Fakultatívne výlety na Djerbe

Vďaka neobyčajným výletom, ktoré sme pre vás pripravili, si užijete dovolenku na Djerbe naozaj naplno. 

1. Zábavný park Djerba Explore + nákupy

Popoludní vyzdvihnutie z hotela s prvou zastávkou v nákupnom centre. Ďalej výlet pokračuje návštevou zábavného parku Djerba Explore, ktorý pozostáva z múzea, tradičnej dedinky a krokodílej farmy, kde uvidíte aj kŕmenie krokodílov. Po tomto dobrodružstve bude zabezpečený transfer späť do hotela. 

Orientačná cena: 50 TND/osoba (cca 15 EUR/osoba)

Krokodília farma

2. Výlet loďou

Transfer do Houmpt Souk, kde sa nalodíte a vyrazíte na ostrov Ras Ramel, ktorý je známy aj ako "Ostrov plameniakov". Užijete si deň plný zábavy s animačným tímom, slnenie a kúpanie. Súčasťou výletu bude aj obed.

Orientačná cena: 60 TND/osoba (cca 18 EUR/osoba)

3. Sahara (2-dňový výlet)

Transfer do prístavu Ajim, odkiaľ sa preplavíte do El Jorf na tuniskej pevnine. Trasa pokračuje do Kebili, ktoré sa nachádza na okraji púšte s jej oázami. V starom meste si môžete prezrieť mešitu a tradičné domčeky. Ďalej sa zastavíte pri soľnom jazere Chott El Djerid a neskôr v krásnom mestečku v oáze - Tozeur. Po obede návšteva oázy Chebika, ktorú absolvujte na džípoch a užite si výhľad na pohorie Negueb ako i návštevu masívu Ong Jemel (tzv. "Ťaví krk"), ktorý sa majestátne týči nad soľným jazerom.

Druhý deň navštívite mestečko Douz, ktoré je bránou do púšte Sahara. Možnosť absolvovať výlet na ťavách (platí sa zvlášť na mieste, nie je zahrnuté v cene zájazdu). Po obede v mestečku Matmata navštívite unikátny troglodytický dom a potom sa vyberiete späť do hotela.

Orientačná cena: 180 TND/osoba + 50 TND/osoba za jazdu džípom a 25 TND/osoba za jazdu na ťavách (nepovinné) (spolu cca 75 EUR/osoba vrátane jazdy na ťavách, 68 EUR/osoba bez jazdy na ťavách)

Tozeur

Jazda na ťavách

4. Objavovanie ostrova Djerba

Navštívite dedinku Guellala, kde uvidíte rímsky chodník, múzeum, uvidíte ako sa vyrába miestna keramika. Navštívite aj synagógu v mestečku Ghriba, užite si voľný čas v Houmt Souk a potom sa vrátite späť do hotela.

Orientačná cena: 50 TND/osoba (cca 15 EUR/osoba)

Obchodík s keramikou

Prehľad výletov a ich cien je orientačný a líši sa podľa jednotlivých letovísk. O ďalšej ponuke, presnom programe, cene a dni konania výletu Vás bude informovať delegát FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.