulého storočia. Uvidíte nádherné horské scenérie, pasienky a kaňony, ktoré zostávajú nepovšimnuté masívnou turistikou a sú ďaleko od všetkej civilizácie. Večera a nocľah.
4. deň: raňajky. Dopoludnia sa podrobne zoznámite s mestom Gjirokastra (UNESCO), rodiskom bývalého diktátora Albánska Envera Hodžu. Po návšteve citadely s hodinovou vežou, etnografického múzea, starého bazáru či nádhernej osmanskej architektúry okolitých štvrtí sa presuniete do oblasti Albánskej riviéry, do letoviska Himara. Večera a nocľah.
5. deň: raňajky. Dopoludnia odpočinok a kúpanie pri mori. Odchod cez Llogarský priesmyk a národný park Llogara smerom k mestu Vlora, kde sa zastavíte v centre na návštevu múzea Nezávislosti a ďalej budete pokračovať do mesta Berat (UNESCO), ktoré sa pýši osmanskou architektúrou zo 17. storočia. Berat je okrem iného známe svojím večerným korzom, kde si môžete vychutnať pohodu podvečera. Večera a nocľah.
6. deň: raňajky. Odchod do mesta Durrës. Podrobné zoznámenie sa s antickou časťou mesta, ktoré bolo až do roku 1920 hlavným mestom Albánska. Návšteva výrobne známeho albánskeho brandy "Skanderbeg" a popoludní odpočinok pri mori. Večera a nocľah.
7. deň: raňajky. Transfer na letisko a odlet do Prahy.

Zmena programu je vyhradená.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

20
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
CENA ZA ODLET Z VIEDNE NA VYŽIADANIE
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu