Hotel
Informácie
Termíny a ceny

Albánsko - krajina orlov

10.09. - 17.09.
Vybrať iný termín
Cena
919 € -8%
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny
zobraziť viac
10.9. - 17.9.2018
7 nocí
Vlora • Gjirokastra • NP Llogara • Drač • Tirana • NP Thethi • Pogradec • Lin

Program zájazdu

1. deň: samostatne odlet z Prahy do Tirany. Po prílete odchod do mesta Vlora. Spoločne navštívime centrum mesta, kde stojí medzi modernou výstavbou stará mešita, pamätník a múzeum nezávislosti. Toto mesto je úzko späté s najdôležitejšími udalosťami dejín Albánska a konkrétne s rozpadom Osmanskej ríše a vyhlásením nezávislosti krajiny. Mesto dýcha typickou južanskou atmosférou s nekonečným večerným korzom a ľuďmi, ktorí si užívajú príjemný vzduch na promenáde s tavernami a reštauráciami. Večera a nocľah (3 noci).
2. deň: raňajky. Celodenný výlet do vnútrozemia do mesta Gjirokastra (UNESCO). Mesto je typickým príkladom dobre zachovanej osmanskej architektúry (16.-19. storočie), kde možno navštíviť nádherne zachovalý starý bazár s množstvom suvenírov, citadelu s hodinovou vežou a etnografické múzeum - rodný dom diktátora Envera Hodžu. Návrat do hotela v neskorých popoludňajších hodinách. Nocľah.
3. deň: raňajky. Celodenný výlet na Albánsku riviéru, čo je hornaté, veľmi panoramatické pobrežie Iónskeho mora rozprestierajúce sa od Vlory až k hraniciam s Gréckom, blízko ostrova Korfu. Oblasť je považovaná za jednu z najkrajších častí Albánska. Spoločne prejdeme národným parkom Llogara, cez ktorý prešiel kedysi César pri prenasledovaní svojho protivníka Pompeja. Potom zídeme dole k tyrkysovým plážam, kde leží iba pár zabudnutých dedín, ktoré sa rýchlo premieňajú na obľúbené letoviská. Spoznáme pohnuté dejiny komunistického Albánska vrátane bývalej ponorkovej základne, ktorá zostávala po desaťročia tajným vojenským priestorom. Ponoríme sa hlbšie v čase a pozrieme sa na tajuplný hrad Ali Pasha na jednej z najkrajších zátok riviéry. Možnosť kúpania na pláži. Naším cieľom bude dedinka Borsh a jej krásne vodopády. Návrat do hotela v neskorých popoludňajších hodinách. Nocľah.
4. deň: raňajky. Odchod do mesta Drač (albánsky Durres), ktoré je najdôležitejším prístavom Albánska a až do roku 1920 bývalo hlavným mestom. Spoločne navštívime výrobňu známeho albánskeho brandy ,, Skanderberg´´, historické centrum mesta, ruiny starého amfiteátra, hlavnú promenádu, pravoslávny kostol a mešitu. Večer voľno s možnosťou príjemnej prechádzky po piesočnatej pláži alebo návšteva turistickej časti mesta s mnohými obchodmi, kaviarňami, reštauráciami a vyhlásenou cukrárňou. Nocľah (4 noci).
5. deň: raňajky. Poldenný výlet do hlavného mesta Tirana. Spoločne navštívime toto na prvý pohľad moderné mesto, ktoré však skrýva rad zaujímavých miest, vrátane veľkoryso pojatej hlavnej triedy so sochou národného hrdinu Skandarbega, katolícky kostol Matky Terezy, moderny pravoslávny kostol, mešitu zo 17. storočia. A neslávne známu štvrť "Blloku", kde žili v prepychu predáci politického byrokratického bývalého režimu, vrátane bývalého diktátora, zatiaľ čo krajina žila v chudobe a izolovane od celého sveta. Návrat do hotela v popoludňajších hodinách. Odpočinok a kúpanie v mori. Nocľah.
6. deň: raňajky. Celodenný výlet do tzv. Albánskych álp, do národného parku Thethi. Cestou prejdeme mestom Skadar, ležiacom priamo pri Skadarskom jazere s úžasnou faunou, z diaľky sa pozrieme na hrad Rozafa, ktorý sa týči nad mestom a potom budeme pokračovať do srdca národného parku uprostred vrcholkov hôr s prekrásnymi scenériami. Naším cieľom je vodopád v dedinke Thethi, kam vedie len jediný úzky kozí chodník, kam prídeme minibusom a prejdeme sa pešo cca 30 minút smerom k vodopádu. Nasleduje odpočinok na čistom vzduchu národného parku. Návrat do hotela v neskorých večerných hodinách. Nocľah.
7. deň: raňajky. Celodenný výlet do mesta Pogradec, ktoré leží priamo pri Ohridskom jazere, najhlbšom a najčistejšom jazere na Balkáne. Cestou prejdeme mestom Elbasan so skromným priemyslom, ktorý krajina zdedila z obdobia minulého režimu, a krátko sa zastavíme v známej dedine Lin. Fakultatívne  je možné uskutočniť obed priamo na brehu jazera v meste Pogradec alebo sa môžete prechádzať po dlhej mestskej promenáde, ktorá už nepripomína chudobnú balkánsku krajinu, ale moderné európske letovisko. Návrat do hotela v neskorých popoludňajších hodinách. Nocľah.
8. deň: raňajky. Transfer na letisko a samostatne odlet do Prahy.

Zmena programu je vyhradená.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

20
Zobraziť viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
CENA ZA ODLET Z VIEDNE NA VYŽIADANIE
Zobraziť viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Zobraziť viac
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR