Fakultatívne výlety na Korzike

Korzika je plná skvelých miest, my sme si pre vás pripravili výlety, stačí si len vybrať.

1. Objavte skutočnú Korziku v Bonifaciu 

Hlavným cieľom výletu je Bonifacio, ktoré je považované za najpôsobivejšie a najfotografovanejšie korzické mestečko. Najjužnejšie mesto Korziky sa vypína na kriedovom útese nad morom a prístavom s jachtami.

Obdivovať budete nielen jeho starobylú architektúru, ale aj výhľady na Bonifácky prieliv a na Sardíniu vzdialenú len 15 kilometrov. Počas výletu budete prechádzať aj cez mestečko Propriano a zastavíte sa v jednom, údajne najkorzickejšom z korzických miest, v Sartène.

Iste tiež oceníte zastávku na fotenie z útesu, ktorý sa vďaka jeho podobnosti s levom nazýva Lion de Roccapina.

Výlet autobusom a možnosť mini okružnej plavby loďou (45 minút)

Trvanie výletu: Celodenný výlet

Orientačná cena: autobus 45 EUR za osobu alebo autobus a plavba ľodou 55 EUR za osobu2. Spoznajte Napoleónovo mesto a miesto pirátov

Na výlete do neďalekého hlavného mesta Korziky Ajaccio vás čaká prehliadka historického centra s výkladom. Prejdete sa hlavnou tepnou Cours Napoleon, uvidíte majestátne súsošie Napoleona a jeho bratov.

Svoj voľný čas v meste môžete venovať návšteve rodného domu Napoleona Bonaparta, či katedrály v ktorej bol pokrstený.

Odporúčame aj posedenie v miestnych kaviarniach alebo návštevu farmárskeho trhu, ktorý sa denne koná na námestí Foch na ktorom môžete ochutnať typickú korzickú špecialitu „Charcuterie“, z polodivokých prasiat. Súčasťou výletu je aj návšteva Krvavých ostrovov, ktoré boli v minulosti útočiskom pirátov a sú opradené mnohými povesťami.

Trvanie výletu: Poldenný výlet

Orientačná cena: 16 EUR za osobu

3. Prejdite sa svetoznámymi Korzickými miestami

Vydajte sa na výlet autobusom s možnosťou dvojhodinovej okružnej plavby z mesta Porto. Náš šofér vás prevedie výnimočnými miestami slávnymi úzkymi zálivmi s oranžovo-červenými skalami - Calanques de Piana.

Prejdete dedinou Cargèse a dedinou Piana, ktorá je zaradená medzi „najkrajšie dediny Francúzka“.

Po príchode do Porta budete mať možnosť spoznať počas okružnej plavby prírodnú rezerváciu Scandola, zaradenú do zoznamu „Svetového dedičstva Unesco“.

Trvanie výletu: Celodenný výlet

Orientačná cena: autobus 45 EUR za osoba alebo autobus a plavba loďou 65 EUR za osobu


4. Preneste sa do minulosti v meste Corte

Bývalé hlavné mesto Corte vám umožní preniesť sa do minulosti. V úzkych kľukatých uličkách pôjdete po stopách tých, ktorí poznačili dejiny ostrova.

Budete prechádzať rázovitými dedinkami a jedným z najkrajších lesov Korziky - lesom Vizzavona. Na ceste späť budete mať príležitosť vidieť unikátnu stavbu poskytujúcu príbytok viac ako 300 korytnačkám 170 rôznych druhov.

Trvanie výletu: Celodenný výlet

Orientačná cena: 45 EUR za osoba


Môže vás zaujímať:
Dovolenka na Korzike
Letoviská na Korzike

Vyberte si zo širokej ponuky hotelov


Neviete sa rozhodnúť? Použite náš online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.


Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu