Popis hotela
Termíny a ceny

Kúzlo Albánskeho severu s pobytom pri mori

22.06. - 29.06. Vybrať iný termín
-8%
1 066 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny mojej dovolenky
22.6. - 29.6.2020
7 nocí
1 066,28 €
22.6. - 29.6.2020
7 nocí
1 066,28 €
3.8. - 10.8.2020
7 nocí
1 066,28 €
3.8. - 10.8.2020
7 nocí
1 066,28 €

Program zájazdu

1.deň. Odlet z Prahy do Tirany. Po prílete prehliadka mesta, lanovkou na  horu Dajti s nádhernými panoramatickými výhľadmi. Ubytovanie a nocľah.

2.deň. Po raňajkách odjazd do Kruje, návšteva hradu, múzeí a starého bazáru. Potom pokračujeme do mestečka Lezhë, kde je pochovaný najväčší národný hrdina Gjergj Kastrioti Skanderbeg. Ďalej tu navštívime 800 rokov starý františkánsky kostol Kisha Zoja Nunciata, ruiny hradu, ktoré boli súčasťou Skanderbegových pevností, na kopci s výhľadom na mesto. Prejazd do Shkodër - centra severnej časti zeme, večerná prehliadka mesta, večera a nocľah. 

3.deň.  Ráno začneme prehliadkou mesta Shkodër, navštívime hrad Rozafa, ktorý sa mocne týči nad mestom, archeologické múzeum v Dome Oso Kuky a mešitu Abu Bakr. Potom budeme pokračovať krásnou panoramatickou cestou do osady Tamarë a dedinky Lëpushë s nádhernými výhľadmi. Návrat do Shkodër, večera, nocľah.

4.deň. Dnes bude naším cieľom divoká príroda NP Theth, ktorý je najpozoruhodnejší z albánskych národných parkov. Nájdeme tu poslednú dochovanú kullu Albánska (miesto kde aj desiatky rokov prežívali muži ukývajúci sa pred krvnou pomstou), krasový prameň Modré oko Syri i Kaltëra je predovšetkým krásnou albánskou prírodou doposiaľ takmer nedotknutou turizmom. Návrat do Shkodër, večera, nocľah. 

5.deň. Po raňajkách odchádzame smer jazero Komani, zastávka na kávu v tradičnej reštaurácií Perla (Vau Des), potom pokračujeme na trajekt do Valbonës. Ďalej dnes uvidíme čínsku vodnú elektráreň Fierza na rieke Drin a prejdeme sa k vodopádom Ujëvara e Valbonës. Večer nás čaká tradičný albánsky večer spojený s večerou vo Valbonës, nocľah.

6.deň. Po raňajkách sa vypravíme na pobrežie do letoviska Durres, prehliadka mesta, večera a nocľah.

7.deň. Dnes nás čaká oddychový deň v hoteli, na pláži s možnosťou kúpania alebo fakultatívneho výletu. Večera, nocľah.

8.deň. Odlet späť do Prahy. 

Zmena programu je vyhradená. 

Doprava

Doprava

letecky Praha

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia

Čítať viac

Poznámky

Minimálny počet účastníkov je 20.