Hotel
Informácie

Neobjavené krásy južného Albánska s kúpaním v mori

  • doprava letecky doprava letecky
Korfu • Gjirokastra • Berat • Apollonia • NP Llogara • Himara • Borsh • Butrint

Program zájazdu

1. deň: samostatne odlet z Prahy na Korfu (Grécko). Transfer z letiska do hotela. Nocľah.
2. deň: raňajky. Transfer do prístavu a odjazd trajektom do letoviska Saranda v Albánsku. Po pasovej kontrole ako prvé navštívite prírodnú rezerváciu Bistrica, modrý prameň rieky s výstižným názvom „Modré oko“. Nasleduje odjazd do pôvabného mesta „sivých striech“ Gjirokastra (UNESCO). Návšteva pevnosti, kde okrem nej tiež uvidíte moslimskú mešitu, Pamätník albánskeho jazyka a starý bazár. Môžete tiež navštíviť Múzeum Envera Hodžu, ktoré prezentuje miestneho rodáka a bývalého diktátora. Obed v miestnej taverne s ochutnávkou výbornej miestnej kuchyne. Voľno na kúpanie a relax. Nocľah.
3. deň: raňajky. Odjazd do národného parku Bredhi i Hotoves, ktorý je pomenovaný podľa jedle macedónskej. Vyvierajú tu termálne pramene, ktoré tvoria malé jazierko, tzv. Kúpele Bënja v ktorom sa dá kúpať. Odjazd do malebného mesta "tisíce očí" Berata, ktoré je charakteristické bielymi domami s červenými strechami, naskladanými jeden na druhom. Po večeri s typickými miestnymi špecialitami navštívite štvrť Gorica či Mangalem a prejdete sa po vyhlásenej mestskej promenáde. Nocľah.
4. deň: po raňajkách odjazd do hornej časti mesta, kde stojí pevnosť mesta Berat. Zoznámenie sa s dejinami mesta. Fakultatívne možnosť návštevy múzea s ikonami stredovekého maliara Onufri. Prechádzka v malebných a veľmi úzkych uličkách mesta Vás určite ohromí. Po obede v miestnej taverne budete pokračovať ďalej na západ krajiny. Pôjdete cez moderné mesto Vlora a ubytovanie bude priamo pri pláži. Nocľah.
5. deň: raňajky. Dopoludnia oddych a kúpanie na pláži. Odpoludnia odjazd do národného parku Llogara s Caesarovou tiesňavou, kadiaľ Caesar viedol svoje vojská v ťažení proti svojmu protivníkovi Pompeiovi. Obed v srdci národného parku, v mieste vyhlásenom kvôli jedinečnej úprave baranieho mäsa. Potom krátky peší výstup po upravenom chodníku (cca 30 minút). Ďalej prejdete k najkrajšiemu priesmyku v Albánsku, kde uvidíte horskú oblasť s nádherným výhľadom na tyrkysové pláže Albánskej riviéry. Prejazd na ubytovanie do hotela, ktorý leží priamo na pláži Livadhi v letovisku Himara. Ale ešte predtým stihnete navštíviť starú časť letoviska, ktorá stojí na kopci s nádherným výhľadom na pláže a hory. Nocľah.
6. deň: raňajky. Dopoludnie môžete stráviť kúpaním a odpočinkom pri mori. Odpoludnia pešia túra po pláži smerom k centru mesta Himara. Večera v taverne a prechádzka po modernej promenáde mesta. Návrat na hotel a nocľah.
7. deň: raňajky. Návšteva ponorkovej základne a pevnosti Aliho Pashu vo vnútri zátoky Panormo, ktorá bola následne prestavaná na letné sídlo pašovej ženy. Prejazd do dedinky Borsh, so zastávkou u malebných vodopádov, v ktorých je zaujímavo zakomponovaná malá taverna, kde budete mať obed. Potom odjazd na ubytovanie a odpočinok v hoteli v Sarande. Nocľah.
8. deň: po raňajkách návšteva antického mesta Butrint, kde si pri speve cikád a vône eukalyptu vychutnáte jedinečný archeologický areál s amfiteátrom. Po ceste naspäť obed v miestnej taverne. Nasleduje krátka zastávka na panoramatickej vyhliadke hradu Lekures, s krásnym výhľadom na pevninu Albánska, more a na protiľahlý ostrov Korfu. Potom odjazd trajektom na Korfu, transfer na letisko a odlet do Prahy.

Zmena programu je vyhradená
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

16
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
CENA ZA ODLET Z VIEDNE NA VYŽIADANIE
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac
Služby za poplatok

Služby za poplatok

vstupy a fakultatívne akcie
Zobraziť viac

Poznámky

Pri prílete sa prvý večer nepodáva večera, stravovanie začína raňajkami.
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu