Popis hotela
Termíny a ceny

Kúzlo Albánskeho severu s pobytom pri mori

22.06. - 29.06. Vybrať iný termín
1 159 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny mojej dovolenky
22.6. - 29.6.2020
7 nocí
1 159,00 €
22.6. - 29.6.2020
7 nocí
1 159,00 €
3.8. - 10.8.2020
7 nocí
1 159,00 €
3.8. - 10.8.2020
7 nocí
1 159,00 €

Program zájazdu

1.deň. Odlet z Prahy do Tirany. Po prílete transfer do letoviska Durr̤ës, prechádzka mestom, ubytovanie a nocľah.

2.deň. Po raňajkách odchod do Kruje, návšteva hradu, múzeí, etnografického múzea a starého bazáru. Pokračujeme do mestečka Lezhë, kde je pochovaný najväčší národný hrdina Gjergj Kastrioti Skanderbeg. Ďalej tu navštívime 800 rokov starý františkánsky kostol Kisha Zoja Nunciata, zrúcaninu hradu, ktorá bola súčasťou Skanderbegových pevností, na kopci s výhľadom na mesto. Presun do Shkodër - centra severnej časti zeme, večerná prehliadka mesta, večera a nocľah. 

3.deň.  Dnes bude naším cieľom divoká príroda NP Theth, ktorý je najpozoruhodnejší z albánskych národných parkov. Nájdeme tu poslednú dochovanú kullu Albánska (miesto kde aj desiatky rokov prežívali muži ukrývajúci sa pred krvnou pomstou), nádherné Thethské vodopády a hlavne krásnu albánsku prírodu doposiaľ takmer nedotknutú turistami. Návrat do Shkodër, večera a nocľah.

4.deň. Po raňajkách odchádzame k jazeru Komani, zastávka na kávu v tradičnej reštaurácií Perla na brehu jazera Vau i Dejes). Plavba po jazere Komani, cez Drin sa dostaneme na rieku Lumi i Shales, ktorá pramení na úpätí albánskych Álp a vyznačuje sa krištáľovo čistou vodou bohatou na najrôznejšie druhy rýb. V panenskej časti rieky je možnosť kúpania v čistej a osviežujúcej vode. Návrat do mesta do Shkodër, večera a nocľah.

5.deň. Ráno začneme prehliadkou mesta Shkodër, navštívime hrad Rozafa, ktorý sa mocne týči nad mestom, archeologické múzeum v Dome Oso Kuky a mešitu Abu Bakr. Potom budeme pokračovať krásnou panoramatickou cestou s nádhernými výhľadmi do osady Tamara až k samotným hraniciam s Čiernou Horou. Cestou späť sa zastavíme v dedine Shiroka, ktorá je na brehu Skadarského Jazera, najväčšieho na Balkáne. Pokračujeme do mesta Durr̤ës, ubytovanie, večera a nocľah.

6.deň. ráno vyrazíme do hlavného mesta Tirana, kde začneme lanovkou na horu Dajti s nádhernými výhľadmi nielen na mesto, ale i na cele okolie. Presunieme sa do centra, kde navštívime Nový Bazar (Pazari i Ri), ktorý je symbolom albánskeho obchodu, Skanderbegovo námestie s vládnymi budovami z obdobia druhej svetovej vojny, mešitu Ethem Bay,  pravoslávny chrám znovuzrodenia Ježiša Krista, rušné centrum časti Blok (bývalé sídlo komunistických predstaviteľov) s vilou Envera Hoxhy a ďalší. Návrat do mesta Durr̤ës, večera a nocľah.

7.deň. Dnes nás čaká oddychový deň na pláži s možnosťou kúpania alebo fakultatívneho výletu. Večera, nocľah.

8.deň.  transfer na letisko a odlet späť do Prahy. 

Zmena programu je vyhradená. 

Doprava

Doprava

letecky Praha

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia

Čítať viac

Poznámky

Minimálny počet účastníkov je 20.